Spotkanie z Estonią, Belgowie rozpoczęli od lekkiego falstartu, gdyż po 2 minutach przegrywali oni dość niespodziewanie 0:1. Finalnie Czerwone Diabły zwyciężyły 5:2, jednak spotkanie to uwypukliło ich problemy w defensywie. Skorzystać z tego na pewno będą próbowali Czesi, z którymi Belgia zmierzy się 05.09 o godzinie 20:45. Biorąc pod uwagę układ sił w grupie E będzie to pojedynek pretendentów do wyjścia z grupy z pierwszego miejsca. 

Belgia – Czechy Eliminacje Mistrzostw Świata

Po spotkaniu z Estonią trener reprezentacji Belgii, Roberto Martinez ma sporo kwestii do przemyślenia i ewentualnej poprawy, gdyż Estończycy z dużą swobodą dochodzili do sytuacji bramkowych. Zajmująca 110 pozycję w rankingu drużyna strzeliła ćwierćfinalistom Euro 2020 dwie bramki, a mało brakowało by ich dorobek strzelecki był jeszcze bardziej obfity. Jeśli Belgowie marzą o korzystnym wyniku w spotkaniu z Czechami, muszą znacząco podnieść jakość swojej gry defensywnej i wystrzegać się indywidualnych błędów. Euro udowodniło już, że absolutnie nie należy lekceważyć podopiecznych Jaroslava Silhavy’ego. Boleśnie przekonała się o tym chociażby reprezentacja Holandii. 

Czesi do pojedynku z Belgami przystąpią jako underdog, jednak jak pokazał turniej Euro 2020, nie są wyłącznie chłopcami do bicia. Reprezentacja naszych południowych sąsiadów stanowi bardzo zgraną i wyrachowaną ekipę, która solidnie prezentuje się w defensywie. Co prawda skromne zwycięstwo 1:0 nad Białorusią nie było najlepszym prognostykiem przed meczem z Belgią, jednak trener Silhavy zdaje się mieć patent na silne zespoły. W trakcie Euro Czesi zagrali jak równy z równym z Chorwatami i odprawili z kwitkiem w ⅛ faworyzowaną Holandię. W grupie eliminacjach do Mistrzostw Świata w 4 spotkaniach zdobyli 7 punktów i pewnie zakotwiczyli na drugim miejscu. Wyjazdowy mecz z Belgią zweryfikuje zatem rzeczywistą formę Czechów, którzy po Euro mają apetyt na kolejną wielką imprezę.

Romelu Lukaku to człowiek, którego zdecydowanie powinni bać się czescy obrońcy. Potężny napastnik Chelsea znajduje się ostatnio w bardzo dobrej dyspozycji, a jego waleczność i siła stanowią ogromny atut w walce z defensorami. Zdobył on 2 bramki w meczu przeciwko Estonii, a w ostatnim meczu z reprezentacją Czech był autorem wyrównującego gola na 1:1. Kluczem do korzystnego rezultatu będzie zatrzymanie napastnika Chelsea.

Belgia – Czechy Kursy Bukmacherskie

Zdecydowanym faworytem tego meczu zdaniem najlepszych bukmacherówBelgowie, na których uśredniony kurs wynosi 1.42. Typ na remis to 4.70, natomiast na wygraną Czech aż 7.7. Patrząc wyłącznie po kursach wydaje się, że Belgowie nie powinni mieć problemów z pokonaniem niżej notowanych Czechów. Historia pojedynków między tymi reprezentacjami pokazuje jednak, że zazwyczaj są to niezwykle wyrównane spotkania obfitujące w bramki dla obu stron. 

Belgia – Czechy Typy Bukmacherskie

Defensywa Belgów w ostatnim czasie nie funkcjonuje aż tak dobrze jak jeszcze kilka lat temu. Czerwone Diabły są zespołem usposobionym ofensywnie, jednak z uwagi na duży ciąg na bramkę rywala, zdarza im się gubić w defensywie. Z tego względu typuję zakład Obie drużyny strzelą gola/Tak z kursem 1.98 na Betclic. Bukmacher ten ma w swojej ofercie korzystny bonus powitalny Betclic, z którego warto skorzystać stawiając na ten mecz.

Czesi z reguły nie tracą zbyt wielu bramek. Nawet gdy przegrywają mecze, są to wyniki dość niskie. Ostatni raz więcej niż 3 gole stracili oni w towarzyskim meczu z Włochami na początku czerwca. Na pojedynek z Belgią wyjdą raczej ustawieni mocno defensywnie, a o wyniku meczu może rozstrzygnąć jedna bramka. Mój typ to Gole poniżej 2.5/Tak z kursem 2.02.

Belgia – Czechy Gdzie Obejrzeć?

Spotkanie rozpocznie się 05.09 o godzinie 20:45 i będzie transmitowane na antenie Polsatu Sport News.

[blok_bonus]


Spotkanie rozegrane zostanie na Stadionie Króla Baudouin’a w Brukseli.
Mecz poprowadzi angielski sędzia Michael Olivier.