Miano hitu w Serie A przypaść mogło w tym tygodniu tylko temu spotkaniu. Sąsiedzi z tabeli bijący się o miejsce premiowane Ligą Mistrzów stają naprzeciwko siebie. Zawodząca nieco w tym sezonie Stara Dama przyjeżdża w odwiedziny do Bergamo. Zapowiada się niezwykle ciekawe spotkanie. Jak więc rozstrzygnięcie będzie miał rozpoczynający się 13.02.2022 o godzinie 20:45 mecz w Serie A?

Sprawdź legalnych bukmacherów.

Atalanta – Juventus: mecz w Serie A

W tabeli dzielą ich raptem dwa punkty. Atalanta zajmuje miejsce 5., Juve zaś jest miejsce wyżej. Jednakże klub z Bergamo ma jedno spotkanie rozegrane mniej. To tylko dodaje pikanterii nadchodzącemu starciu, które nazwać można mianem tych za sześć punktów.

Atalanta

Zespół z Bergamo nie miał ostatnio łatwego czasu. Dotykany przez kontuzje i choroby skład Atalanty bywał mocno wybrakowany. Z tego powodu ich mecz z Lazio był katorgą do oglądania. Atalanta głównie broniła się wszelkimi siłami, aby tego meczu nie przegrać. Lazio zaś nie wykazało się wystarczającą kreatywnością, aby przełamać szyki obronne Atalanty.

Kiedy wydawało się, że do składu zaczynają wracać co istotniejsi zawodnicy i Gasperini będzie mógł wystawić zdolną do właściwej gry jedenastkę, to okazało się, że być może nie w tym leżał problem. W kolejnej kolejce Atalanta mierzyła się ze znajdującym się w strefie spadkowej Cagliari. To, co miało być łatwym powrotem na właściwe tory, okazało się być niemiłym zaskoczeniem.

Atalanta zawodziła w konstrukcji akcji. Brakowało tego ich już markowego polotu i ciągłego oraz kreatywnego parcia do przodu. Akcje bywały nieskładne, jakby cała orkiestra się rozregulowała.

Również w obronie zespół ten zawodził. Dwa niezwykle proste błędy, które doprowadziły do strat goli, wynikały braku organizacji i skupienia formacji defensywnej Atalanty. Nie był to również mecz bramkarza, który próbując ratować beznadziejną sytuację, otrzymał czerwoną kartkę.

Znajdujące się w strefie spadkowej Cagliari potrafiło wypunktować Atalantę. Cóż więc zdolne będzie zrobić Juve?

Sprawdź typy dnia.

Juventus

Stara Dama natomiast w ostatnim czasie na problemy kadrowe narzekać nie może. Co więcej, nowo przybyli zawodnicy szybko zaznaczyli swoją obecność. Mowa tutaj o Vlahoviciu oraz Zakarii.

W minionej kolejce Juventus pokonał 2:0 Veronę, a za strzelanie goli odpowiedzialna była właśnie wymieniona wyżej dwójka. Stara Dama nie pozwalała na zbyt wiele rywalowi. Świadczy o tym, chociażby fakt, że drużyna Hellas na bramkę Wojtka Szczęsnego oddała raptem jeden celny strzał.

Forma Juventusu w ostatnim czasie pozytywnie zaskakuje. Jest to na ten moment drużyna, która w kontekście całego sezonu raczej w skowronkach być nie może, jednakże od pewnego momentu zdaje się, że wracają oni na właściwe tory. Pozostaje pytanie, czy zdołają jeszcze w tej kampanii wspiąć się w tabeli wyżej niż obecne 4. miejsce?

Atalanta – Juventus: kursy

Bukmacherskie przeliczniki są na to spotkanie bardzo wyrównane, a przez to ciekawe. Na zwycięstwo Atalanty Fortuna proponuje kurs w wysokości 2.84. Remis wart jest tutaj 3.50. Natomiast wygrana Juve to przelicznik w wysokości 2.46.

Atalanta – Juventus: typy

Atalanta to drużyna, która w znacznej większości spotkań stanowi gwarancję bramek. Zarówno strzelonych, jak i straconych. Naprzeciwko nich staje silne Juve, które z nie najlepszą ostatnio defensywą Atalanty może sobie kilkukrotnie w tym meczu poradzić. Z tego względu na mecz Atalanta – Juventus w Serie A typem jest: powyżej 2.5 gola w meczu po kursie 1.90 na Fortunie.

Dodatkowo ostatnia dyspozycja obu zespołów kusić może, aby wskazać na zwycięzcę tego starcia. Ponadto zachęcają do tego kursy. Z tego powodu na mecz Atalanta – Juventus w Serie A typem jest również: Juventus wygra mecz po kursie 2.46.

Sprawdź bonusy bez depozytu.

Atalanta – Juventus: gdzie oglądać?

Mecz ten będzie można obejrzeć na Eleven Sports 1.

[blok_bonus]

Zwiń
Kto będzie sędzią głównym tego meczu? Spotkanie poprowadzi Maurizio Mariani. Gdzie zostanie rozegrany ten mecz? Spotkanie będzie mieć miejsce na Gewiss Stadium w Bergamo.