13 czerwca rozpoczną się zmagania w grupie D na Euro 2021, od hitowego starcia Anglii z Chorwacją. Dzień później, nieco w cieniu tego spotkania, odbędzie się mecz między Czechami a Szkocją. Obie drużyny nie są faworytami swojej grupy i może to być dla nich jedyna szansa na zdobycie 3 punktów w tej grupie. Czy czeka nas otwarty mecz, pełen ciekawych akcji, bramek i walki o zwycięstwo? 

Szkocja – Czechy mecz na Euro

Nasi południowi sąsiedzi zdecydowanie nie są faworytem tej grupy. Jest to taka średnia europejska drużyna. Historia pokazuje jednak, że na Mistrzostwach Europy zawsze czuli się dobrze. Grali na każdych ME od czasu rozpadu Czechosłowacji, czyli nieprzerwanie od ME w 1996 r. Za nimi naprawdę spore sukcesy, jak srebrny medal w 1996 r., półfinał w 2004 r. czy ćwierćfinał na polsko-ukraińskim Euro 2012. Niestety ostatnio nastały chude lata tej reprezentacji. Nie dostali się na trzy ostatnie mundialem, a poprzednie euro zakończyli po trzech meczach fazy grupowej. W tym roku będzie im bardzo trudno nawiązać do dawnych sukcesów. Ich kadra przeszła w ostatnich latach znaczącą przebudowę. Obecnie jest mieszanką wielu graczy występujących w rodzimej lidze z tymi z dobrych europejskich klubów. W kadrze Czechów na próżno szukać wielkiej gwiazdy. Ich siłą jest kolektyw, bez indywidualności. No może poza Tomasem Vaclikiem, bramkarzem hiszpańskiej Sevilli. To naprawdę solidny bramkarz i może być silnym punktem swojej reprezentacji. Podobnie jak Tomas Soucek, który wprowadził West Ham do europejskich pucharów, rozgrywając komplet spotkań w Premier League i strzelając 10 goli. Pozostali gracze to solidni przedstawiciele piłkarskiej klasy średniej. Mecze eliminacyjne czy Ligi Narodów pokazały, że czescy piłkarze walczą na całego dla swojej drużyny. Popełniają przy tym masę fauli, więc polecam obserwować ofertę bukmacherów pod kątem ich przewinień i kartek. 

Szkoci piłkarsko są na przeciwnym biegunie. Swoje występy na międzynarodowych turniejach zawsze kończyli na fazie grupowej, o ile w ogóle na te imprezy się kwalifikowali. Najbliżej wyjścia z grupy byli na Mundialu ’74. Nie przegrali żadnego meczu, a mimo to nie wyszli z grupy, czym zapisali się w historii jako pierwszy taki przypadek na Mistrzostwach Świata. Tegoroczne Euro to pierwszy turniej reprezentacyjny, na który zakwalifikowali się w XXI w., co już należy uznać za sukces. O coś więcej będzie niezwykle trudno. Bez wątpienia największą gwiazdą drużyny jest Andrew Robertson. Tylko czy można oprzeć grę całej drużyny na bocznym obrońcy? Pozostali gracze występują na co dzień w Celticu, w Rangersach i w innych szkockich klubach lub mniej znaczących zespołach angielskich. Szkoci grają typowy wyspiarski futbol sprzed lat i raczej nie będą w stanie nawiązać walki o awans z tej grupy. Ten dość toporny styl powoduje, że w ostatnim czasie męczyli się z takimi drużynami jak Cypr czy Izrael. Każde rozstrzygnięcie, inne niż 4 miejsce w grupie, będą mogli świętować, jako wynik ponad stan.

Szkocja – Czechy typy

Na mecz Szkocja – Czechy bukmacherzy już teraz wystawili interesującą ofertę. Co ciekawe ten mecz nie ma wyraźnego faworyta wg legalnych firm bukmacherskich. Na każde rozstrzygnięcie tego meczu (remis lub zwycięstwo którejkolwiek z drużyn) można znaleźć kurs w oscylujący wokół 3.00. Na pewno Szkoci posiadają istotny handicap w postaci gry u siebie, ponieważ mecz odbędzie się na Hampden Park w Glasgow. Zapewne z tego powodu bukmacherzy oferują tak wyrównane kursy. Co ciekawe obie drużyny grały ze sobą w ramach ostatniej edycji Ligi Narodów i z obu pojedynków zwycięsko wyszli Wyspiarze. Czesi na pewno będą chcieli się za te mecze zrewanżować. Proponuję na ten pojedynek zakład na podwójną szansę, że będzie remis do przerwy lub na koniec meczu. Oba mecze rozegrane między nimi w ramach ostatniej edycji Ligi Narodów były wyrównane, a Szkoci ostatecznie oba wygrali jedną bramką. W jednym z nich ten typ by się sprawdził. Wierzę, że 14 czerwca może być podobnie. Dla chcących podjąć większe ryzyko proponuję czysty remis z kursem 2.95. Zakłady wybrałem z oferty bukmachera Fortuna. Jeśli nie posiadasz tam konta możesz założyć je już teraz i dodatkowo odebrać bonus powitalny od Fortuny.

Szkocja – Czechy transmisja – gdzie obejrzeć?

Drugi mecz grupy D Euro 2021 rozpocznie się 14.06.2021 o godzinie 15:00. Prawa telewizyjne do transmisji Mistrzostw Europy nabyła Telewizja Polska, zatem mecz ten obejrzeć będzie można w TVP1 oraz TVP Sport. Poza telewizją zmagania piłkarzy śledzić będzie można przez Internet na stronie www.TVPSPORT.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport.