Czas na rewanżowe spotkanie ciekawej pary w Lidze Europy. Bramkostrzelny Bayer ponownie zmierzy się z bramkostrzelną Atalantą. Jednakże to Aptekarze czują się przed tym spotkaniem niepewnie, za sprawą ich niezbyt dobrych występów w minionych meczach. Atalanta zdaje się mieć wszelkie argumenty, aby wygrać tę rywalizację, ale należy pamiętać, że wszystko zweryfikuje boisko. Tak więc kto będzie się cieszył z awansu po meczu rozpoczynającym się 17.03.2022 o godzinie 18:45

Sprawdź typy dnia.

Bayer Leverkusen – Atalanta: mecz w Lidze Europy

Widzimy to już nie pierwszy raz, ale to znów się dzieje. Europejskie puchary ponownie raczą nas nie zawsze oczekiwanymi rozstrzygnięciami. Niedawno z Ligą Mistrzów pożegnał się Ajax, zdecydowany faworyt swojej pary. Służyć to może za przestrogę dla zbytniej pewności siebie sympatyków Atalanty, którą czekać będzie z pewnością niełatwe spotkanie z Bayerem.

Bayer Leverkusen

Aptekarze jednak będą musieli dać z siebie więcej niż w minionych meczach. O tych zapewne woleliby zapomnieć. Nie były to dobre występy. Najpierw porażka z Atalantą 2:3, gdzie taki wymiar kary był naprawdę dla nich łaskawy. Następnie dość nieoczekiwana porażka z Koeln.

Pierwszy mecz z Atalantą potoczył się dla Bayeru dość dziwnie. Posiadali oni piłkę przez większą część czasu, a mimo to nie wychodziło z tego posiadania zbyt wiele w kwestii akcji ofensywnych Aptekarzy. Co więcej, to Atalanta non stop atakowała i doprowadzała do niezwykle groźnych sytuacji. Prawdę mówiąc, zespół z Bergamo mógł zamknąć tę rywalizację już w pierwszym spotkaniu, gdyby wykorzystali choćby połowę zmarnowanych przez siebie znakomitych okazji.

Bayerowi bronienie nie wychodziło również w spotkaniu z Koeln. Tutaj ich aktywność pod bramką rywali wyglądała już lepiej, ale znów zawiodły tyłu. Defensywa Leverkusen zdaje się być zupełnie nieodporna na kontrataki. Mankament ten generuje problem również z przodu, ponieważ niejako uniemożliwia to zaangażowanie większej liczby zawodników w ataku, ponieważ tyły sobie nie radzą.

Sprawdź sporty walki.

Atalanta

Drużyna z Bergamo wyglądała znakomicie w ataku podczas pierwszego starcia z Bayerem. Płynność ich akcji oraz łatwość przedostawania się w pole karne rywali była wręcz zadziwiająca. Prezentowali się oni wówczas jak Atalanta w szczytowych momentach swojej formy. Na ich niekorzyść również i oni z obroną miewają pewne problemy.

Ogólnie Atalanta zdaje się wyznawać zasadę “oby więcej strzelić” i o tyły aż tak się nie martwią. Nierzadko się to sprawdza, ponieważ rywale są wręcz przytłoczeni ogromem ilości ataków. Nie zawsze to jednak działa, ponieważ bywają drużyny, które nauczyły się przed taką taktyką bronić. Pokazała to ostatnie, chociażby Genoa.

Drużyna ta bardzo dobrze zamykała przestrzeń własnego pola karnego, przez co znalezienie tam kogokolwiek do podania graniczyło z cudem. Atalancie pozostawały zazwyczaj indywidualne zrywy lub strzały z niewygodnych pozycji. Ponadto ciągłość ataków Atalanty generowała przestrzenie na ich tyłach, z których chętnie korzystali piłkarze Genoi, nieraz groźnie kontrując. Takiej właśnie gry w nadchodzącym spotkaniu potrzebuje Bayer.

Bayer Leverkusen – Atalanta: kursy

Zapowiada się ciekawe, wyrównane spotkanie i mówią nam o tym również wystawione przez bukmacherów kursy. Za zwycięstwo Bayeru Betclic oferuje 2.34. Remis wyceniony został na 3.75. Wygrana Atalanty natomiast to przelicznik w wysokości 2.80.

Sprawdź bonusy bez depozytu.

Bayer Leverkusen – Atalanta: typy

Bramkostrzelność obu ekip jest powszechnie znana. Dodać do tego należy ich nieprzykładanie się do gry w obronie oraz wysoką stawkę meczu i konieczność odrabiania wyniku przez jedną z drużyn. W takim równaniu wychodzi nam, że na mecz Bayer Leverkusen – Atalanta w Lidze Europy typem jest: obie drużyny strzelą gola i liczba bramek wyniesie powyżej 2.5 gola w meczu po kursie 1.61 na Betclic.

Zarówno w meczu z Bayerem, jak i spotkaniu z Genoą bardzo aktywny był Muriel. W pierwszym z tych spotkań strzelił dwie bramki i niewiele brakowało, aby uzbierał hat-tricka. Z tego powodu na mecz Bayer Leverkusen – Atalanta w Lidze Europy typem jest także: Muriel strzeli gola po kursie 2.70.

Bayer Leverkusen – Atalanta: gdzie oglądać?

Spotkanie to transmitowane będzie na Viaplay.

[blok_bonus]

Zwiń
Kto poprowadzi to spotkanie? Sędzią głównym będzie Francois Letexier. Gdzie zostanie rozegrany ten mecz? Spotkanie będzie mieć miejsce na BayArena w Leverkusen.