Fani wyspiarskiego futbolu muszą być zachwyceni. Tydzień temu mieliśmy okazję podziwiać inaugurację sezonu jednej z najlepszych, o ile nie najlepszej, ligi świata. Premier League to emocje, twarda i fizyczna gra, fantastyczne drużyny i największe umysły piłkarskie na ławkach trenerskich. Jednym słowem – poezja. Zaszczyt rozpoczęcia tego sezonu przypadł londyńskiemu Arsenalowi pod wodzą Mikela Artety. Kanonierzy zmierzyli się z Crystal Palace i pewnie wygrali 2:0. Tym razem podejmą Leicester, które nie weszło tak dobrze w sezon. Jak potoczy się starcie Artety z Rodgersem?

Arsenal – Leicester –  mecz w Premier League

Starcia tych drużyn w Premier League od lat przynoszą wiele emocji. Arsenal to z pewnością marka z ogromną historią i tradycją piłkarską, który w zasadzie nie wypada z czołówki ligi angielskiej, z wyjątkiem drobnych potknięć. Mimo słabszych lat to nadal ekipa z genialnym składem, obiecującymi zawodnikami, zaś problemy drużyny często sięgały aż zarządu. Leicester to również znana marka, zdecydowanie mniej zasłużona historycznie. Niemniej jednak ambicji tej drużynie odmówić nie można. Co prawda ostatni pojedynek obu drużyn zakończył się zwycięstwem The Gunners, a Leicester nie rozpoczęło sezonu od zwycięstwa, to mimo wszystko wynik spotkania jest sprawą otwartą. Jak będzie tym razem? Legalni bukmacherzy przygotowali ciekawą ofertę na to spotkanie. 

Arsenal – Leicester – typy bukmacherskie

Nie ulega wątpliwości, że to Kanonierzy są faworytem w tym spotkaniu. Na korzyść Arsenalu przemawia przede wszystkim wysoki potencjał składu, a także ugruntowana piłkarska pozycja. Leicester zaś może przebojem zaskoczyć Arsenal swoją zawziętością, a ich fantastyczny napastnik, Jamie Vardy, być może będzie w stanie zamienić dogodne sytuacje na bramki. Czy faktycznie tak się stanie? Warto dzielić się swoimi przemyśleniami w typach na dziś – wspólna analiza meczów może naprowadzić nas na odpowiednie typy. Starcie niestety być może opuści genialny pomocnik Arsenalu, Emil Smith Rowe. Po stronie Lisów zabraknie Ricardo Pereiry i Harveya Barnesa.

Arsenal – Leicester – kursy

Bez zaskoczeń. Kurs na Kanonierów to około 1.53. Za zwycięstwo Lisów bukmacherzy są skłonni zapłacić nawet 5.60. Remis wyceniany jest na 4.40. Zdecydowanie ciekawą i opłacalną opcją wydaje się być btts (both team to score) – jeżeli obie drużyny strzelą minimum 1 bramkę, wówczas zakład będzie rozliczony na zielono. Kurs na to zdarzenie to około 1.79. Już dziś rozważ założenie konta i skorzystaj z kodu promocyjnego Betclic

Transmisja Arsenal – Leicester – gdzie obejrzeć?

Spotkanie, które odbędzie się w dniu 13.08.2022 o godzinie 16:00 będzie transmitowane w TV. Transmisja będzie dostępna na kanale Canal + Sport 2 oraz na platformie Viaplay. Mecz będzie można, rzecz jasna, obejrzeć też w Internecie.


Mecz rozegra się w Londynie, na Emirates Stadium.
Sędzią, który poprowadzi to spotkanie, będzie doświadczony Darren England.