Pierwszy mecz tych drużyn zakończył się spodziewanym rozstrzygnięciem. Marsylia wygrała. Jednakże wynik, czyli 2:1 nadal pozostawia cień szansy ekipie ze Szwajcarii. Basel to zespół często niewygodny do grania przeciwko niemu. Swego czasu przekonał się o tym choćby i Manchester United. W rozpoczynającym się 17.03.2022 o godzinie 18:45 spotkaniu bez wątpienia nie będą oni bez szans.

Sprawdź typy dnia.

Basel – Marsylia: mecz w Lidze Konferencji Europy

Nieoczekiwane rozstrzygnięcia to specjalność Ligi Konferencji Europy. Między innymi z tego powodu zacieram ręce na myśl o tym spotkaniu. Ponadto naprzeciwko siebie staną dwie uznane na międzynarodowej arenie drużyny z niemałym doświadczeniem europejskim. Zapowiada się ciekawe spotkanie.

Basel

Ligowa forma Basel to w ostatnich meczach trochę wszystkiego. Były i dobre mecze, były nijakie mecze, były też mecze beznadziejne. Znajdują się oni obecnie na drugiej lokacie w tabeli, jednakże ich miejsce nie jest w żaden sposób spokojne od ataków innych chętnych. Sprawa mistrzostwa Szwajcarii zdaje się być już niejako rozstrzygnięta za sprawą znacznej przewagi punktowej Zurichu. Z tego powodu wielce zacięta walka toczy się o dwa pozostałe premiowane europejskimi pucharami miejsca.

I Basel jak na razie sobie to miejsce zapewnia. Dwie ważne wygrane w dwóch ostatnich meczach utwierdziły ich na tej pozycji. Basel na boiskach swojej ligi to drużyna cechująca się dominacją boiskową. To oni zazwyczaj występują w roli faworyta i dyktują warunki, do których dostosować się ma rywal. Widać, że taki scenariusz odpowiada tej drużynie i dobrze czują się oni w takich okolicznościach.

Inaczej nieco sprawa wygląda, kiedy Basel zmuszone jest do oddania piłki i cierpliwego czekania na swoje okazje. Było tak właśnie w pierwszym spotkaniu z Marsylią, gdzie to francuski zespół był drużyną przeważającą niemal w każdym aspekcie. Basel wyglądało wówczas jak drużyna z niższej klasy rozgrywkowej. Ciężko było im odnaleźć się na murawie i rzadko kiedy wyprowadzali kontrataki.

Teraz zmuszeni będą do pójścia po pełną pulę z konieczności odrabiania strat, więc obraz meczu może się różnić od tego co widzieliśmy za pierwszym razem. Dla nas to tylko lepiej, bo szykuje się ciekawe widowisko.

Sprawdź legalnych bukmacherów.

Marsylia

Również i we Francji bój toczy się głównie o wicemistrzostwo i miejsca dające europejskie puchary. W tej walce bardzo dobrze radzi sobie Marsylia, obecnie okupująca właśnie drugą lokatę w tabeli. Jednakże różnice punktowe są tam na tyle niewielkie, że uwagę zachować należy przez cały czas.

Marsylię czeka niedługo niezwykle istotne spotkanie w kwestii walki o wicemistrzostwo Francji. Ich kolejnym rywalem w Ligue 1 będzie Nicea, sąsiad z pozycji niższej. Wizja tego meczu może Marsylii trochę zaprzątać głowę. Tym bardziej że są oni świadomi jak wyglądało pierwsze starcie z Basel. I właśnie w tym szwajcarska ekipa upatrywać może swojej szansy.

A mianowicie w zbytnim rozluźnieniu i niedoszacowaniu możliwości rywala ze strony Marsylii. Trzeba przyznać, że drużyna ta na przestrzeni sezonu miewała takie tendencje nie raz. Przykładem mogą być dwa niedawne mecze w lidze, gdzie zamiast czterech, wydawało się pewnych punktów, Marsylia ugrała raptem jeden.

Basel – Marsylia: kursy

Również bukmacherzy nie są aż tak pewni faworyta tego meczu. Zwycięstwo Basel wycenione zostało przez Betclic na 3.35. Remis to 3.70. Natomiast wygrana Marsylii równa jest 2.05.

Sprawdź sporty walki.

Basel – Marsylia: typy

Spodziewać się należy w tym meczu walki, sporo rozkojarzenia i głupich strat. Basel może zaskoczyć Marsylię. Z pewnością mają do tego wszelkie argumenty. Wskazuje na to ich forma, stawka meczu, forma rywali oraz terminarz Marsylii. Z tego względu na mecz Basel – Marsylia w Lidze Konferencji Europy typem jest: Basel wygra mecz po kursie 3.35 na Betclic.

Basel – Marsylia: gdzie oglądać?

Spotkanie to będzie można obejrzeć na Viaplay.

[blok_bonus]

Zwiń
FAQ – PYTANIA I ODPOWIEDZI Gdzie zostanie rozegrany ten mecz? Spotkanie będzie mieć miejsce na St.Jakob-Park w Bazylei. Kto poprowadzi to spotkanie? Sędzią głównym będzie Artur Soares Dias.