Pierwsze starcie pomiędzy Rakowem Częstochowa a FC Astaną zakończył się pogromem ze strony podopiecznych Marka Papszuna. Polski zespół wygrał aż 5-0 i praktycznie zapewnił sobie tym awans do kolejnej rundy. Rewanż w Kazachstanie będzie doskonałą okazją, aby udowodnić, że wynik pierwszego spotkania nie był dziełem przypadku. Kto jest faworytem w tym pojedynku? Jakie są kursy bukmacherskie na FC Astana – Raków Częstochowa? Gdzie będzie można obejrzeć spotkanie obu ekip? To wszystko w poniższym artykule.

FC Astana – Raków Częstochowa mecz w Lidze Konferencji Europy

W pierwszym spotkaniu Raków bardzo szybko wyszedł na prowadzenie. Już w czwartej minucie meczu wynik otworzył Ivi Lopez. Kiedy jednak Deian Sorescu został ukarany czerwoną kartką mogło się wydawać, że mecz ten nie będzie należał do najłatwiejszych. Mimo gry w przewadze, zespół z Astany nie potrafił znaleźć drogi do bramki Vladana Kovacevica. Kolejne gole strzelali natomiast podopieczni Marka Papszuna. Jeszcze przed przerwą zdobyli drugą bramkę, a po tym jak Aslan Darabayev osłabił zespół gości i siły się wyrównały, dołożyli jeszcze trzy trafienia ustalając finalny wynik na 5-0.

FC Astana po klęsce w Częstochowie rozegrała tylko jedno spotkanie. W Pucharze Kazachstanu podopieczni Srdjana Blagojevica zremisowali ze znacznie niżej notowanym Turanem 1-1. Raków natomiast nie rozegrał żadnego spotkania dzięki czemu przystąpi do rewanżu w pełni sił.

Kursy bukmacherskie na mecz FC Astana – Raków Częstochowa

Według ekspertów oraz legalnych bukmacherów w tym spotkaniu minimalnie większe szanse na wygraną ma Raków Częstochowa. Kurs na zwycięstwo tego starcia przez podopiecznych Marka Papszuna wynosi 2,25. Remis wyceniany jest na 3,25, zaś triumf gospodarzy na 3,20. Jeśli natomiast chodzi o awans do kolejnej rundy eliminacyjnej to po pierwszym meczu bukmacherzy nie dają Astanie żadnych szans. Kurs na awans zespołu z Kazachstanu dochodzi nawet do 100 do 1. To spotkanie oraz wiele innych możesz typować w Typach Dnia.

Typy na mecz FC Astana – Raków Częstochowa

Raków po tak okazałej wygranej w pierwszym spotkaniu może być praktycznie pewny awansu do kolejnej fazy. Jednak drugie spotkanie może potoczyć się nieco inaczej. Należy zaznaczyć, że w meczach u siebie Astana jest zupełnie inną drużyną. Na wyjazdach podopieczni Srdjana Blagojevica nie wygrali od pięciu spotkań. Przed własną publicznością natomiast gospodarze czwartkowego starcia wygrali siedem z ostatnich ośmiu spotkań. Biorąc pod uwagę wysoki wynik w pierwszym pojedynku oraz bardzo dobrą dyspozycję Astany w meczach u siebie uważamy, że rewanż będzie bardziej zacięty. Nasz typ na to spotkanie to obie drużyny strzelą bramkę. Kurs na takie zdarzenie w STS wynosi 1,82. Przy okazji typowania warto skorzystać z kodu promocyjnego od STS.

Gdzie obejrzeć mecz FC Astana – Raków Częstochowa – transmisje

Starcie pomiędzy FC Astaną a Rakowem Częstochowa odbędzie się na Astana Arena w Nur-Sułtanie. Spotkanie rozpocznie się 28 lipca o godzinie 17:00. Transmisję z tego pojedynku odbędzie się na platformie streamingowej Viaplay.


Starcie pomiędzy FC Astaną a Rakowem Częstochowa odbędzie się na Astana Arena w Nur-Sułtanie.
Według bukmacherów w tym starciu większe szanse ma Raków Częstochowa, na którego zwycięstwo kurs wynosi 2,25.