Swansea – Tottenham
Transmisja : Canal+Sport 20:45

Maraton świąteczno-noworoczny w Anglii trwa w najlepsze. Wtorek jest czwartym dniem z rzędu, w którym swoje rozgrywki ma Premier League. Zawodnicy Mauricio Pochettino pojadą w delegację do najsłabszej drużyny w lidze – Swansea.
Po słabszym okresie gry Kogutów kibice zdążyli zapomnieć. Od kilku spotkań Tottenham spisuje się bardzo dobrze. Ostatnie dwa mecze z Southamptonem (5:2) oraz Burnley (0:3), były popisem umiejętności zawodników Pochettiniego. W niesamowitej formie jest również Harry Kane, który w obu tych pojedynkach popisał się hat-trickiem. Widać wyraźną poprawę współpracy tercetu – Alli, Eriksen, Kane, co może zadowolić szkoleniowca.
Łabędzie aktualnie zamykają ligowe zestawienie. W poprzedniej kolejce zawodnicy Paula Clementa wykazali się ogromnym charakterem. Mimo, że przegrywali do przerwy 1:0 z Watfordem to dzięki bardzo dobrej grze w drugiej połowie, udało im się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

NIEOBECNI :

Swansea :
Tammy Abraham (20/4 napastnik), Wilfried Bony (11/4 napastnik) – obaj niepewni
Yeung Ki (10/0 pomocnik), Kyle Bartley (2/0 obrońca), Leon Britton (4/0 pomocnik), Kyle Naughton (21/0 obrońca)
Tottenham :
Victor Wanyama (2/0 pomocnik), Mousa Dembele (15/0 pomocnik), Harry Kane (19/18 napastnik – najlepszy strzelec) – wszyscy niepewni, Toby Alderweireld (10/0 obrońca)

NASZE PRZEWIDYWANIA :

Naszym zdaniem faworyt w tym spotkaniu jest tylko jeden – Tottenham. Koguty mają w tym sezonie o wiele więcej do zaoferowania niż Swansea. Rozgrywki Premier League powoli wkraczają w decydującą fazę i każda strata punktów przez gości oddali ich od miejsca w TOP4. Podopieczni Mauricio Pochettino nie mogą sobie pozwolić na jakąkolwiek wpadkę. Stawiamy tutaj na pewne zwycięstwo gości.