A zatem rozpoczyna się liga, która z tym sezonem zyskała szerokie grono nowych sympatyków. Wszystko to za sprawą pewnego transferu, którego przybliżać nawet nie ma potrzeby. Już w sobotni wieczór Barcelona rozpocznie swoje zmagania w La Liga, a jej barwy reprezentować będzie Robert Lewandowski. Rywal zapowiada się niezbyt wymagająco, idealnie aby Blaugrana mogła właściwie zaprezentować się przed własną publicznością. Czy tak się właśnie stanie? Dowiemy się 13.08.2022.

Sprawdź bonusy bez depozytu.

Barcelona – Vallecano: mecz w La Liga

Na chwilę pisania tego tekstu Barcelonie udało się zarejestrować wszystkich nowo przybyłych w tym okienku transferowym, poza Julsem Kounde. Ten musi jeszcze poczekać, jednakże i on prawdopodobnie zostanie zarejestrowany. Jest to niewątpliwie bardzo ważna informacja dla sympatyków Blaugrany, ponieważ w tym okienku wydanych zostało z ich strony trochę pieniędzy. Nieco mniej okazale na rynku transferowym prezentuje się Vallecano, jednakże takie porównywanie jest po pierwsze niesprawiedliwe, a po drugie raczej bezcelowe. Wszystko, jak zwykle zweryfikuje boisko.

Barcelona

Duma Katalonii się zbroi, przygotowuje na nowy sezon, wszystko kładąc na jedną kartę. Przynajmniej na papierze wydaje się, że ich działania są nie tylko efektowne, ale będą i efektywne. Spotkania przedsezonowe zakończone bez porażki. W tym liczyć należy wygraną w nieoficjalnym Gran Derbi z Realem 1:0. Oczywiście zbyt pochopnym byłoby wyciąganie daleko idących wniosków w kontekście całego sezonu jedynie na podstawie meczów sparingowych. Mogą jednak one rzucić nieco światła właśnie na pierwsze kolejki sezonu.

To co mogliśmy zaobserwować po tym najbardziej elektryzującym z przedsezonowych spotkań, czyli starcia z Realem Madryt, to to, że w tym szaleństwie jest metoda. Ekipa zebrana przez władze klubu i przez trenera robi bardzo dobre pierwsze wrażenie. Barca właściwie odpowiada na ataki rywali. Nie widać było po nich jakiejkolwiek nerwowości czy braku doświadczenia. Oczywiście zdarzały się niedokładności w przesuwaniu formacji i jednoczesnym kryciu poszczególnych graczy, jednak nie były to przewinienia niosące daleko idące niekorzyści.

Ponadto formacje pomocy i ataku w składzie Barcelony wyglądały naprawdę dobrze. Duma Katalonii znakomicie wyglądała w wysokim pressingu. Barca po stracie piłki nie cofała się na swoją połowę, nie szukała powrotu do formacji czy szyku obronnego. Blaugrana w starym dla siebie stylu od razu przystępowała do wysokiego pressingu. A z tego działania nierzadko wypływały dla nich korzyści w postaci przejętej piłki w groźnej strefie boiska.Dodatkowo ich atak, mimo że złożony z nowych nazwisk, zdaje się działać w jak najlepszym porządku. Ich przyszły rywal z pewnością ma się czego obawiać.

Sprawdź ranking bukmacherów.

Vallecano

Rayo okres przygotowawczy również miało niczego sobie. Do szeregu osiągnięć mogą wpisać chociażby bramkowy remis z Manchesterem United 1:1. Oczywiście skład Czerwonych Diabłów to był raczej drugi lub trzeci garnitur, jednakże postawa Rayo w tym meczu była naprawdę przyzwoita.

Niemniej Vallecano ma kilka aspektów, w których ich gra szczególnie potrzebowałaby poprawy. Należy do nich między innymi gra obronna. Rayo ma tendencję do pozostawiania boków boiska nieobstawionych. Ich formacja defensywna skupia się raczej na wąskim ustawieniu, co w przypadku wykorzystującej skrzydła Barcy może się źle skończyć.

Dodatkowo Vallecano nie odpowiada właściwie na straty piłki podczas budowania ataku. Zespół ten jest niezwykle wrażliwy na wszelkiego rodzaju kontrataki. Rayo nieumiejętnie powraca do szyku obronnego, nierzadko pozostawiając rywali ogrom miejsca we wszelkich obszarach boiska. Chcąc przeciwstawić się przyszłemu rywalowi, będą musieli szczególnie zadbać o ten aspekt gry.

Barcelona – Vallecano: kursy

Faworyt tego meczu jest jeden. Kurs na zwycięstwo Barcelony na Betclic wynosi 1.21. Remis wyceniony został na 7.00. Natomiast trzy punkty Vallecano stanowić będą niespodziankę wartą kursu równego 14.00.

Sprawdź darmowe typy bukmacherskie.

Barcelona – Vallecano: typy

Nie ma co ukrywać, spodziewamy się jednostronnego widowiska. Barca będzie dominować w tym spotkaniu. Rayo zaś ograniczy się do nic nie wnoszących ataków. Czego więc szukać w tym meczu? Ano bramek. Na mecz Barcelona – Vallecano typem jest nic innego jak: Robert Lewandowski strzeli pierwszą bramkę w tym meczu po kursie 2.95 na Betclic.

Barcelona – Vallecano: transmisja

Mecz ten będzie można śledzić na CANAL+Premium.


Mecz ten będzie mieć miejsce na Camp Nou w Barcelonie.
Sędzią głównym będzie Alejandro Hernandez .