Statystyki rzuty rożne Serie A

Zakładkę tę znajdziesz (razem z pięcioma innymi ligami) w MENU: Statystyki Futbol

Serie A, czyli 1 liga włoska – najświeższe statystyki piłkarskie

Wielu początkujących typerów pomija istotność statystyk w kontekście zakładów bukmacherskich. Jest to błąd, na który nie możesz sobie pozwolić, jeżeli chcesz na prawdę zarabiać w zawodzie typera. Solidne przygotowanie przed podjęciem zakładu nie tylko pozwoli zminimalizować ryzyko przegranej, ale zapewni również cenne doświadczenie, niezwykle istotne przy typowaniu kolejnych wydarzeń. Znajomość aktualnych statystyk meczowych oraz dotychczasowych wyników osiąganych przez konkretne drużyny to rzecz niezbędna z punktu widzenia zawodowego typera. W oparciu o nie, będziesz w stanie dokonać wnikliwej analizy oraz obiektywnej oceny możliwości swoich faworytów, co stanowi pierwszy krok na drodze do ogrania bukmachera.

W ramach poniższej podstrony oddajemy do Twojej dyspozycji zestawienie najświeższych informacji dotyczących rozgrywek czołowej włoskiej ligi Serie A. Wyniki przedstawione za pośrednictwem tabel zamieszczonych w dalszej części artykułu, obejmują większość najważniejszych statystyk dla typerów zainteresowanych obstawianiem zakładów związanych z włoską piłką nożną.

Liga włoska wyniki wraz z objaśnieniem sposobu punktowania oraz schematu rozgrywek

Bieżąca formuła piłkarskich mistrzostw Włoch, znanych dzisiaj pod nazwą Serie A obowiązuje od 1929 roku. Od czasów powstania zakłada ona, że rozgrywki toczone są co sezon w systemie kołowym bez podziału na grupy. Zgodnie z tym założeniem 1 liga włoska składa się z 380 meczów podzielonych na 38 kolejek, w czasie których każdy z 20 zespołów uczestniczących w zawodach będzie miał okazję dwukrotnie zmierzyć się ze wszystkimi pozostałymi drużynami – jeden raz w charakterze gospodarza i raz w roli gościa.

W Serie A wyniki końcowe ustalane są w oparciu o dotychczasową punktację meczową, która stanowi nadrzędny czynnik warunkujący pozycję w tabeli turnieju. Po każdym meczu drużyna zwycięska otrzymuje 3 punkty, remisujące po 1 punkcie, natomiast przegrana 0 punktów. W przypadku, w którym dwóm zespołom przyznana zostaje jednakowa ocena, remisy rozstrzygane są na podstawie wyniku rozegranego dwumeczu. W sytuacji uniemożliwiającej orzeczenie wyniku na tym etapie, aby wyłonić zwycięzcę, w pierwszej kolejności należy wyliczyć różnicę uzyskanych goli w pojedynku bezpośrednim, w drugiej zaś ogólny bilans straconych i zdobytych bramek na przestrzeni całego sezonu.

Drużyna plasująca się na pierwszym miejscu, po ustaleniu klasyfikacji końcowej nagrodzona zostaje tytułem Mistrza Włoch. Zwycięzca pucharu, wraz z zespołami zajmującymi pozostałe miejsca na podium uzyskuje możliwość uczestniczenia w rozgrywkach Ligi Mistrzów UEFA, podczas gdy zdobywcy miejsca piątego klasyfikowani są do gry w Lidze Europy UEFA. Ekipa z szóstej lokaty walczy w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy. Dwa najsłabsze kluby przenoszone są automatycznie do drugiej ligi włoskiej, natomiast trzeci, aby pozostać w lidze, musi zwyciężyć w pojedynku z trzecim najlepszym zespołem turnieju Serie B.

Liga włoska statystyki drużyn, które należy wziąć pod uwagę przy typowaniu zakładów

Skrupulatna analiza statystyczna, przeprowadzona o możliwie jak największą liczbę danych to najlepszy atut, jakim dysponować może typer w starciu z bukmacherem. Poniżej prezentujemy listę parametrów, przydatnych przy obliczaniu swoich szans na zwycięstwo w zakładzie dotyczącym Serie A. Statystyki, które powinieneś wziąć pod uwagę, to:

Podsumowując, składająca się z niemal 400 pojedynczych spotkań 1 liga włoska to wydarzenie, które (dla każdego typera zainteresowanego rozgrywkami piłki nożnej) stanowi doskonałą okazję do obstawiania wartościowych zakładów. Jeżeli orientujesz się w specyfice turnieju serie A, statystyki zamieszczone w niniejszym artykule w połączeniu ze sprawdzonym systemem typowania, mogą okazać się niezwykle pomocne w Twojej karierze typera. Tym samym serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszym zestawieniem bukmacherów legalnie działających na terenie Polski.


Tak, na stronie Zawód Typer po każdej kolejce aktualizujemy dane rzutów rożnych.
Po każdej kolejce Serie A aktualizowane są dane zdobywanych bramek w danym kwadransie i połowie meczu.