Getafe vs Athletic 21:00
Transmisja: Eleven 2

SYTUACJA ATHLETIKU

Baskowie podnoszą się z kolan po beznadziejnym początku sezonu. Nie przegrali od siedmiu spotkań. Lecz nie zapędzałbym się z opiniami że są na fali. Rok 2017 zakończyli  wygraną z beznadziejnym Levante 1:2. A wręcz wyszarpali to zwycięstwo. Kilka dni później zremisowali 0:0 na własnym stadionie w derbach z Realem Sociedad. Mecz stał na bardzo niskim poziomie. W ostatnim meczu roku wygrali z Betisem na ich stadionie 0:2. No ale cóż, jak miało się skończyć spotkanie, w którym grali od 34 minuty w przewadze zawodnika…ale i tak powiem Wam, że jak na grę w przewadze to Athletic wykazał się mizernie! Tak! Betis w tym spotkaniu był odrobinę lepszy, grając w dziesiątkę. Nowy rok zaczęli od wygranej w derbach z Alaves. No i to był jedyny mecz z tych „7 bez porażki” za który w pełni można pochwalić Kuko Zigandę i jego ekipę. Tydzień później natomiast pojechali na RCDE i zremisowali 1:1 po… równym meczu.
Athletic dzisiaj bez bramkarza Kepy, podstawowego LO Balenziagi i pomocnika de Marcosa.

SYTUACJA GETAFE

Bordalas lubi stawiać na tych samych, sprawdzonych graczy, szczególnie w obronie. Niestety w ostatnich tygodniach zaczęli mu lekko wypadać zawodnicy. Od razy wyprzedzę sytuację jego drużyny i podam informację, że dziś wszyscy są zdrowi.
Rok kończyli wygraną z Valencią mimo że od 25 minuty grali w dziesiątkę. 0:0 z Eibarem, który w ostatnich tygodniach był w wyśmienitej formie. Rok zakończyli wygraną 2:0 z Las Palmas a w nowym pokonali Malagę 1:0 i faktycznie byli trochę lepsi od rywala. W międzyczasie były również dwa mecze wyjazdowe, które nieco odciąłem od reszty, ponieważ Getafe u siebie a na wyjeździe ma dwa różne oblicza. Ale jedno jest wspólne – trudno spodziewać się w ich meczach gradu goli.

PODSUMOWANIE

Do składu w ekipie gospodarzy wraca mózg defensywy, Djene Dakonam. Z kolei po kontuzji do pełni zdrowia wraca Bergara, który, fakt, strzelił w tym sezonie 4 gole, ale jako pomocnik ma zdecydowanie inne zadania – bardziej defensywne. Naszym zdaniem padnie tutaj under 2,5 gola @ 1,63 Fortuna