Walka o miano wicemistrza Hiszpanii nadal trwa. W grze Atletico Madryt, Sevilla oraz Barcelona. I to właśnie Duma Katalonii ma na to największe szanse. Rywal to ligowy średniak, jednakże ostatnie występy Blaugrany pokazują, że drużyna ta nie ma prawa nikogo lekceważyć. Czy Rayo Vallecano sprawi 24.04.2022 o godzinie 21:00 problemy zawodnikom Xaviego?

Sprawdź typy dnia.

Barcelona – Rayo Vallecano: mecz w La Liga

Odpadnięcie z Ligi Europy to był bolesny cios zarówno dla klubu, jak i dla kibiców. Zdawało się, że Barcelona wraca na właściwe tory, po niedawnym kryzysie nie ma już śladu i może nawet uda się coś wygrać w tym sezonie. Frankfurt jednak boleśnie wytknął mankamenty Blaugranie, a nieco później w La Liga zrobił to Cadiz. A niewygodne Rayo Vallecano może pójść w jego ślady.

Barcelona

Dziwny jest to sezon w wykonaniu Dumy Katalonii. Najpierw mówiło się o wielkim kryzysie, następnie drużyna wzmocniona kilkoma transferami zaczęła jakoś funkcjonować. Zdawało się, że wszystko powoli się normuje, aż do dwumeczu z Frankfurtem. Starcie to pokazało, że ekipa ta potrzebuje jeszcze czasu i pracy, aby ponownie wprowadzić Barcelonę na znany wszystkim poziom.

Następnie Barcelonie przyszło się mierzyć z Cadiz. Można było oczekiwać, że był to idealny rywal na odreagowanie bolesnej porażki, jednakże i tutaj Blaugrana zawiodła. Spotkania te pokazały, że wiele do życzenia pozostawia gra obronna zawodników Barcy. Defensorzy zdają się grać wręcz odseparowani od reszty zespołu, nie zawsze otrzymują wsparcie od linii pomocy. Nierzadko boki obrony stanowią niemal otwartą autostradę pod bramkę Barcelony. Wszystkie te mankamenty zostały skutecznie wytknięte przez niemiecką ekipę.

Ponadto Blaugrana miewa spore problemy z przekuwaniem ich klasycznego posiadania piłki i dominacji w środku pola na bramki. Co z tego, że w całym meczu z Cadiz mieli 75% czasu gry piłkę przy nodze, skoro przegrali 0:1.

Sprawdź legalnych bukmacherów.

Rayo Vallecano

Rayo kolejkę temu pokonało już klub z Barcelony. Wówczas był to Espanyol, a trzy punkty zgarnęło Vallecano po bardzo wyrównanym spotkaniu. Teraz przebieg spotkania będzie nieco inny. Rayo zostanie prawdopodobnie zepchnięte do defensywy i zmuszone do gry z kontry.

Drużyna ta boryka się jednak ze zbliżonym problemem co Barcelona. Również tutaj zauważyć można kwestię nieskuteczności, jednakże dodać do tego należy również niezbyt wielką liczbę stwarzanych sobie sytuacji.

Rayo nieco szarpie swoją grą, ich ataki wyglądają momentami, jakby brakowało w nich jakiegokolwiek większego zamysłu, a poszczególni zawodnicy wymyślają wszystko na bieżąco. Taki sposób gry czasem przynosi efekty, trzeba jednak mieć w składzie bardzo uzdolnionych kreatorów, których raczej brakuje w ekipie Vallecano.

Niemniej drużyna ta pochwalić się może szybkością na skrzydłach, co niewątpliwie przyda im się w nadchodzącym spotkaniu. Boczne strefy obronne Barcelony są w ostatnim czasie znacznie podatne na wszelkie ataki, tak więc Rayo nie omieszka tego faktu wykorzystać.

Barcelona – Rayo Vallecano: kursy

Faworyt tego spotkania jest oczywisty. Za zwycięstwo Barcelony oferowany jest kurs 1.31 na Betclic. Remis wyceniony został na 5.80. Natomiast trzy punkty dla Rayo Vallecano stanowić będą niespodziankę wartą kursu równego aż 9.00.

Sprawdź bonusy bez depozytu.

Barcelona – Rayo Vallecano: typy

Barcelona miewa ostatnio chwiejną formę, więc czas najwyższy ją ustabilizować. Rayo to dobra okazja ku temu. Ekipa ta zostanie cofnięta do defensywy, a ich kontry, mimo że szybkie to cierpią na brak skutecznego wykończenia. Defensywa natomiast, mimo że dużo bramek nie traci, to nierzadko prezentuje się w dość wątpliwej formie. Tak więc na mecz Barcelona – Rayo Vallecano w La Liga typem jest: obie drużyny strzelą gola – nie, po kursie 1.86 na Betclic.

Ciekawą opcją jest również połączenie powyższego zdarzenia z trzema punktami dla Barcelony. Blaugrana nie może pozwolić już sobie na kolejne straty oczek, bo na karku czują oddechy rywali. Na mecz Barcelona – Rayo Vallecano w La Liga typem jest również: Barcelona wygra i obie drużyny strzelą gola – nie, po kursie 2.16.

Barcelona – Rayo Vallecano: gdzie oglądać?

Starcie to będzie można śledzić na CANAL+4K Ultra oraz na CANAL+Sport.

[blok_bonus]

Zwiń

Kto poprowadzi to spotkanie? Sędzią głównym meczu będzie Antonio Lahoz. Gdzie rozegrane zostanie to spotkanie? Mecz będzie mieć miejsce na Camp Nou.