Niepokonany jeszcze w tym sezonie we wszystkich rozgrywkach Real czekają derby Madrytu. Ich przeciwnikiem będzie pragmatyczne Atletico Simeone. Po starciach w Lidze MIstrzów obie ekipy nieco w odmiennych nastrojach. Królewscy pozostali bez porażki, natomiast Atletico uległo drużynie z Leverkusen. Jak potoczą się w takim razie nadchodzące derby Madrytu? Dowiemy się 18.09.2022 o godzinie 21:00.

Sprawdź rankingi bukmacherów.

Atletico Madryt – Real Madryt: mecz w La Liga

Drużyna Simeone w tym sezonie rozpędza się zdecydowanie wolniej niż ich rywale zza miedzy. Trzy zwycięstwa, po jednym remisie i porażce. Dziewięciokrotnie pokonywali bramkarzy przeciwników, a cztery razy piłkę wyciągali z własnej siatki. Z pewnością nie jest to wynik tak imponujący jak liczby Królewskich, niemniej derby rządzą się swoimi prawami.

Atletico Madryt

Atletico ostatnio raczej nie swoją grą, a zagrywkami pozaboiskowymi zyskało na rozgłosie. Nagminne ściąganie Griezmanna przed 60 minutą meczu, po to aby uniknąć wypłacenia Barcelonie sporej gotówki odbiło się w świecie piłkarskim niemałym echem. Ich gra natomiast od początku sezonu jest raczej bardziej zdystansowana. Tak jak z resztą mogliśmy się tego spodziewać.

Piłkarze Simeone nie narzucają zbyt wysokiego tempa swoim rywalom. Dobrze czują się bez piłki, więc też nierzadko oddają ją przeciwnikom. Nie ma co się dziwić, kiedy wyprowadzanie kontrataków wyćwiczone masz na takim poziomie jak Atletico. Szczególnie dobrze widzieć to mogliśmy w ostatnim ligowym spotkaniu z Celtą Vigo. Piłkarze Simeone już na początku meczu zaprezentowali swoje umiejętności łączenia krótkiej kombinacyjnej gry z długimi podaniami.

Jednakże tak jak ich gra ofensywna może się całkiem podobać, tak znak rozpoznawczy Atleti w ostatnich latach, czyli gra defensywna zdaje się nie sprawować jak dotąd najlepiej. Cztery stracone bramki to nie jest słaby wynik, jednak sposób w jaki je tracą, jak i również ilość nieoczywistych sytuacji podbramkowych, na które pozwalają.

Sprawdź typy dnia.

Real Madryt

Królewscy natomiast wiele do zarzucenia sobie nie mają. Ich gra w ostatnim czasie sprawia, że ręce momentami same składają się do oklasków. Przywołać tu można chociażby wyśmienitą bramkę po długiej zespołowej akcji zdobytą przeciwko Celticowi w Lidze MIstrzów. Real gra znakomicie jako kolektyw, jak i również poszczególni zawodnicy błyszczą na tle już i tak dobrze spisujących się kolegów z drużyny. Wskazać tu można na przykład Viniciusa, Rodrygo, Valverde czy nawet pokazujący się coraz częściej Hazard.

Niemniej, tak jak Real gra znakomicie w ataku i ogólnej boiskowej dominacji, tak w ich poczynaniach defensywnych można znaleźć mankamenty. Widać, że ta złożona na nowo obrona Królewskich potrzebuje jeszcze krótkiej chwili na dotarcie się. Na pięć kolejek, w pięciu Real tracił bramkę. W dużej mierze bramki te wynikały ze zbyt wysokiego przesunięcia się całego zespołu na murawie i nadziania się na jedną z kontr rywali. A prawdopodobnie właśnie takim stylem w dużej mierze grać będzie Atletico. Sądzę więc, że i tym razem Królewscy będą mieli problem z zachowaniem czystego konta.

Atletico Madryt – Real Madryt: kursy

Jako, że to derby, więc forma zespołów nie ma tak wiele do powiedzenia. Nieznacznym faworytem jest Real, na którego zwycięstwo Fortuna wystawiła kurs 2.33. Remis wyceniony został tu na poziomie 3.45. Natomiast trzy punkty dla Atletico warte są 3.10.

Atletico Madryt – Real Madryt: typy

Wyżej wspomniane problemy Królewskich z radzeniem sobie niekiedy z kontrami rywali oraz umiejętność Atletico w graniu właśnie tego typu zagraniami zwiastują, że w tym meczu będzie się działo pod obiema bramkami. Sądzę, że Real ponownie nie zachowa 0 po stronie goli straconych, jednak także nie pozostanie przeciwnikom dłużny. Na mecz Atletico Madryt – Real Madryt w La Liga typem jest: obie drużyny strzelą gola i w meczu będzie więcej niż 2.5 bramki po kursie 2.29 na Fortunie.

Sprawdź bonusy bez depozytu.

Atletico Madryt – Real Madryt: transmisja

Mecz ten będzie można obejrzeć na CANAL+ 4K Ultra i CANAL+ Sport.


Mecz ten będzie mieć miejsce na Metropolitano Stadium w Madrycie.
Sędzią głównym będzie Jose Luis Munuera Montero .