Każde mistrzostwa mają swoją maskotkę oraz hymn. To elementy identyfikacji wydarzeń tak wysokiej rangi. Dzięki tym dwom elementom, każde spotkania w ramach Euro nabierają niepowtarzalnego charakteru. Nie inaczej będzie to wyglądać w przyszłym roku. Jaki jest hymn Mistrzostw Europy? I jak wygląda maskotka? Czy Polska przygotowała swoją wersję hymnu? O tym dowiecie się z naszego wpisu.

Skillzy maskotka na Euro 2021 – kim jest?

skillzy maskotka euro

Premiera oficjalnej maskotki mistrzostw jest dużym wydarzeniem. Na prezentację zjeżdżają się dziennikarze sportowi z całego świata. Aktualną maskotkę poznaliśmy już w 2019 roku. Dwoje freestylerów (Liv Cooke i Tobias Becs) wystąpili w towarzystwie Skillzy Maskotka na Euro 2021 to chłopiec ubrany w bluzę z kapturem, na której widnieje logo mistrzostw, a także spodenki sięgające za kolan. Postać ma modną fryzurę, którą często można zobaczyć na głowach piłkarzy z całego świata. Skillzy jest bowiem inspirowany tzw. kulturą uliczną oraz freestylem.

To mieszanka doskonale znana młodzieży bawiącej się na boiskach w różnych częściach globu. Maskotka ma reprezentować wszystkich, którzy próbują swoich sił w piłce nożnej, niezależnie od ich umiejętności oraz sztywnych reguł. To idea, która natychmiast zyskała uznanie wszystkich kibiców. Skillzy maskotka na Euro 2021 z pewnością jest jedną z najciekawszych reprezentacji wartości gry zespołowej.

Martin Garrix Hymn Euro 2021 – prawdopodobny radiowy hit?

hymn euro 2021

Na Euro 2021 nie może zabraknąć oficjalnej piosenki, a właściwie hymnu przyszłorocznego Euro. Jaki jest hymn mistrzostw Europy? Będzie utwór, który wyprodukowany przez Martina Garrixa – holenderskiego DJ-a i producenta muzycznego. Niestety na jego premierę musimy poczekać aż do wiosny 2021.

Czego w takim razie można się spodziewać? Oficjalna piosenka na Euro 2021 będzie z dużą dozą prawdopodobieństwa przypominać dotychczasowe utwory Garrixa. DJ tworzy muzykę w obszarze electro house, progressive house i odmian muzyki elektronicznej, czyli dutch house. Oficjalna piosenka na Euro 2021 najprawdopodobniej zostanie więc radiowym i klubowym hitem. Zapewne będzie można do niej potańczyć, a także pokołysać się w jej rytm przed telewizorem.

Jak będzie w rzeczywistości, dowiemy się dopiero za kilka miesięcy. Być może Martin Garrix hymn Euro 2021 zaskoczy nas wszystkich. Nie jest to wcale wykluczone. Niemniej przyjdzie nam poczekać na to aż to wiosny. Branża muzyczna już teraz szykuje się na hit okresu wiosenno-letniego.

Przeczytaj także: Jak typować Euro?

Jak brzmi oficjalna piosenka polskiej reprezentacji na Euro?

piosenka reprezentacji polski euro 2021

Nasz kraj nie ma na razie żadnego, przygotowanego specjalnie na mistrzostwa, hymnu. Na próżno szukać informacji, czy zmieni się to w najbliższym czasie. Byłby to jednak zmarnowany potencjał. Oficjalna piosenka polskiej reprezentacji na Euro z pewnością dodałaby otuchy naszym zawodnikom, a kibicom urozmaiciłaby wspólne przyśpiewki. Pozostaje mieć nadzieję, że za jakiś czas dowiemy się, kto wykona utwór przygotowany specjalnie na tę okazję. W końcu na każde mistrzostwa mieliśmy własną piosenkę, a niektóre z nich mocno zapadły w pamięć wszystkim kibicom.

Ponieważ oficjalna piosenka polskiej reprezentacji na Euro nie jest (jeszcze?) znana, niszę wypełniają przeróżni artyści. Sądząc po ilości wyświetleń utworów stworzonych przez fanów z myślą o Euro 2021, zamieszczonych na YouTubi’e, istnieje duże zapotrzebowanie na rzeczywisty hymn. Trudno się temu dziwić. Niestety na razie pozostaje jedynie odsłuchiwanie nieoficjalnych piosenek. Trzeba przy tym przyznać, że wpadają w ucho i mogłyby zainspirować wskazanych przez PZPN twórców.

Jak wygląda oficjalna piłka na Euro 2021?

piłka euro 2021

Jest jeszcze jeden element, który wpływa na doświadczenie atmosfery piłkarskich mistrzostw. Mowa oczywiście o samej piłce. Bez niej gra byłaby przecież niemożliwa. Oficjalna piłka na Euro 2021 nie jest jednak zwykłą piłką. Została ona specjalnie zaprojektowana na sportowe wydarzenie. Czym się wyróżnia?

Piłka nożna Adidas Uniforia – bo tak brzmi jej nazwa – została wykonana przy użyciu technologii TBSE. Oznacza to, że nie ma charakterystycznych, jak dla innych piłek, szwów. To z kolei przekłada się na zwiększone parametry aerodynamiczne. Piłką Adidasa gra się po prostu lepiej, co z pewnością biorą pod uwagę wszyscy trenerzy reprezentacji oraz sami zawodnicy.

Kolejnymi cechami charakterystycznymi jest wysoka odporność na odkształcenia i trwałość. Dzięki temu piłka nożna Adidas Uniforia jest w stanie przetrwać cały, intensywny i często przedłużający się mecz, bez większych uszkodzeń. To znakomita wiadomość nie tylko dla samych zawodników, ale także dla wszystkich miłośników futbolu, którzy chcą zainwestować w replikę piłki. Można bowiem nabyć ją w każdym sklepie sportowym. Oryginalne piłki meczowe mają znak Euro 2020 oraz logo Adidasa.

Gadżety związane z Mistrzostwami Europy 2021 z pewnością okażą się hitem sprzedażowym nie tylko z powodu rangi samego wydarzenia, ale również jakości. Przesunięcie terminów meczów o rok nie powinno być zatem tak przykre, jak mogłoby się wydawać.

Zwiń
Kim jest Skillzy maskotka Euro 2021? Skillzy Maskotka na Euro 2021 to chłopiec ubrany w bluzę z kapturem, na której widnieje logo mistrzostw, a także spodenki sięgające za kolan. Postać ma modną fryzurę, którą często można zobaczyć na głowach piłkarzy z całego świata. Skillzy jest bowiem inspirowany tzw. kulturą uliczną oraz freestylem. Jaka będzie oficjalna piosenka Euro 2021? Będzie to utwór wyprodukowany przez Martina Garrixa – holenderskiego DJ-a i producenta muzycznego. Niestety na jego premierę musimy poczekać aż do wiosny 2021.