Zauważyć można tendencję, że tegoroczna Liga Narodów nie leży jak na razie tym wielkim reprezentacjom. Swoje problemy ma Francja, niełatwo gra się Holendrom, Niemcy zaliczyli trzy remisy, ale pod nimi w tabeli są jeszcze Anglicy. Tym przyjdzie się ponownie zmierzyć z Węgrami, którzy na początku tej kampanii ograli ich 1:0. Czy będzie to moment przełamania złej passy? Przekonamy się o tym 14.06.2022 o godzinie 20:45.

Sprawdź typy dnia.

Anglia – Węgry: mecz w Lidze Narodów

Skazywani na pożarcie w swojej grupie Węgrzy radzą sobie wcale nienajgorzej. Aktualnie zajmują drugie miejsce po zwycięstwie nad Anglikami, porażce z Włochami i remisie z Niemcami. Całkiem niezły bilans. Tak dobrze natomiast nie idzie Anglikom okupującym ostatnią lokatę. Porażka i dwa remisy to nie jest wynik, który przystoi finaliście ostatnich Mistrzostw Europy.

Anglia

Głównym problemem Anglików na ten moment zdaje się być ich rażąca nieskuteczność. Niesamowitym jest fakt, że drużyna tak naszpikowana ofensywnymi zawodnikami klasy światowej ma ogromne problemy z kończeniem akcji. Swoją jedyną bramkę Kane znalazł z karnego, mimo tego, że sytuacji, w których powinien pokonać bramkarza nie brakowało. Również Sterling pochwalić się może zmarnowanymi okazjami, w tym tą najbardziej dobijającą, czyli pudło na pustą bramkę z minimalnej odległości w spotkaniu z reprezentacją Włoch.

Jednakże nie można Anglikom odmówić polotu w kreowaniu akcji. Tutaj sytuacja wygląda zgoła odmiennie. W wysokiej formie dostępny jest Grealish, który robi ogromną różnicę w środku pola. Widzi dużo, nie boi się odpowiedzialności i szuka nie tylko najprostszych rozwiązań. To jego wejście w meczu z Niemcami odwróciło sytuację i pozwoliło Anglikom poszukać bramki wyrównującej. To on wykładał sytuacje jak na patelni swoim rywalom, którzy jednak w polu karnym próżnowali.

Jeśli chodzi o grę defensywną, tutaj jest momentami tak na słowo honoru. Przeważnie dobrze funkcjonuje ich linia obronna, przez większość czasu właściwie wspomagana zawodnikami z pomocy. Jednak nie brakuje przypadków, kiedy pojedynczy zawodnicy doznają chwili słabości i popełniają niezwykle głupie błędy, czego przykładem może być James z meczu z Węgrami.

Sprawdź bonusy bez depozytu.

Węgry

Wicelider grupy po trzech meczach z takimi rywalami. Jest to wynik dość zaskakujący, ale z pewnością ich grupowi przeciwnicy nie robią zbyt wiele, aby ten stan rzeczy zmienić. Węgrzy grają ciekawą dla oka piłkę, stoją solidnie w obronie i wyprowadzają niezwykle szybkie ataki. Dobrze ogląda się ich wahadła z obu stron. Zarówno Fiola, jak i Nagy zdają się być w swoich rolach nieocenieni. Rywale często nie mogą za nimi nadążyć, a ci przeważnie bez większych problemów odnajdują sobie puste przestrzenie do wbiegnięcia.

Dodatkowo wspierani są oni przez dobrze funkcjonujący środek pola. Szoboszlai ma z reguły więcej zadań finalizujących, jednak nie brakuje go również podczas kreacji poszczególnych szybkich ataków. Ofensywa Węgrów pochwalić się może sporą siłą fizyczną. Zawodnicy są postawni, silnie stojący na nogach co nierzadko robi przewagę. Mamy więc do czynienia z nieco oldschoolowym stylem grania, silny środek pola i szybkie skrzydła (w tym przypadku wahadła), jednak jak najbardziej się on na ten moment sprawdza.

Nieco gorzej ma się linia defensywna, kiedy dochodzi do starcia z drużyną potrafiącą zagrać szybko na bokach i dysponująca kreatywnym środkiem pola. Tak było w przegranym meczu z Włochami, kiedy to ich wahadła siały spustoszenie w szeregach Węgrów. Tak też było w wygranym spotkaniu z Anglikami. Wynik był jaki był, jednak trzeba przyznać, że podopieczni Southgate’a potrafili dochodzić do swoich sytuacji.

Anglia – Węgry: kursy

Faworyt tego meczu zdaniem bukmacherów jest jeden. Za zwycięstwo Anglików Fortuna oferuje 1.28. Remis wyceniony został na 5.75. Natomiast trzy punkty dla Węgrów to aż 12.50.

Sprawdź sporty walki.

Anglia – Węgry: typy

Anglia z pewnością chciałaby pozytywnym wynikiem zakończyć moment tych zmagań. Któż by nie chciał. W ich przypadku jednak to wręcz wypada. Parcie i ciśnienie na wynik w tym meczu jest spore. Jedyne czego Anglikom potrzeba to skuteczność. Liczę na powrót strzeleckiej formy Kane i to, że zobaczymy w tym meczu kilka bramek. Z tego względu na mecz Anglia – Węgry w Lidze Narodów typem jest: więcej niż 2.5 gola w meczu po kursie 1.78 na Fortunie.

Ponadto jak wspomniałem, mam nadzieję, że napastnik Tottenhamu ustrzeli w końcu coś z gry w tej Lidze Narodów. Miał ku temu już nie jedną okazję, w tym meczu też mu ich raczej nie zabraknie. A że bardziej prawdopodobne jest to, że w końcu strzeli niż że jego niemoc będzie trwać nadal to na mecz Anglia – Węgry w Lidze Narodów typem jest również: Kane strzeli gola po kursie 1.90.

Anglia – Węgry: transmisja

Mecz ten będzie można obejrzeć na Polsat Sport News.

[blok_bonus]

Zwiń

Gdzie rozegrane zostanie to spotkanie? Mecz ten będzie mieć miejsce na Molineux Stadium w Wolverhampton. Kto poprowadzi to spotkanie? Sędzią głównym będzie Clement Turpin.