Już dziś rusza ostatnia kolejka fazy grupowej Euro 2021. Za chwilę poznamy kluczowe rozstrzygnięcia w każdej z sześciu grup. o godzinie 18:00 na boisko w Baku wybiegną reprezentanci Turcji i Szwajcarii. Dla obu drużyn to mecz ostatniej szansy i liczy się tylko zwycięstwo. Turcy byli typowani przez wielu ekspertów na czarnego konia tego turnieju, ale w rzeczywistości z tego konia spadli, ponosząc dwie wstydliwe porażki. Czy dziś będą w stanie pokazać coś więcej i napsuć trochę krwi faworyzowanym Helwetom?

Szwajcaria-Turcja mecz na Euro

Szwajcarzy byli stawiani jako kandydat do awansu z tej grupy. Tymczasem w pierwszych dwóch meczach zawiedli i zdobyli zaledwie jeden punkt. O ile porażki z Włochami można się było spodziewać, to jednak jej rozmiar już zaskakuje. Do tego tylko remis z Walią i sytuacja Helwetów stała się naprawdę trudna. Wszystko mają jednak we własnych rękach, a raczej nogach. Piłkarsko to całkiem dobra drużyna i dziś powinni to udowodnić. Z drugiej strony mamy Turcję, która jest chyba najsłabszą drużyną tych mistrzostw. Pierwszy mecz to wysoka porażka z Włochami. Wydawało się, że to Włosi zagrali fenomenalny mecz w defensywie, nie pozwalając na nic podopiecznym Senola Gunesa. Mecz z Walią pokazał, że to jednak Turcy są tak słabi. Praktycznie nie można znaleźć w ich szeregach piłkarza, którego można za cokolwiek pochwalić. Tragiczna gra w obronie i 5 straconych goli w dwóch meczach. Do tego słabiutki atak, jeszcze bez gola na tym turnieju. Ba, do tej pory oddali tylko 6 celnych strzałów na bramkę przeciwnika. Po rewelacyjnie rozpoczętych eliminacjach do Mistrzostw Świata wydawało się, że ta drużyna rośnie. Niestety zostali dość brutalnie zweryfikowani na tym turnieju. Specyfika Euro powoduje, że nawet oni mogą jeszcze marzyć o awansie do fazy pucharowej. Szczerze mówiąc to tylko historia pozwala tureckim kibicom na odrobinę optymizmu. Mają bowiem pozytywny bilans gier z Helwetami. Dzisiejszy mecz będzie ich dziesiątym spotkanie. Dotychczas wygrali 5 razy, przegrali 2 i tyle samo zremisowali. Jednak to dość odległe czasy i nie ma co się tymi meczami sugerować.

Szwajcaria-Turcja typy

Legalni bukmacherzy jak zwykle przygotowali szeroką ofertę na ten mecz. Faworyt jest według nich dość wyraźny. Na zwycięstwo Helwetów znajdziemy kursy w granicach 1.65-1.80. Jeśli ktoś uważa, że faworyt wcale nie musi tu wygrać to na pozostałe wyniki kursy są już znacznie wyższe. Na remis można złapać kurs powyżej 4.00, a za zwycięstwo Turcji nawet 5.50. 

Ja uważam, że to jednak Szwajcaria dziś będzie triumfować, a jednocześnie nie zobaczymy zbyt wielu goli. Moim typem na ten mecz jest zwycięstwo gospodarzy i poniżej 3.5 gola. Za takie zdarzenie ForBET daje kurs 2.33. Dodatkowo warto rozważyć zakład na powyżej 1.5 kartki gości z kursem 1.85. W żyłach Buraka Ylmaza i spółki płynie gorąca krew i uważam, że przy niekorzystnym wyniku mogą się zagotować. Dwie kartki to nie dużo, a sędzia Slavko Vincic daje ich średnio ponad 4 na mecz. Aby skorzystać z tych kursów załóż konto i skorzystaj z bonusu powitalnego w ForBET!

Z kodem TYPERVIP u bukmachera forBet otrzymasz bonus do 2000PLN!

Odbieram 2000 PLN z kodem TYPERVIP

Szwajcaria-Turcja transmisja – gdzie obejrzeć?

Ten mecz grupy A Euro 2021 rozpocznie się 20.06.2021 o godzinie 18:00. Prawa telewizyjne do transmisji Mistrzostw Europy nabyła Telewizja Polska, zatem mecz ten obejrzeć będzie można w TVP1 oraz TVP Sport. Poza telewizją zmagania piłkarzy śledzić będzie można przez Internet na stronie www.TVPSPORT.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport.

Zwiń
1. Gdzie znajdę typy na mecz Szwajcaria-Turcja? Typy znajdziesz na naszej stronie zawodtyper.pl. 2. Gdzie obejrzę mecz Szwajcaria-Turcja? Spotkanie Szwajcaria-Turcja odbędzie się w niedzielę 20 czerwca na stadionie olimpijskim w Baku. Mecz będzie można obejrzeć w TVP1 i TVP Sport oraz w Internecie (www.tvsport.pl).