Ostatnimi czasy, poza jednym członem nazwy, te dwie ekipy niezbyt wiele łączy. Jedna ledwo trzyma się nad strefą spadkową. Druga natomiast nie odstępuje na krok liderów tabeli. Jak więc potoczy się sobotni, rozgrywany 25.09.2021 r. o godzinie 18:30 mecz pomiędzy Borussiami?

Sprawdź bonusy bez depozytu.

Borussia M. – Borussia Dortmund: Bundesliga

Borussia Moenchengladbach, którą na potrzeby tego tekstu nazywał będę Borussią M., całkiem nieźle zainaugurowała sezon. Remis 1:1 z Bayernem Monachium braliby oni zapewne w ciemno. Dodatkowo w samym meczu nie pozwolili oni nad sobą w pełni zapanować. Interesujące, dość wyrównane spotkanie z zadowalającym Borussię M. wynikiem. Jednakże im dalej w sezon, tym gorzej.

Początkowy terminarz dla tej drużyny zdecydowanie nie należał do najłatwiejszych. Zaraz po spotkaniu z Bayernem, przyszło im mierzyć się z Bayerem. Tutaj już jednak nie było tak kolorowo. Porażka aż 0:4, do tego stracenie dwóch pierwszych bramek w przeciągu 8 minut. Na dokładkę niech dojdzie zmarnowany rzut karny jeszcze w pierwszej połowie przez Stindla. Oh, i czy wspomniałem, że pierwsza bramka dla Bayeru była bramką samobójczą? Ten mecz po prostu nie mógł dla Borussi M. potoczyć się gorzej. Co ciekawe, nie ustępowali oni rywalom w kwestii posiadania piłki czy kreowania sobie sytuacji. Byli oni jednak nad wyraz nieskuteczni oraz zbyt roztargnieni w szykach obronnych.

Jedyne jak dotąd zwycięstwo Borussi M. to wygrana nad Arminią 3:1. Dokonali oni tego w całkiem zadowalającym stylu. Trzeba jednak mieć na uwadze, że Arminia, podobnie jak Borussia M. nie najlepiej rozpoczęła ten sezon i posiada dokładnie tyle samo punktów co owa Borussia.

Sprawdź opinie o PZbuk.

Inaczej sprawy mają się w Borussii Żółtej. Dortmund zajmuje aktualnie trzecie miejsce w tabeli. Tracą ledwie punkt do wicelidera oraz lidera. Jedyne ich potknięcie trafiło się w drugiej kolejce, kiedy to ulegli SC Freiburg 1:2. Każde z pozostałych spotkań stanowiły prawdziwe uczty dla spragnionych goli kibiców. W pięciu kolejkach Bundesligi, w meczach Borussii Dortmund padło łącznie 28 bramek. Wynik ten może robić wrażenie.

Borussia nie bawi się jak na razie w pół środki,  niedociągnięcia w defensywie nadrabia dodatnim bilansem bramkowym. 5:2, 2:1, 3:2, 3:4, 4:2. To wyniki spotkań z udziałem Dortmundu w tym sezonie. Samo to powinno wystarczyć, aby nieprzekonanych skłonić jednak do obejrzenia nadchodzącego starcia w Bundeslidze.

Borussia M. – Borussia Dortmund: kursy

Faworyt tego spotkania zdaje się dość szybko klarować. Fortuna za wygraną gospodarzy oferuje wysoki kurs, 4.20. Remis według nich wart jest tutaj 4.22. Natomiast zwycięstwo faworyzowanej Borussii Dortmund to równowartość 1.80.

Sprawdź kod promocyjny Fortuny.

Borussia M. – Borussia Dortmund: typy

Nie ma co się oszukiwać, przełamanie się Borussii M. w tym meczu nie jest wielce prawdopodobne. Nie znaczy to jednak, że w meczu Borussia Moenchengladbach – Borussia Dortmund w Bundeslidze będzie się niewiele działo. O to powinna zadbać defensywa i ofensywa Dortmundu. Czy uda im się w końcu zagrać na zero z tyłu?  W to również w tym meczu nie wierzę. Zatem pierwszym na mecz Borussia M. – Borussia Dortmund typem jest: obie drużyny strzelą gola po kursi 1.36 na Fortunie.

Potencjalne stracenie bramki nie powinno jednak przeszkodzić Dortmundowi na zgarnięcie pełnej puli w tym spotkaniu. Ich zwycięstwo to druga propozycja: Borussia Dortmund wygra mecz po kursie 1.80.

Borussia M. – Borussia Dortmund: gdzie oglądać?

Ten, jak i wiele innych spotkań niemieckiej najwyższej klasy rozgrywkowej oglądać można w sieci. Spotkanie między Borussią M. a Borussią Dortmund śledzić warto na Viaplay.

[blok_bonus]


Na ten moment zajmuje on pierwsze miejsce w tej klasyfikacji z 7 golami na koncie.
Jest nim Lars Stindl. Zdobył on dotychczas 2 bramki i zaliczył jedną asystę.