Futbol jednak rządzi się swoimi prawami. Będący w fatalnej formie Liverpool potrafi wygrać z The Citizens, aby potem stracić punkty w starciu z ostatnią ekipą w tabeli. Ponadto ich brak dobrych wyników nie tyczy się zmagań w Lidze Mistrzów, ponieważ tutaj odnieśli aż trzy zwycięstwa. Przed nimi starcie z Ajaxem, który jeśli myśli o awansie z grupy musi wygrać to spotkanie. Liverpoolowi zaś wystarczy remis. Jakim wynikiem zakończy się to starcie? Przekonamy się 26.10.2022 o godzinie 21:00.

Sprawdź ranking bukmacherów.

Ajax – Liverpool: mecz w Lidze Mistrzów

Naprawdę zaskakiwać może dyspozycja The Reds w tym sezonie. Powiedzieć, że im nie idzie, to jak nic nie powiedzieć. Spadki formy takich zawodników jak van Dijk, Salah czy Alexander-Arnold. Do tego zatrważająca ilość kontuzji. Łącznie, na minimum jeden mecz w tym sezonie kontuzjowanych było już 19 zawodników Liverpoolu. Jednakże mimo tych przeciwności losu podopieczni Kloppa byli zdolni do serii trzech zwycięstw. Zaczęli od pokonania Rangersów aż 7:1. Następnie przyszedł niesamowity mecz z City wygrany 1:0, po przebłysku geniuszu Salaha. Seria zakończyła się trudnym meczem z West Hamem wygranym takim samym wynikiem. Aż żal patrzeć, że tak dobra postawa została zwieńczona porażką z okupującym dół tabeli Nottingham. Jednakże ciężko oczekiwać pozytywów, jeśli zmuszonym się jest do wyjścia Elliottem, Jonesem i Carvalho w pierwszym składzie.

I to właśnie ten wybrakowany środek pola jest i co najmniej w przyszłym spotkaniu będzie głównym problemem Liverpoolu. Zabraknie Arthura, Diaza, Joty, Keity. Zagrożony jest do tego występ Thiago oraz Nuneza. Jest to potężny deficyt zawodników. Ajax natomiast nie zwalnia tempa w Holandii i notuje kolejne zwycięstwa. Oni problemów z kontuzjami nie mają, jednak przyczepić się można do ich postawy na europejskich boiskach. Ajax, jaki znamy, widzieliśmy jedynie w spotkaniu z Rangersami, a to zdecydowanie za mało, aby awansować z grupy. Jeśli myślą oni o awansie, konieczne jest tu ugranie trzech punktów, a mogą nie mieć lepszej okazji, niż właśnie silnie ranny Liverpool.

Sprawdź darmowe typy bukmacherskie.

Ajax – Liverpool: kursy bukmacherskie

Zapewne mecz z City sprawił, że bukmacherzy nie zamierzają lekceważyć słabo grającego Liverpoolu, ponieważ to właśnie The Reds są faworyzowani przed tym spotkaniem. Średni kurs na ich zwycięstwo wynosi 1.90. Remis wyceniony został na mniej więcej 4.05. Natomiast wygrana Ajaxu to ciekawy kurs w uśrednionej wysokości 3.80. To wszystko daje nam ciekawe pole do manewru i szukania interesujących zdarzeń na ten mecz.

Ajax – Liverpool: typy bukmacherskie

The Reds strzelają i tracą w pierwszych połowach. Gol w pierwszej połowie strzelony z West Hamem, z Rangersami, z Arsenalem czy z Brighton. Również z Brighton właśnie czy Arsenalem również gole w pierwszej części spotkania tracili. Ajax natomiast w swoich szeregach ma specjalistę od strzelania w pierwszych połowach spotkań Ligi Mistrzów. Mo Kudus przed gwizdkiem na przerwę strzelił w trzech z czterech spotkań grupowych. Daje nam to te konkretne możliwości. Otóż na mecz Ajax – Liverpool w Lidze Mistrzów typem jest: powyżej 1.5 gola w pierwszej połowie po kursie 2.17 na Betclic. Dodatkowo pokusić się można o wskazanie konkretnego strzelca, a młodego Holendra ciężko będzie zatrzymać. Na spotkanie Ajax – Liverpool w Lidze Mistrzów typem jest także: Mohammed Kudus strzeli gola po kursie 3.60.

Sprawdź bonusy bez depozytu.

Ajax – Liverpool: transmisja

Spotkanie to będzie można obejrzeć na Polsat Sport Premium 3.


Typy na to oraz inne spotkania znaleźć można w zakładce Typy Dnia.
Wygraną Ajaxu najlepiej stawiać na Totolotku po kursie 4.01. Zwycięstwo Liverpoolu natomiast po kursie 1.93 znajdziemy na STS.