Autograf, wspólne zdjęcie czy w najlepszym wypadku osobiste spotkanie z idolem to marzenia wielu młodych fanów piłki nożnej na całym świecie. Właśnie małego kibica Wisły Kraków ku jego zaskoczeniu w domu odwiedził pomocnik Białej Gwiazdy, Dawid Kort.

Kilka tygodni temu na jednym z meczów drużyny z Małopolski mały Maxim wywiesił plakat, na którym prosił Dawida Korta o jego koszulkę, co uwieczniła fotograf Joanna Żmijewska. Były zawodnik Pogoni Szczecin skontaktował się z autorką zdjęcia, a że ta znała tatę młodego fana, Kort postanowił odwiedzić kibica w jego mieszkaniu.

Maxim nic nie wiedział o wizycie swojego idola, więc jego zaskoczenie musiało być ogromne gdy zobaczył zawodnika Wisły w drzwiach swojego domu. Na wręczeniu koszulki się nie skończyło – młody sympatyk Białej Gwiazdy wraz z Dawidem Kortem najpierw rozegrał partyjkę szachów…

… a potem uczył go grać na pianinie.

Mały gest, a cieszy! Wpis autorki zdjęcia na ten temat na Twitterze odbił się szerokim echem, a każdy chwali piłkarza Wisły Kraków za takie podejście.

Podobne gesty ma na swoim koncie choćby Neymar, który kilka lat temu „wyrwał” stewardom młodego fana z Republiki Południowej Afryki i poszedł z nim wraz do kolegów z reprezentacji Canarinhos.

Ostatnio w podobny sposób uszczęśliwił swojego fana z PSG dając mu koszulkę pod koniec jednego ze spotkań.

23-letni Dawid Kort trafił do Białej Gwiazdy przed rozpoczęciem tego sezonu z Pogoni Szczecin. W aktualnie trwających rozgrywkach zagrał w nowym zespole w 11 ligowych meczach, w których strzelił dwa gole.

Już w najbliższy weekend Korta i jego kolegów z drużyny czeka trudne wyzwanie – Wisła Kraków wybiera się bowiem na mecz do Warszawy z zespołem mistrzów Polski, Legią.