Walka w naszej grupie eliminacyjnej ciągle trwa. Pozytywnie zaskakująca Albania w piątek 12.11.2021 przyjeżdża do Londynu, aby na Wembley ponownie zmierzyć się z Anglią. Czy ponownie to Lwy Albionu okażą się górą? A może będziemy świadkami niemałej niespodzianki?

Sprawdź legalnych bukmacherów.

Anglia – Albania: mecz w eliminacjach do Mundialu

Albania pokazała już, że mecze z jej udziałem nigdy nie są łatwe dla ich rywala. Pomimo niekorzystnych wyników w meczach z Polską oraz Anglią udowodnili, że nie wolno ich lekceważyć. Czy ta niewygodna ekipa sprawi problemy ekipie Southgate’a?

Anglia

Ostatnie trzy mecze Anglików to raczej nie jest ich wielki powód do dumy. Dwa remisy i jedno zwycięstwo, a zaznaczyć trzeba, że pokonaną drużyną była Andora. Remis zarówno z reprezentacją Polski, jak i ekipą Węgier.

Szczególnie mecz z podopiecznymi Marco Rossiego wskazywać może na mankament, który okazać się może dokuczliwy w ich nadchodzącym starciu. Otóż Anglicy pokazywali swoistą bezradność w ataku względem skonsolidowanej i dobrze funkcjonującej obrony Węgrów.

Co prawda zdarzało im się umiejętne rozciągać linie rywali na tyle, aby móc przeprowadzać szybkie ataki skrzydłami. Jednakże wykazywali się wówczas oni rażącą nieskutecznością w zamykaniu akcji lub brakowało dokładności przy ostatnim podaniu.

Za problem Anglicy uznawać mogą zagubioną formę Harrego Kane’a oraz dość często okazywaną w meczu z Węgrami niefrasobliwość Grealisha. Zdaje się, że w ostatnich miesiącach tę ekipę prowadzi Sterling, który przecież sam przeżywa swoje trudne chwile w klubie. Jednakże w ostatnim meczu do jego dobrej postawy swoją cegiełkę dołożył Foden, który popisał się równie dobrym występem.

W ostatnim czasie elementy do poprawy wykazywała również formacja defensywna Lwów Albionu. Nie spisywała się ona źle, jednakże zdarzały się przypadki znacznego spadku skupienia poszczególnych graczy. W konsekwencji prowadziło to albo do groźnych akcji rywali lub wręcz do straconych goli. Takie przypadki miejsce miały, chociażby w starciu z Polską i Węgrami.

Sprawdź typy dnia.

Albania

Podopieczni Marco Rossiego zdają się być świadomi swoich braków w poszczególnych elementach gry. Być może właśnie to sprawia, że są oni na tyle niewygodnym przeciwnikiem.

Zarówno w meczu z Polską, jak i pierwszym spotkaniu z Anglią prezentowali oni naprawdę solidną grę w obronie. W meczu przeciwko zawodnikom Paulo Sousy znakomicie spisywał się 21-letni Marash Kumbulla. Młody obrońca AS Romy nierzadko w pojedynkę powstrzymywał raz Buksę, raz Lewandowskiego.

W połączeniu do solidnej gry w linii defensywnej Albańczycy potrafią równie dobrze zagrać w kontrze. Nieobca jest im gra z pierwszej piłki na małej przestrzeni oraz szybkie wyprowadzanie akcji. Dodatkowo w razie potrzeby potrafią również założyć wysoki pressing. Każdy z tych aspektów, gdyby tylko dopisało im szczęście, mógłby przynieść im bramkę w ostatnim meczu z Polską.

Albania prezentuje futbol, który pomimo ich niekorzystnych wyników nazwać można przyjemnym dla oka i wcale nie takim złym. Z pewnością nie jest to ekipa, którą można zlekceważyć. Pozostaje nam w takim razie czekać, jak do ponownego starcia z nimi podejdą Anglicy.

Anglia – Albania: kursy

Nie będzie zaskoczeniem fakt, że to Anglia jest zdecydowanym faworytem tego spotkania. Ich zwycięstwo wycenione jest na 1.12 u Fortuny. Remis równy jest 8.00. Natomiast niespodzianka w postaci wygranej Albanii zostanie nagrodzona kursem w wysokości aż 22.00.

Anglia – Albania: typy

Wygrana w tym meczu zespołu Southgate’a jest raczej niezagrożona. Jednakże nie sądzę, aby przyszła ona łatwo. Co więcej, ostatnie występy Anglików i ich spadek formy sprawiają, że kuszące jest zagranie przeciwko nim. Z wyżej opisanych względów na mecz Anglia – Albania w eliminacjach do Mistrzostw Świata typem jest: Anglia wygra i mniej niż 3,5 gole w meczu po kursie 1.87 na Fortunie.

Dodatkowo mając na uwadze relatywnie częstą niefrasobliwość obrony angielskiej, na mecz Anglia – Albania w eliminacjach do Mundialu skłonny jestem zaproponować również typ: obie drużyny strzelą gola po kursie aż 2.91.

Sprawdź opinie o OKbet.

Anglia – Albania: gdzie oglądać?

Transmisja tego spotkania będzie miała miejsce na kanale Polsat Sport.

[blok_bonus]


Anglia znajduje się na miejscu pierwszym z 20 punktami, natomiast Albania jest trzecia i ma punktów 15.
Na ten moment obie ekipy nie przewidują braków w swoich składach.