Zakończyła się fatalna w wykonaniu Atalanty przygoda z Ligą Mistrzów. Nie oznacza to dla nich jednak końca europejskich pucharów, ponieważ ekipa z Bergamo zagra dalej w Lidze Europy. Jednakże patrząc na ich dotychczasowe poczynania poza krajowym podwórkiem, raczej woleliby oni grywać mecze jedynie w Serie A. Czy w zaczynającym się 18.12.2021 o godzinie meczu z Romą Atalanta ponownie zaliczy udany wynik?

Sprawdź legalnych bukmacherów.

Atalanta – Roma: mecz w Serie A

Na ten moment obie ekipy dość mocno różnią się od siebie w swoich krajowych kampaniach. Roma gra dosyć w kratkę, ale wystarczająco solidnie, aby zajmować miejsce premiowane europejskimi pucharami. Co prawda jak na razie jest to poziom Ligi Konferencji Europy, ale zawsze. Atalanta natomiast wygrywa w Serie A mecz za meczem i zajmuje miejsce nagradzane Ligą Mistrzów oraz może w pełni racjonalnie myśleć o walce o mistrzostwo.

Atalanta

Dziwacznie zaprezentował się ten zespół w Lidze Mistrzów. Uwzględniając ich formę, jak i również dyspozycję oraz klasę grupowych rywali, można było przypuszczać znacznie lepszego wyniku Atalanty. W ostatnim meczu tej fazy rozgrywek boleśnie ulegli oni słabo wówczas w kraju dysponowanemu Villarrealowi 2:3. Taki obrót spraw posłał ich do Ligi Europy, gdzie mają nadzieję odnaleźć swoją dobrą formę w ramach europejskich rozgrywek.

Zanim to jednak nastąpi, Atalanta prezentuje się niezwykle dobrze na boiskach Serie A. Ekipa ta odniosła już 6 zwycięstw z rzędu. A szukając ich ostatniej porażki, trzeba się cofnąć aż 11 kolejek. Wówczas ulegli oni równie dobrze dysponowanemu Milanowi.

To, czego mogliśmy się spodziewać po Bergamo, to jak na razie w tym sezonie otrzymujemy. Widzimy piłkę ofensywną, z drugim najlepszym atakiem ligi. Oglądamy futbol zaawansowany technicznie, szybki i bardzo przyjemny dla oka. Czasem naszym oczom ukazuje się również nie najlepsza gra obronna, do której w tym systemie przykładana jest akurat nieco mniejsza waga.

Świadkami tego mogliśmy być w chociażby ostatnim ich meczu. Podczas starcia Atalanty z Veroną doświadczyliśmy wszystkich powyższych składników. Szósta wygrana z rzędu nie przyszła Atalancie wcale łatwo. To właśnie oni zmuszeni byli do gonienia wyniku, po bramce straconej w dość niepoważny sposób.

Zaczęło się wszystko od jednego, zdawałoby się niepozornego podania z głębi pola w szesnastkę Atalanty. Okazało się jednak, że brak odpowiedniej komunikacji  obrońców, wzajemnej asekuracji oraz niepewność bramkarza złożyły się na straconego gola. Znakomity atak Bergamo jednak ponownie nie zawiódł i Atalanta jak na razie nie schodzi ze zwycięskiej ścieżki.

Sprawdź typy dnia.

Roma

Podopieczni Mourinho w tegorocznej kampanii spisują się całkiem przyzwoicie. Jak na razie 6. miejsce w tabeli może być prognostykiem ich dalszego wspinania się w klasyfikacji. Przed nimi jednak rywal wymagający i Rzymianie będą musieli wznieść się na swoje wyżyny, aby ugrać tutaj ciekawy wynik.

Roma w tym sezonie wygląda dość solidnie w poczynaniach defensywnych. Jest to raczej znajoma cecha zespołów prowadzonych przez Portugalczyka. 5. wynik pod względem najmniejszej liczby straconych bramek tylko ten fakt podkreśla.

Roma broni się dobrze, nie pozwala na zbyt wiele rywalom. Niejednokrotnie ataki przeciwnika neutralizowane są już dość wysoko na boisku lub sprowadzane do niegroźnych rejonów murawy.

Ponadto, kiedy już zdarzy im się defensywny babol, nadal mogą oni liczyć na bardzo dobrze dysponowanego w bramce Rui Patricio. Portugalczyk w ostatnim spotkaniu ze Spezią kilkukrotnie zmuszony był do karkołomnych interwencji. Nie skapitulował jednak ani razu, dzięki czemu jego drużyna zaliczyła kolejne spotkanie bez straconego gola.

Atak Romy również prezentuje się niczego sobie. Środek pola pochwalić się może wysoką kreatywnością w budowaniu akcji, a skrzydła dysponują wielką szybkością w postaci, chociażby Vina czy Karsdorpa. Coraz pewniej poczyna sobie Abraham. Problemem może być jedynie jego brak skuteczności.

Atalanta – Roma: kursy

Faworytem tego meczu jest Atalanta. Betclic za ich zwycięstwo proponuje kurs równy 1.71. Remis wyceniony został na 4.30. Zwycięstwo Romy natomiast to przelicznik w wysokości 4.50.

Atalanta – Roma: typy

Zanosi się na interesujące spotkanie. Obie ekipy posiadają bardzo dobre ataki. Obu nieobca jest przyjemna dla oka gra kombinacyjna. Obie w miarę pewnie czują się w obronie, jednakże każdej z nich co jakiś czas zdarzają się dziwne błędy w tych działaniach. Z tego względu na mecz Atalanta – Roma w Serie A typem jest: obie drużyny strzelą gola i powyżej 2.5 gola w meczu po kursie 1.74 na Betclic.

Tak jak w Romie powoli zaczyna błyszczeć Abraham, tak w Atalancie równie dobrze, a może i lepiej poczyna sobie Pasalić. Obaj panowie są aktywni w atakach swoich drużyn i obaj mają silny ciąg na bramkę. Z tego względu na mecz Atalanta – Roma w Serie A typem jest: którykolwiek zawodnik z pary Pasalic/Abraham strzeli gola po kursie 1.88.

Sprawdź sporty walki.

Atalanta – Roma: gdzie oglądać?

Transmisja tego ciekawie zapowiadającego się meczu będzie miała miejsce na Eleven Sports 1.

[blok_bonus]


Spotkanie będzie miało miejsce na Gewiss Stadium w Bergamo.
Sędzią głównym będzie Massimiliano Irrati.