Obie ekipy za wspólny mianownik w swoich ostatnich spotkaniach mają Real Madryt. Zarówno Bilbao, jak i Barcelona poniosły porażkę w starciu z ekipą ze stolicy Hiszpanii. Obie przegrały na różnych etapach Super Pucharu. Teraz to one zmierzą się między sobą w Pucharze Króla. Która z nich spotkanie rozpoczynające się 20.01.2022 o godzinie 21:30 zakończy zwycięsko?

Sprawdź typy dnia.

Athletic Bilbao – Barcelona: mecz w Pucharze Króla

W La Liga obu ekipom idzie w tym sezonie raczej średnio. Z pewnością postawa Barcelony może być dla kibiców oraz postronnych obserwatorów dość zaskakująca. Duma Katalonii zajmuje obecnie 6. miejsce w tabeli. Gorzej jednak spisuje się Bilbao, które ze swoimi 28 punktami plasuje się na 10. pozycji. Puchar Króla stanowi więc dla obu ekip być może jedyną okazję do zasmakowania trofeum w tym sezonie.

Athletic Bilbao

Pomimo nie najlepszej sytuacji w La Liga, gra Bilbao może cieszyć oko. Athletic prezentuje nierzadko piłkę szybką, z zadowalającą dozą kombinacji w akcjach ofensywnych. Groźną bronią w ich arsenale zagrań są stałe fragmenty gry, a szczególnie rzuty rożne. Bite między innymi przez Muniaina pozwoliły, chociażby na strzelenie dwóch goli w starciu z Atletico Madryt w Super Pucharze.

To Muniain właśnie bywa w ostatnim czasie jedną z kluczowych postaci swojej drużyny. Jego szybkość, umiejętność szybkiej zmiany kierunku biegu oraz bardzo dobry przegląd pola stanowią zestaw cech, dzięki którym ataki Bilbao są nierzadko szybkie, groźne i po prostu atrakcyjne dla kibica.

Jednakże Bilbao nie stanowi w tym sezonie przykładu drużyny bramkostrzelnej. Tak naprawdę liczba ich strzelonych goli plasuje się w końcówce tej klasyfikacji. Ciężko oczekiwać, aby liczba 20 goli w 21 meczach dawała coś więcej niż 10. miejsce. Niemal każda z 9 znajdujących się w tabeli wyżej drużyn ma na swoim koncie około lub ponad 30 strzelonych goli. Wyjątek stanowi tu jedynie bardzo pragmatycznie grające Sociedad z liczbą 22 goli.

Natomiast linia defensywna Bilbao prezentuje się dość pozytywnie. 17 straconych goli, z czego 5 z nich w ostatnich 5 meczach. Bilans ogólny nie jest zły, jednakże sympatyków Athletic martwić może owa wzrastająca tendencja do tracenia bramek. Tym bardziej, kiedy ich następnym rywalem jest tak uznana piłkarska marka.

Sprawdź sporty walki.

Barcelona

Powiedzieć, że to nie jest ich sezon, to jak nic nie powiedzieć. Trzeba jednak mieć na uwadze moment, w jakim znalazł się klub i przez pryzmat tego oceniać piłkarskie poczynania Dumy Katalonii. A te nie są najlepsze. Tragiczne również nie są, trzeba przyznać. Jednakże przyzwyczajony świat do dawnej ich chwały może niekiedy przecierać oczy z negatywnego zdumienia.

W La Liga Barcelona jest niepokonana od 5 spotkań. To jednakże nie musi stanowić znacznego pozytywu, gdyż prawdziwą zmorą Blaugrany są w tym sezonie remisy. Bilans tej ekipy na ten moment prezentuje się następująco: 20 rozegranych spotkań, 8 zwycięstw, 8 remisów i 4 porażki.

Młody, być może jeszcze niezgrany skład nierzadko traci koncentracje w końcówkach spotkania. Kilkukrotnie już zdarzyło się to, że wymęczone prowadzenie legło w gruzach po bramce rywali w ostatnich minutach meczu. Tak było między innymi w starciu z Granadą.

Z pozytywnych aspektów gry Barcelony należy z pewnością odnotować wysoką formę w ostatnim czasie Luuka de Jonga.  Holender w ostatnich dwóch kolejkach La Liga oraz w El Clasico wpisywał się na listę strzelców. Jego wzrost i umiejętności gry głową znalazły w tych meczach zastosowanie.

Athletic Bilbao – Barcelona: kursy

Szykuje nam się wyrównane spotkanie i wiedzą o tym bukmacherzy. Na zwycięstwo Bilbao Fortuna proponuje kurs w wysokości 3.05. Remis wart jest u nich 3.30. Wygrana Barcelony natomiast to przelicznik równy 2.33.

Sprawdź legalnych bukmacherów.

Athletic Bilbao – Barcelona: typy

Jak pokazały starcia w Super Pucharze, rozgrywki tego typu w tym sezonie bywają naprawdę obfite w gole. Do tego Puchar Króla stanowić może jeden z niewielu momentów szczęścia dla obu tych ekip. Nie należy się więc spodziewać żadnego odstawiania nogi i braku zaangażowania z którejkolwiek ze stron. Z tego względu na mecz Athletic Bilbao – Barcelona w Pucharze Króla typem jest: obie drużyny strzelą gola po kursie 1.70 na Fortunie.

Rosnąca w ostatnim czasie forma Muniaina oraz jego aktywność w akcjach ofensywnych swojej drużyny pozwala przypuszczać, że będzie on równie widoczny w nadchodzącym meczu. Na mecz Athletic Bilbao – Barcelona w Pucharze Króla typem jest także: Muniain strzeli gola po kursie 6.00.

Athletic Bilbao – Barcelona: gdzie oglądać?

To starcie w Pucharze Króla obejrzeć będzie można na TVP Sport.

[blok_bonus]

Zwiń
Gdzie zostanie rozegrany ten mecz? Spotkanie będzie mieć miejsce na Estadio San Mames w Bilbao. Kto poprowadzi to spotkanie? Mecz sędziował będzie Mario Lopez.