W ostatniej kolejce zmagań grupy E Polska zmierzy się z reprezentacją Szwecji. Na Gazprom Arenę w Petersburgu drużyny wyjdą w odmiennych nastrojach. Dla podopiecznych Paulo Sousy będzie to mecz o wszystko. Jeśli biało-czerwoni chcą pozostać w grze muszą zwyciężyć. Szwedzi natomiast mają już zapewniony awans i będą walczyć o triumf w grupie dzięki czemu mogliby liczyć na nieco lepsze rozstawienie w fazie pucharowej.

Szwecja – Polska mecz na Euro

Po przegranej z drużyną Słowacji wiele osób skazywało reprezentację Polski na porażkę w starciu z Hiszpanią. Biało-czerwoni jednak po heroicznym boju zdołali wywieźć z Sewilli jeden punkt dzięki czemu dalej mają szansę na awans do fazy pucharowej. W ostatnim meczu grupy E przyjdzie im się mierzyć z naładowaną pozytywnymi emocjami ekipą Szwecji. Po zwycięstwie ze Słowakami zespół prowadzony przez Janne Andersona przystąpi do meczu z reprezentacją Polski jako lider grupy E. Szwedzi jak na razie pokazali, że potrafią dopasować swój styl do przeciwnika, z którym grają. W pojedynku z Hiszpanią skupili się na obronie i szukali swoich szans po kontrach. W drugim meczu grupowym przeciwko Słowacji postawili już na bardziej otwarty futbol. Jeśli nasi reprezentanci nie chcą wrócić do domów po trzech meczach grupowych będą musieli zaryzykować i postawić na znacznie bardziej ofensywny futbol. W zespole Szwecji na szczególną uwagę zasługuje napastnik Realu Sociedad – Alexander Isak. 21-letni snajper w obydwu meczach pokazał, że oprócz szybkości dysponuje również nienagannym wyszkoleniem technicznym.

Kursy bukmacherskie na mecz Szwecja – Polska

Zdaniem specjalistów oraz legalnych bukmacherów nieznacznym faworytem tego spotkania jest zespół Polski. Takie przewidywania nie mogą dziwić. Podopieczni Janne Anderssona, w przeciwieństwie do Polaków, mają już zapewniony awans z grupy. Przez to mogą zdecydować się na nieznaczne rotacje w składzie, aby dać odpocząć swoim kluczowym zawodnikom. Na zwycięstwo tego meczu przez Polskę kursy kształtują się obecnie w okolicach 2,50, na remis 3,30 zaś na wygraną reprezentacji Szwecji 3,05.

Typy na mecz Szwecja – Polska

Wynik spotkania – REMIS

Na niekorzyść reprezentacji Polski działa bilans bezpośrednich spotkań. Na ostatnie siedem pojedynków biało-czerwoni przegrali aż 6 i zdołali wywalczyć zaledwie jeden remis. Wiele będzie jednak zależało jak do spotkania podejdzie reprezentacja Szwecji. Jeśli Janne Andersson da odpocząć swoim kluczowym zawodnikom przed fazą pucharową, Polacy mają szanse na odniesienie zwycięstwa. Jednak bardzo możliwe, że Szwedzi będą chcieli skorzystać z szansy na wygranie grupy i postawią na swój najsilniejszy skład. Po zaciętym spotkaniu wielce prawdopodobny wydaje się być remis.

Kurs: 3,25

Liczba goliMNIEJ NIŻ 2,5

Obie drużyny preferują bardziej defensywny styl. Szwecja nie straciła na tych mistrzostwach bramki. Inaczej ta statystyka wygląda w przypadku drużyny Paulo Sousy. Wojciech Szczęsny musiał trzykrotnie wyciągać piłkę z siatki. Jednak Szwedzi nie muszą wygrać tego spotkania za wszelką cenę dlatego można spodziewać się z ich strony bardziej ostrożnego i wyważonego stylu gry.

Kurs: 1,70

Typy na Euro możesz obstawiać w Typach Dnia

Gdzie obejrzeć mecz Szwecja – Polskatransmisje

Pojedynek pomiędzy zespołami Szwecji i Polski zostanie pokazany w TVP 1, TVP Sport, a także na CT2. Początek spotkania planowany jest na godzinę 18:00. Przedmeczowe studio w TVP 1 rozpocznie się o 17:25, a bardziej szczegółowe analizy już od 15:05 będziemy mogli zobaczyć w TVP Sport. Mecz będzie można również zobaczyć w internecie. Bezpłatny stream online znajdziemy na stronie TVPSPORT.pl, a także w mobilnej aplikacji TVP Sport.


Mecz pomiędzy Szwecją a Polską zostanie rozegrany w Rosji, a dokładnie na Gazprom Arenie w Petersburgu.
Nie, w ostatnich siedmiu meczach Polska przegrała sześciokrotnie i raz zremisowała.