I jesteśmy już po kolejce numer 1. zmagań w grupie A. Wyniki dwóch pierwszych meczów turnieju raczej nikogo nie zaskoczyły. Dziwić natomiast mogła niezwykle bierna i słaba postawa reprezentacji Turcji w meczu otwarcia. Stadio Olimpico nie gościło kogoś, kogo po jego grze nazwać by można Czarnym Koniem. Walia natomiast, po niezwykle ciekawym starciu ze Szwajcarią wywalczyła remis. Czy w spotkaniu Turcja Walia wynik meczu również nas nie zaskoczy?

Turcja Walia mecz na Euro

Turcy w meczu otwarcia zupełnie oddali środek pola. Zazwyczaj takie zachowanie przynosić powinno jakiś wymierny skutek. W tym przypadku mogłoby to być skonsolidowanie szyku defensywnego. Ten jednak jawił się jako maszyna zbudowana z niezbyt do siebie pasujących części.

Caglar Soyuncu, mający stanowić o sile linii obrony, zaliczył niezwykle słaby występ. Wiele niewymuszonych strat, niedokładne wyprowadzenia piłki. Włosi bez większych problemów zmuszali go również do gry słabszą nogą. Wiele problemów Turcy mieli również po prawej stronie boiska, gdzie szalał Spinazzola. Tutaj jednak Celika można po części usprawiedliwiać tym, że Włoch rozegrał kapitalne spotkanie.

Grę zawodników środka pola w ofensywie ciężko omówić, bo takowej po prostu nie było. Dalekie wykopy piłki od defensorów stanowiły jedyny przejaw gry reprezentacji Turcji do przodu. A szkoda, ponieważ po nielicznych sytuacjach, kiedy Burak Yilmaz w końcu dostawał jakiekolwiek podanie, widać było, że jest on w stanie zagrozić obrońcom rywali.

Podopieczni Roberta Page’a w starciu z Helwetami zaserwowali widzom naprawdę wytrawne sportowe danie. Wyrównane spotkanie i zacięta walka o każdą piłkę. To krótka charakterystyka tego meczu. W pewnym momencie Szwajcarzy rzeczywiście zaczęli przeważać, a wyższy bieg wrzucił Embolo, który zdawał się być nie do zatrzymania. Wiele problemów mieli z nim Walijczycy w środku pola i pod własną bramką. Było tam jednak nieco więcej miejsca, ponieważ Smoki nie chciały jedynie się bronić.

Szczególnie żywa w ataku była ich lewa flanka. Daniel James był najjaśniejszą postacią Walii. Toteż nic dziwnego, że nie krył oburzenia, kiedy selekcjoner postanowił ściągnąć go z boiska. Po wejściu w jego miejsce Brooksa tempo gry po tej części boiska wyraźnie spadło.

Gol wyrównujący to prawdziwy majstersztyk wykonania stałego fragmentu gry. Akcja bramkowa, w połączeniu z kilkoma innymi sytuacjami wskazują jak dobrze wyćwiczone mają to Walijczycy. A pamiętać trzeba, że Gareth Bale nie miał jeszcze okazji ustawić piłki do bezpośredniego strzału z rzutu wolnego.

Turcja nie zachwyciła. Walia zagrała solidnie. Mimo to legalni bukmacherzy w spotkaniu Turcja Walia wyniku meczu doszukują się bardziej w wygranej podopiecznych Gonesa.

Turcja Walia typy

Smoki pokazały jak wielkie problemy może sprawić im silny napastnik, potrafiący się zastawić i grać tyłem do bramki. Na ich nieszczęście Turcy również posiadają kogoś takiego w swoich szeregach. Podopieczni Roberta Page’a obawiać powinni się Buraka Yilmaza. Tym razem Turcy zapewne nie ograniczą się do prób kontratakowania. Będą brali czynny udział w grze ofensywnej. A jeśli tak, to możemy być pewni, że Burak będzie jednym z ostatnich, którzy piłkę dotkną zanim ona ewentualnie wpadnie do siatki. Na spotkanie Turcja Walia typem wartym uwagi jest Burak Yilmaz strzeli gola po kursie 3.55 na Betfan.

Nie oznacza to jednak, że Walię czekać ma w tym meczu porażka. Sądzę, że zaprezentują się oni podobnie jak w starciu z Helwetami. Jedna bramka Smoków w tym meczu, zważywszy na dysfunkcyjną defensywę Turcji to zdarzenie wielce prawdopodobne. Zatem naturalną konkluzją zdaje się, że na spotkanie Turcja Walia typem, którego warto wziąć pod uwagę jest obie drużyny strzelą gola po kursie 2.19.

Co więcej, w meczu Turcja Walia kursy bukmacherskie na wskazanie zwycięzcy spotkania idealnie nadają się na zagranie kuponu solo. I tak bukmacher za zwycięstwo Turcji oferuje przelicznik 2.49, za remis 3.0, zwycięstwo Walii zaś warte jest 3.1. Mając na uwadze to jak obie ekipy zaprezentowały się w swoich pierwszych meczach warto skorzystać z kodu promocyjnego Betfana i zagrać na czyste zwycięstwo Walii.

Turcja Walia transmisja – gdzie obejrzeć?

Starcie pomiędzy tymi ekipami obejrzeć będzie można za pośrednictwem Telewizji Polskiej. Na kanale TVP Sport piłka w Turcja Walia meczu na Euro po raz pierwszy zostanie kopnięta o 18:00. Wcześniej obejrzeć będzie można tam przedmeczowe studio.

Spotkanie śledzić można również za pośrednictwem internetu. Oferować to będzie strona www.TVPSPORT.pl