Realnym celem The Blues na ten moment jest walka o ostatnie miejsce na podium. Pierwsza dwójka już za bardzo odjechała, aby można było rozsądnie myśleć o zajęciu wyższego miejsca. Trzecia lokata jednak to miejsce, na które chrapkę ma już więcej drużyn. Aby utrzymać swoją pozycję, Chelsea będzie musiała skutecznie stawić czoła niewygodnemu Burnley. A wbrew niskiej pozycji w tabeli Burnley z pewnością nie musi stanowić łatwego rywala. Czy 05.03.2022 o godzinie 16:00 będziemy świadkami niespodzianki?

Sprawdź typy dnia.

Burnley – Chelsea: mecz w Premier League

Jeszcze niedawno Burnley święciło niezwykle owocny okres. Dwa zwycięstwa z wymagającymi rywalami. Jednakże następne dwa mecze miały już tendencję spadkową i znajdując się właśnie w tej strefie, Burnley będzie gościć dobrze grającą Chelsea.

Burnley

Pomimo tego, iż drużyna ta zajmuje 18. miejsce w tabeli, to pod żadnym pozorem nie należy jej lekceważyć. Burnley to drużyna nieprzyjemna do grania. Szczególnie kiedy jest się ich gościem. Przekonał się o tym ostatnio Tottenham, który po męczącym meczu przegrał 1:0. Trzeba oddać tutaj Burnley, że drużyna ta potrafi się skupić i zewrzeć szyki obronne, a nawet przejść do ataku pozycyjnego z potencjalnie wyżej notowanym rywalem. Ich zawziętość i chęć walki do końca o miejsce w Premier League było widoczne na murawie. Szczególnie imponował wówczas Weghorst, którego na boisku było pełno. Nie tylko stwarzał zagrożenie pod bramką Tottenhamu, ale również walczył zawzięcie o piłki w obornie.

Nieco inny, bo bardziej otwarty był mecz z Brighton. Burnley oddało wówczas rywalowi posiadanie piłki i skupiało się raczej na wyprowadzaniu kontr. I pokazali, że jeśli chcą, to i to potrafią. Wygrana 3:0 na wyjeździe stanowiła impuls, na którego bazie pokonali oni później Koguty.

Iskra ta jednak nieco przygasła w dwóch kolejnych spotkaniach. Trzeba jednak przyznać, że zarówno Leicester, jak i Crystal Palace to drużyny, które obecnie prezentują ciekawy ofensywny futbol i ciężko było oczekiwać równie pozytywnych wyników Burnley także w tych spotkaniach.

Niemniej, pomimo porażki i remisu w dwóch ostatnich meczach Burnley wysyła sygnał, że nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa w walce o utrzymanie. Co prawda, czeka ich teraz najtrudniejszy rywal od dawna, jednakże czasem drużynom gra się paradoksalnie łatwiej przeciwko tym silniejszym.

Sprawdź bonusy bez depozytu.

Chelsea

The Blues w Premier League oglądaliśmy ostatnio dosyć dawno, bo 19.02. Było to spotkanie wygrane z Crystal Palace. Jednak trzeba przyznać, że był to wynik niezwykle wymęczony, żeby nie powiedzieć, że niezasłużony. Podopieczni Viery prezentowali się na murawie bardzo dobrze i wraz z postępującym mecze, postronny obserwator mógł raczej im, a nie Chelsea życzyć w tamtym spotkaniu zwycięstwa. The Blues nie udało się zdominować ówczesnego rywala i trzeba przyznać, że w ostatnim czasie zdarza im się to coraz rzadziej. W pewnym momencie sezonu była to ekipa grająca najprzyjemniejszą dla oka piłkę. Coś się jednak stało i ten fantazyjny płomień nieco przygasł.

Kłam temu stwierdzeniu zadajie nieco niedawne spotkanie w finale EFL Cup z Liverpoolem. Mecz ten stanowił prawdziwe widowisko z obu stron. Jednakże co innego wyrównany mecz z rywalem na swoim poziomie w finale rozgrywek, a co innego męczenie się drużynami niżej notowanymi w lidze.

Chelsea to nadal niezwykle groźna drużyna i Burnley czeka bardzo trudne zadanie, jednak minione mecze pokazują, że wcale The Blues nie jadą tam jak po swoje. Turf Moore potrafi przytłoczyć i już nie raz padały tam niespodziewane rozstrzygnięcia.

Burnley – Chelsea: kursy

Faworyt tego spotkania jest oczywisty. Za zwycięstwo Chelsea Betclic oferuje kurs w wysokości 1.52. Remis wyceniono na 4.10. Wygrana Burnley stanowić będzie zaskoczenie warte kursu równego 7.20.

Sprawdź legalnych bukmacherów.

Burnley – Chelsea: typy

Rozmontowanie Burnley nie jest łatwe. To drużyna, która potrafi zamknąć swoje tyły i czekać cierpliwie na kontry. A zapewne właśnie taki scenariusz się nam szykuje. Chelsea natomiast pokazuje, że miewa problemy z rolą faworyta. Typem na mecz Burnley – Chelsea w Premier League jest: poniżej 2.5 gola w meczu po kursie 1.76 na Betclic.

Nieraz już okazywało się, że chęć pozostania w lidze przewyższała ambicje drużyn walczących o wyższe cele. Burnley z pewnością tego meczu nie odpuści i nie zdziwię się, jeśli pójdą po pełną pulę. Typem na mecz Burnley – Chelsea w Premier League jest: Burnley nie przegra po kursie 2.60.

Burnley – Chelsea: gdzie oglądać?

Spotkanie to będzie można śledzić na CANAL+Premium.

[blok_bonus]

Zwiń
Kto poprowadzi to spotkanie? Sędzią będzie Andre Marriner. Kogo zabraknie na boisku? Po stronie Burnley nie zagra Gudmundsson, Pieters, pod znakiem zapytania stoi występ Mee, Stephensa oraz Vydry. Po stronie The Blues zabraknie Chilwella, pod znakiem zapytania stoi występ Azpilicuety, Chalobaha, Chrisensena oraz Ziyecha.