Trzeba przyznać, że pierwsze spotkanie zakończyło się pewną niespodzianką w wykonaniu polskiego zespołu. Dobitniej ona wybrzmiewa po tym, jak prezentowała się Pogoń w pierwszej połowie. Niemniej, Portowcy nadal są w walce o Europejskie puchary i teraz udają się do Danii, aby wykonać w ich stronę kolejny krok. Czy się uda? Tego przekonamy się 28.07.2022 o godzinie 20:00.

Sprawdź darmowe typy bukmacherskie.

Brondby — Pogoń Szczecin: mecz w eliminacjach do Konferencji Ligi Europy

Ostatnie trzy mecze obu zespołów zakończyły się takimi samymi rezultatami. Zwycięstwo przed pierwszym spotkaniem w lidze z rywalem niżej notowanym. Następnie siłą rzeczy obie ekipy zaliczyły remis. Przed rewanżem natomiast obie na rodzimych podwórkach przegrały, grając swoje mecze tego samego dnia. Wiemy jedno. Na kolejnym spotkaniu to podobieństwo się zakończy.

Brondby

Prawdą jest, że duński zespół zgubił punkty w rywalizacji Nordsjaelland, przegrywając aż 1:3. Jednakże zauważyć trzeba, że w meczu tym Brondby oszczędzało wielu ze swoich kluczowych graczy. Zdecydowanie zachowują oni siły najważniejszych zawodników na starcie z Pogonią, co pokazuje jak poważnie podchodzą do rewanżu u siebie.

Sytuacja ta wygląda na wyciągnięcie wniosków z popełnionego wcześniej przez nich błędu, a mianowicie zlekceważenia Portowców w pierwszym spotkaniu. Błąd ten zdaje się popełniony został w szatni podczas przerwy między połowami, ponieważ to właśnie w drugiej połowie mecz zupełnie się odmienił.

Po pierwszych 45 minutach ciężko było mieć jakiekolwiek nadzieje na korzystny wynik Pogoni w tamtym meczu. Brondby pokazywało w każdej akcji, że są drużyną lepszą, bardziej wyważoną i zdyscyplinowaną. Nie wydaje mi się by można było powiedzieć, że Pogoń cierpliwie przeczekała rywali, ponieważ dopuszczenie do takiej liczby podbramkowych akcji i w końcu stracenie gola przeczekaniem i graniem na zwłokę nie jest.

Winę więc tu za zmianę gry w drugiej połowie moim zdaniem w znacznej mierze ponosi Brondby i ich nastawienie z jaką wyszli na dalszą część spotkania. Fakt oszczędzania głównych zawodników na rewanżowe spotkanie wskazuje na to, że podobnego błędu próżno będzie szukać w spotkaniu rewanżowym, które będzie niezwykle trudnym meczem dla Portowców.

Sprawdź ranking bukmacherów.

Pogoń Szczecin

Porażka ze Śląskiem Wrocław w przypadku Pogoni różni się względem straty punktów przez Brondby tym, że Szczecin w dużej mierze zagrał zawodnikami, którymi grać będzie w rewanżu. Względem pierwszego spotkania w ramach eliminacji do Konferencji Ligi Europy zmienionych na spotkanie w Ekstraklasie zostało raptem kilku graczy, którzy i tak zagrali wchodząc z ławki. Tak więc Pogoń swojego słabego wyniku ze Śląskiem nie może usprawiedliwiać skupieniem na pucharach. Ponadto, pomimo tego, że to dopiero początek sezonu, zawodnicy Brondby siłą rzeczy będą bardziej świeży niż Portowcy.

Czy korzystny wynik Pogoni w pierwszym meczu w tylko i wyłącznie wina Brondby? Nie. W dużej mierze tak, jednakże bez spróbowania ze strony Portowców w drugiej połowie do tego by nie doszło. Nie mam zamiaru odbierać zasług za bardzo drugą połowę ekipie ze Szczecina. Chciałbym jednakże bez zachłyśnięcia spojrzeć na całe spotkanie, z którego moim zdaniem wynika, że to bardziej Brondby odpuściło, niż Pogoń się popisało.

Wskazuje na to również strata punktów ze Śląskiem Wrocław, który dopiero co próbuje wymazać z pamięci swoich kibiców zeszłosezonową klapę w ich wykonaniu. Jestem świadom tego, że polskim zespołom nierzadko ciężko pogodzić granie na kilku frontach, przez co utarło się mówić, że na jesieni zespoły te grają słabo w lidze, ponieważ skupione są na Europie. Jednakże Europa nie wybacza i bardzo rzadko daje prezenty. Pogoń swój już dostała w drugiej połowie pierwszego spotkania z Brondby.

Brondby — Pogoń Szczecin: kursy

Zapewne z racji pierwszego spotkania oraz potknięcia na rodzimych podwórkach Brondby nie jest szczególnie faworyzowane. Za ich zwycięstwo Betclic oferuje 2.30. Remis wyceniony został na 3.25. Natomiast wygrana Pogoni warta jest 3.25.

Sprawdź bonusy bez depozytu.

Brondby — Pogoń Szczecin: typy

Bez jakichkolwiek uszczypliwości w kierunku Pogoni, jak i również chcąc zobaczyć jak najwięcej polskich zespołów w Europie chciałbym się mylić, jednakże moim zdaniem zwycięzcą tej rywalizacji będzie zespół z Danii. Ekipa bardziej doświadczona, bardziej zdyscyplinowana, posiadająca w swoich szeregach zawodników moim zdaniem po prostu lepszych od tych, którymi dysponuje Pogoń. Z tego względu na mecz Brondby — Pogoń Szczecin w eliminacjach do Konferencji Ligi Europy typem jest: Brondby wygra mecz po kursie 2.30 na Betclic.

Brondby — Pogoń Szczecin: transmisja

Spotkanie to będzie można oglądać na antenie TVP Sport.

Zwiń

Gdzie rozegrane zostanie to spotkanie? Mecz ten będzie mieć miejsce na Brondby Stadium. Kto poprowadzi to spotkanie? Sędzią głównym będzie Alexandre Boacaut.