W pierwszej rundzie obie drużyny były stawiane w roli zdecydowanie słabszych w swojej parze i obie zaskoczyły. Słowacy, jak pewnie wie każdy kibic w naszym kraju, zdobyli komplet punktów z Polską. Szwedzi niespodziewanie postawili się faworyzowanym Hiszpanom i nie dali sobie strzelić bramki, osiągając cenny remis. Teraz jedni i drudzy zagrają o przedłużenie swoich szans na bezpośredni awans do fazy pucharowej.

Szwecja-Słowacja mecz na Euro

Szwedzi zaprezentowali się całkiem dobrze na inaugurację. Odebrali punkty Hiszpanii, ale pokazali całkiem niezłą grę. Co prawda całkowicie oddali posiadanie piłki Hiszpanom, ale świetnie się bronili i wyprowadzali naprawdę groźne kontry. Po jednej z takich akcji Alexander Isak był bliski pokonania Unaia Simona, a całkowitej sensacji zapobiegł hiszpański obrońca, wybijając piłkę prawie z linii bramkowej. Na mecz ze Słowakami możemy się jednak spodziewać innej taktyki po stronie Trzech Koron, co zresztą zapowiedział sam Janne Andersson, selekcjoner Szwedzkiej kadry. Według niego z taką drużyną jak Hiszpania, grając na jej terenie, korzystny wynik można osiągnąć właśnie grając tak, jak jego ekipa w poniedziałkowy wieczór. Słowacja to jednak zupełnie inna piłkarska półka. W tym meczu to raczej Szwedzi będą stroną prowadzącą grę. A jeśli chodzi o naszych południowych sąsiadów to mecz z naszą reprezentacją pokazał, że nie są piłkarską potęgą. Tak naprawdę to Polacy zagrali bardzo słabo, a nie Słowacy wyjątkowo dobrze. W reprezentacji Słowacji ciężko znaleźć wielkie indywidualności, większość graczy zbliża się już do emerytury. W pierwszym meczu zagrali bez napastnika, bo w tej roli grał Ondrej Duda, na co dzień grający jednak trochę głębiej. Wydaje się, że mimo wszystko to Szwedzi są faworytem tego meczu. W dotychczasowych spotkaniach bezpośrednich jeszcze ze Słowacją nie przegrali (dwa remisy i wysoka wygrana 6:0 w 2017 r.).

Szwecja-Słowacja typy

Na mecz Szwecja-Słowacja można znaleźć ofertę kursów u każdego legalnego bukmachera. W tym meczu bukmacherzy upatrują faworyta, choć nieznacznego, w drużynie ze Skandynawii. Za ich zwycięstwo oferują kurs oscylujący wokół 1.90, natomiast na remis znajdziemy kursy pomiędzy 3.10 a 3.50. Jeśli ktoś chce poszukać niespodzianki i postawić na drugie zwycięstwo Słowacji, to na takie zdarzenie znajdziemy kursy w okolicy 5.00.

Moim zdaniem Słowacy nie dadzą rady zgarnąć ponownie 3 punktów. W meczu z Polską byli gorsi w większości statystyk meczowych, poza tą najważniejszą. Mieli mniej strzałów, mniejsze posiadanie piłki i mniej rzutów rożnych. Śmiem twierdzić, że gdyby nie czerwona kartka dla Krychowiaka to tego meczu by nie wygrali. Przejdźmy już jednak do drugiej kolejki. Uważam, że będzie to mecz walki i nie zobaczymy zbyt wielu goli. Proponuję zatem zakład na to, że Szwecja meczu nie przegra oraz padną mniej niż 4 bramki. Na takie zdarzenie kurs bukmacher Forbet wystawił kurs 1.50. Jeśli nie masz konta u tego bukmachera to posiada on bardzo ciekawą ofertę powitalną (kod promocyjny Forbet)

Bliżej meczu sugeruję obserwować ofertę na statystyczne aspekty meczu. Myślę, że to spotkanie może mieć podobny przebieg jak pierwszy mecz Polaków. To Szwecja będzie mieć większe posiadanie piłki i będzie stroną dominującą. Słowacy powinni też popełnić sporo fauli. Im bliżej meczu tym oferta od działających w Polsce bukmacherów będzie coraz ciekawsza i na pewno każdy znajdzie swój typ dnia.

Szwecja-Słowacja transmisja – gdzie obejrzeć?

Mecz naszych rywali z grupy E Euro 2021 rozpocznie się 18.06.2021 o godzinie 15:00. Prawa telewizyjne do transmisji Mistrzostw Europy nabyła Telewizja Polska, zatem mecz ten obejrzeć będzie można w TVP1 oraz TVP Sport. Poza telewizją zmagania piłkarzy śledzić będzie można przez Internet na stronie www.TVPSPORT.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport.

Zwiń
1. Gdzie znajdę typy na mecz Szwecja – Słowacja? Typy znajdziesz na naszej stronie Zawodtyper.pl. 2. Gdzie obejrzę mecz Szwecja – Słowacja? Spotkanie Szwecja – Słowacja odbędzie się w piątek 18 czerwca na Stadionie w Sankt-Petersburgu. Mecz będzie można obejrzeć w TVP1 i TVP Sport oraz w Internecie (www.tvsport.pl).