W La Liga jeszcze nie wszystko rozstrzygnięte, mimo, że Mistrza zgarnęli Królewscy. Do ugrania nadal ostatnie miejsce na podium, o które bije się inna ekipa z Madrytu, Atletico oraz Sevilla. W kolejnej kolejce dojdzie między tymi ekipami do bezpośredniego starcia, które prawdopodobnie rozstrzygnie tę walkę na dobre. Tak więc, komu dane będzie zrobić ogromny krok w stronę trzeciego miejsca na koniec sezonu w La Liga? Aby się przekonać, należy zasiąść do meczu 15.05.2022 o godzinie 19:30.

Sprawdź typy dnia.

Atletico Madryt – Sevilla: mecz w La Liga

Trzeba przyznać, że ten sezon najwyższej klasy rozgrywkowej w Hiszpanii był niezwykle ciekawy. Ba, nadal jest. Aż żal że do końca zostały tylko dwie kolejki. Na nasze szczęście będą to często gęsto kolejki wypełnione emocjami, ponieważ w niemal każdym fragmencie tabeli może dojść do przetasowań. Jednym z ciekawszych fragmentów jest właśnie walka o trzecie miejsce między Atletico a Sevillą.

Atletico Madryt

Podopieczni Simeone w tym sezonie to drużyna, która ugrać mogła zdecydowanie więcej niż stawkę, o którą się teraz biją. Wbrew temu, że zajmują aktualnie trzecie miejsce i mają zapewnioną kwalifikację do Ligi Mistrzów, to ekipa ta nie wystrzegła się wielu dość urągających potknięć.

Spojrzeć wystarczy chociażby na ich ostatnie spotkania. Atletico najpierw remisuje z Granadą zajmującą dolne rejony tabeli, następnie przegrywa z niewygodnym Bilbao, aby potem ograć Królewskich. Zawodnicy z Wanda Metropolitana sezon w ujęciu ogólnym uznać mogą za stabilny, jeśliby trzeba było określić go jednym słowem. Jednakże mając możliwość zanurzenia się w temat, bez wątpienia można stwierdzić, że rozgrywki te naszpikowane były krótkimi, ale intensywnymi spadkami formy Atletico.

Całe Atletico jest jak jego trener. Z jednej strony poukładane taktycznie, pragmatyczne, skupione na celu, ale z drugiej w głębi szalone, chaotyczne i rozchwiane. Atletico w tym sezonie nie miało formy długofalowej, a raczej formę dnia, którą czasem sukcesywnie udawało im się powtarzać. Z jaką więc dyspozycją trafią na swoich następnych rywali?

Sprawdź bonusy bez depozytu.

Sevilla

Aż dziw bierze, patrząc na ostatnie spotkania Sevilli, że nadal utrzymali oni tak wysoką lokatę. Trzy remisy, jedna porażka i jedno zwycięstwo w ostatnich pięciu meczach. A trzeba przyznać, że terminarz wcale nie był wymagający. Co więcej, zaglądając dalej w rozegrane przez Sevillę spotkania, w kolejnych pięciu spotkaniach znajdziemy bilans jeszcze gorszy. Bez wątpienia nie napawa to optymizmem ich sympatyków przed kolejnym starciem.

Drużyna ta z pewnością nie może pochwalić się wysoką skutecznością. Wypracowują oni sobie naprawdę wiele sytuacji bramkowych na przestrzeni całego meczu, natomiast nie potrafią często tych okazji wykorzystać. Nie pomaga im w tym z pewnością En Nesyri, który w ostatnich 14 spotkaniach w La Liga strzelił raptem jedną bramkę. Nie jest to wynik i nie jest to napastnik, z którym można bez trwogi myśleć o spotkaniu z drużyną Simeone.

Jednakże to czym Sevilla się może pochwalić to najszczelniejsza defensywa ligi. Jedynie 29 straconych bramek stawia ich na pierwszym miejscu w La Liga pod tym względem. Tu trzeba przyznać, że formacja obronna tej drużyny funkcjonuje jak należy. Nie popełniają oni zbyt wiele niewymuszonych błędów, należycie wygląda współpraca z pozostałymi liniami, a dodatkowo to właśnie obrońcy nierzadko wyprowadzają kontry Sevilli. Jeśli kibice tego zespołu mają w czymś szukać pocieszenia, to właśnie w swojej obronie.

Atletico Madryt – Sevilla: kursy

Spotkanie zapowiada się ciekawie. Na zwycięstwo Atletico Madryt Fortuna wystawiła kurs 2.36. Remis wyceniony został na 3.00. Natomiast trzy punkty dla Sevilli warte są 3.50.

Sprawdź legalnych bukmacherów.

Atletico Madryt – Sevilla: typy

Forma obu ekip, ich dyspozycyjność strzelecka oraz anturaż spotkania moim zdaniem faworyzuje Atletico Madryt. Drużyna Simeone, mimo, że miała swoje potknięcia, prezentuje się znacznie lepiej na tle swojego przyszłego rywala. Z tego względu na mecz Atletico Madryt – Sevilla w La Liga typem jest: Atletico Madryt wygra mecz po kursie 2.36 na Fortunie.

Atletico Madryt – Sevilla: gdzie oglądać?

Spotkanie śledzić będzie można na STS TV, Fortuna TV oraz Betclic TV.

[blok_bonus]

Zwiń
Kto poprowadzi to spotkanie? Arbitrem głównym będzie Jose Sanchez. Gdzie zostanie rozegrane to spotkanie? Mecz będzie mieć miejsce na Wanda Metropolitana w Madrycie.