Nadchodzi runda rewanżowa w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Naprzeciwko siebie stają drużyny, które całkiem niedawno mierzyły się ze sobą. Dla niemieckiej ekipy tamto starcie nie stanowi miłego wspomnienia. Jednakże i na kolejne spoglądać mogą z niepokojem z powodu znacznych braku kadrowych. Jak potoczy się mecz Borussia – Ajax w Lidze Mistrzów 03.11.2021? Pierwszy gwizdek sędziego już o 21:00!

Sprawdź typy dnia.

Borussia Dortmund – Ajax Amsterdam: mecz w Lidze Mistrzów

Starcie niekwestionowanego lidera grupy, kontra wicelider, którego w ostatnim meczu Ligi Mistrzów boleśnie oddelegowano na drugie miejsce w tabeli. Czy Borussia, pomimo wszelkich przeciwności losu utrze nosa drużynie z Amsterdamu? A może to Ajax zrobi wielki krok w stronę fazy pucharowej?

Borussia Dortmund

Porażka z Ajaxem w ostatniej kolejce Ligi Mistrzów aż 0:4 stanowiła obraz nieudolności Borussii w działaniach defensywnych. Co więcej, gdyby nie spora doza szczęście niemieckiej ekipy w kilku sytuacjach, wynik byłby jeszcze dotkliwszy.

Spore problemy defensywa Dortmundu miała na lewej flance. Schulz nie wywiązywał się należycie ze swoich obowiązków. To właśnie tą stroną przeważnie atakowała ekipa Ten Haga. To z tej części boiska padły dwie bramki.

Schulza zabrakło w kolejnych meczach w Bundeslidze, jednak jego zmiennicy nie wyeliminowali problemu lewej strony. Zarówno Arminia, jak i Koeln prawidłowo zdiagnozowali ten punkt, jako miejsce, które warto naciskać w swoich atakach. Obu ekipom zabrakło jakości, aby urwać punkty Borussii, jednak ich gra pokazała, że Dortmund nadal nie zażegnał problemu, z którego tak skrzętnie korzystali zawodnicy Ajaxu.

Szukając pozytywów, wskazać bez wątpienia należy wysoką formę Bellinghama. Młody Anglik w meczu z Arminią popisał się piękną bramką po indywidualnej akcji, natomiast w meczu z Koeln dołożył do tego nie mniej urodziwą asystę. Jego dobra dyspozycja okazać się może kluczowa pod nieobecność Haalanda.

Sprawdź legalnych bukmacherów.

Ajax Amsterdam

Zespół ze stolicy Holandii również radzić musi sobie bez podstawowego zawodnika. Od dłuższego czasu między słupkami Onanę zastępuje 37-letni Remko Pasveer i trzeba przyznać, że spisuje się on znakomicie. Stwierdzenie, że w dużej mierze w pojedynkę zatrzymał Haalanda nie będzie sporym wyolbrzymieniem. Jego interwencje powodować mogły niedowierzanie w jego wiek.

Bramkarz jednakże zmuszony był do nich po nieskutecznym pilnowaniu napastnika Borussii przez swoich obrońców. Niejednokrotnie wystarczyło zwyczajne długie podanie, aby Norweg znalazł się na znakomitej pozycji do oddania strzału. Forma Pasveera uchroniła jednak Ajax od straty gola w ostatnim meczu Ligi Mistrzów.

Znakomicie spisuje się również formacja ofensywna ekipy z Holandii. Znów, jak kilka sezonów temu możemy cieszyć oko szybką i kombinacyjną grą Ajaxu w europejskich pucharach. Haller po nieudanej przygodzie na Wyspach odnalazł formę znacznie poniżej poziomu morza. Lukę po Ziyechu natomiast owocnie wypełnia Antony. Ajax znów to ma i ponownie może namieszać w Lidze Mistrzów.

Borussia Dortmund – Ajax Amsterdam: kursy

Jednakże znając specyfikę tego turnieju oraz jego częstą nieprzewidywalność, kursy na to spotkanie są dość wyrównane. Betfan na zwycięstwo Borussii proponuje 2.45. Remis wyceniony został na 3.80. Wygrana gości z Amsterdamu natomiast to kurs 2.61.

Borussia Dortmund – Ajax Amsterdam: typy

Kolejne mecze w Bundeslidze pokazały, że Borussia nadal zmaga się ze stabilizacją formy w defensywie. Pomimo raptem jednej straconej bramki od momentu meczu z Ajaxem, to mając na względzie przebieg tych spotkań, nadal nie można mówić o dobrej grze w obronie Dortmundu. Brak oznak poprawy w tym aspekcie oznacza, że ponownie na swojej stronie szalał będzie Antony. Zatem na mecz Borussia Dormtund – Ajax Amsterdam w Lidze Mistrzów typem jest: Antony Santos strzeli gola po kursie 3.55 na Betfan.

Brak Haalanda to mocny cios dla Borussii. Pomimo tego, że nie strzelił on w ostatnim meczu z Ajaxem, to stanowił główną siłę w ataku swojego zespołu. Do wysokiej formy Bellinghama próżno na razie szukać towarzyszy wśród graczy Dortmundu. Na mecz Borussia – Ajax w Lidze Mistrzów drugim typem jest: remis lub Ajax po kursie 1.55.

To co również kusi, widząc formy obu zespołów to zwykła wygrana Ajaxu. W ramach niewielkiego zabezpieczenia zdecyduję się jednak, że na mecz Borussia – Ajax w Lidze mistrzów typem ostatnim jest: Ajax wygra pierwszą połowę lub cały mecz po kursie 2.05.

Sprawdź opinie o BetX.

Borussia Dortmund – Ajax Amsterdam: gdzie oglądać?

Realizacji swoich typów na ten mecz dopilnować będzie można, oglądając owo spotkanie na kanale Polsat Sport Premium 1.

[blok_bonus]


Mecz poprowadzi Michael Oliver.
Mecz odbędzie się na Signal Iduna Park w Dortmundzie.