Kibice siatkówki w Polsce z niecierpliwością czekają na początek Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Bez wątpienia będzie to najważniejsza impreza dla polskich siatkarzy w tym roku. Znamy już dokładny terminarz turnieju siatkarzy na Igrzyskach Olimpijskich. Nasuwa się powiedzenie: trudne początki dobrego, ponieważ nasza kadra na początku zmierzy się z najsilniejszymi rywalami, aby następnie zakończyć fazę grupową z teoretycznie słabszymi przeciwnikami. Poniżej prezentujemy terminarz meczy siatkarzy na Olimpiadzie w Tokio.

Terminarz turnieju siatkarzy na Igrzyskach Olimpijskich

Impreza olimpijska w Tokio rozpocznie się 23 lipca. Dzień później rozpocznie się turniej siatkarski. Każdy zespół ma do rozegrana po pięć spotkań przeciwko rywalom w swojej grupie. Mecze jednej kolejki spotkań będą rozgrywane tego samego dnia. Terminarz siatkarzy Igrzyska Olimpijskie zakłada, że mecze fazy grupowej odbędą się w dniach: 24 lipca, 26 lipca, 28 lipca, 30 lipca oraz 1 sierpnia. Z każdej grupy awansują po cztery najlepsze zespoły, które zasilą skład ćwierćfinałowe. Pary będą zestawiane na podstawie miejsc zajętych w grupie (1 drużyna grupy A z 4 drużyną grupy B, 2 drużyna z 3).

3 sierpnia rozegrane zostaną wszystkie ćwierćfinały. Mamy nadzieję, że terminarz polskich siatkarzy na Olimpiadzie w Tokio będzie bardziej napięty, niż w przypadku ostatnich występów olimpijskich, w których Biało-Czerwoni docierali właśnie do ćwierćfinału. 5 sierpnia rozegrane zostaną półfinały, natomiast dwa dni później czekają nas najważniejsze rozstrzygnięcia: Mecz finałowy, a także mecz o brązowy medal Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Kiedy zagrają polscy siatkarze na Igrzyskach Olimpijskich 2021?

terminarz polscy siatkarze io

Reprezentacja Polski trafiła do grupy A wraz z Iranem, Włochami, Wenezuelą, Japonią oraz Kanadą. Patrząc na drugą grupę (Brazylia, USA, Argentyna, Rosja, Francja, Tunezja), Biało-Czerwoni trafili do teoretycznie łatwiejszej grupy. Na początek czekają nas jednak starcia z rywalami, z którymi nasza drużyna powinna powalczyć o miejsce w grupie. Terminarz polskich siatkarzy na Olimpiadzie w Tokio prezentuje się następująco:

  • 24.07 (sobota, 12:30): Polska – Iran
  • 26.07 (poniedziałek, 7:20): Polska – Włochy
  • 28.07 (środa, 9:25): Polska – Wenezuela
  • 30.07 (piątek, 7:20) Japonia – Polska
  • 01.08 (niedziela, 2:00) Polska – Kanada

Jak pokazuje powyższy terminarz turnieju siatkarzy na Igrzyskach Olimpijskich, polscy kibice mogą mieć problem z oglądaniem spotkań, ze względu na swoje obowiązki zawodowe. Większość meczów będzie odbywać się rano lub w nocy. Nie ulega jednak wątpliwości, że pomysłowi kibice na pewno znajdą sposób, aby oglądać rozgrywki siatkarzy na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Szczególnie, że Igrzyska Olimpijskie 2021 siatkówka terminarz wzbudzają ogromne zainteresowanie wśród fanów. Mamy nadzieję, że nasz zespół sięgnie po pierwszy medal olimpijski od pamiętnego wyczynu z 1976 roku.

Jak prezentują się szanse polskich siatkarzy na Igrzyskach Olimpijskich?

Trzeba przyznać, że Biało-Czerwonym dopisało szczęście przy losowaniu grup. Jednak sam terminarz polskich siatkarzy na Olimpiadzie w Tokio mógłby być odrobinę lepszy. Pierwszy mecz gramy bowiem z trudnym i wymagającym Iranem, a zatem nie będzie czasu na łatwe przetarcie i wejście w rytm meczowy. Z drugiej jednak strony, prostsze mecze na zakończenie fazy grupowej mają także swoje plusy. Tak ułożony terminarz meczy siatkarzy na Olimpiadzie sprawia, że nasz zespół będzie bardziej wypoczęty przed ćwierćfinałem, w którym na pewno czekać będzie trudna drużyna.

Eksperci są zgodni, że terminarz siatkarzy Igrzyska Olimpijskie oraz zestawienie w grupach sprawiają, że nasz zespół powinien bez większych trudności awansować do ćwierćfinału. Miejsce zajęte w grupie prawdopodobnie nie będzie miało większego znaczenia, ponieważ Olimpiada Tokio siatkówka posiada niezwykle silne obsadzenie w grupie B. A zatem, rozgrywki siatkarzy na Igrzyskach Olimpijskich przyniosą nam niezwykle mocne zestawienia w ćwierćfinałach.

Przygotowania do Igrzysk Olimpijskich 2021 w Tokio

przygotowania siatkarzy io

Pandemia spowodowała dłuższą przerwę w reprezentacyjnej siatkówce. Nadchodzące Igrzyska Olimpijskie 2021 siatkówka nie będą jednak pierwszym istotnym turniejem w tym roku. To dobra wiadomość, ponieważ zespoły będą miały okazję wejść w odpowiedni tryb meczowy po przerwie spowodowanej pandemią. Terminarz turnieju siatkarzy na Igrzyskach Olimpijskich przypada na półtora miesiąca po zakończeniu Ligi Narodów, która zostanie rozegrana w maju i czerwcu.

Liga Narodów będzie zatem ostatnim sprawdzianem przed Olimpiada Tokio siatkówka. Nasz zespół w krótkim czasie rozegra 15 spotkań z najlepszymi reprezentacjami świata. To pozwoli zweryfikować formę przed nadchodzącym turniejem olimpijskim. Biorąc pod uwagę Igrzyska Olimpijskie 2021 siatkówka terminarz, przetarcie z silnymi zespołami przyda się reprezentacji Polski. W trakcie Ligi Narodów zmierzymy się z Włochami oraz Iranem, a także potencjalnymi rywalami w drodze do medale. Wiemy już, kiedy zagrają polscy siatkarze na Igrzyskach Olimpijskich. Biorąc pod uwagę godziny rozpoczęcia meczów, warto przygotować zapasowy budzik.

Zobacz też: Typy na Igrzyska Olimpijskie

Zwiń
Kiedy pierwszy mecz na Igrzyskach rozegrają polscy siatkarze? Polscy siatkarze pierwszy mecz rozegrają 4 lipca o 12:30 z Iranem. Kiedy odbędzie się finał Igrzysk Olimpijskich w siatkówce? Finał Igrzysk odbędzie się 7 sierpnia. Miejmy nadzieję, że z udziałem naszej reprezentacji.