Powiedzieć, że Mauro Icardi jest kontrowersyjnym piłkarzem, to nic nie powiedzieć. Swoim zachowaniem doprowadził nawet do tego, że znienawidzili go kibice Interu Mediolan, w barwach którego strzelił 124 gole przez 6 lat. Dziś świętują jego odejście do PSG. Skąd bierze się niechęć do Argentyńczyka?

Wszystko wzięło się nie od zachowania Icardiego na boisku, a poza nim – w życiu prywatnym. Napastnik przyjaźnił się z Maxi Lopezem, byłym napastnikiem Barcelony. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Icardi… odbił mu żonę. Para rozwiodła się pod koniec 2013 roku, a kilka miesięcy później Wanda została żoną Icardiego. Po dziś dzień Lopez ma ograniczony kontakt z dziećmi, które, wraz z Wandą, wychowuje niesforny Maurito.

To rozpoczęło kłopoty Icardiego zarówno jeśli chodzi o karierę sportową, jak i w życiu codziennym. Kibice Interu, którego był kapitanem, mieli dość zachowań Icardiego. Piłkarz w autobiografii wydanej w 2014 roku wręcz… wyzwał ich do walki.

„Mogę mierzyć się z nimi jeden po drugim. Ilu ich jest? 50, 100, 200? Sprowadzę 100 kryminalistów z Argentyny, którzy zabiją ich tak jak stoją”

Fanów Interu nie trzeba było długo namawiać i w liczbie około 50 zjawili się pod domem Icardiego. – Kiedy przybędą twoi argentyńscy przyjaciele? – pytali. Ostatecznie do starć fizycznych nie doszło, choć „pomoc” w połamaniu nóg piłkarzowi oferowali ponoć nawet szefowie mafii sycylijskiej.

Kibiców i piłkarzy Interu denerwował też fakt, że Wanda regularnie gościła w programie „Tiki Taka” i często za dużo mówiła, czasami zdradzając wręcz fakty z szatni Interu. Jednym z ekspertów w tym programie jest Antonio Cassano, który kilka miesięcy temu nie wytrzymał i zaatakował Wandę.

„Osobą, która wywołała ten skandal, jest ona. Ona jest źródłem wszystkich kłopotów Icardiego. Ona wypaliła wokół niego ziemię. Powiedzmy wprost, Wando: za dużo gadasz!”

Choć bez wątpienia Icardi jest świetnym napastnikiem, nie może liczyć na regularne występy w reprezentacji Argentyny. W kraju nie przepadają za nim, a że Leo Messi przyjaźni się z Maxi Lopezem, Icardi nie jest mile widziany na zgrupowaniach kadry. Efekt? Zaledwie 8 występów w kadrze „Albicelestes”.

Z czasem Icardi stracił opaskę kapitańską w Interze. Argentyńczyk nie dogadywał się z kolegami z drużyny, zwłaszcza z Ivanem Perisiciem czy Marcelo Brozoviciem. W obecnym okienku wręcz siłą wypychano go z klubu, ale on nie chciał odejść. Odrzucił oferty Napoli czy Atletico Madryt. Aż w końcu nie miał wyjścia i zgodził się na wypożyczenie do PSG.

Kto wie, czy podobne kłopoty nie czekają Icardiego we Francji. Gdy pewne okazały się jego przenosiny do mistrza kraju, Maxi Lopez zamieścił na swoim instagramowym profilu zdjęcie z Neymarem, podpisując je w wymowny sposób:

– Bracie, kto cię zna, ten wie, że jesteś otwartą i pokorną osobą. Będąc w klubie, w którym grasz, zawsze będziesz jednym z najlepszych w historii.

Niedawno przedstawiciele PSG ogłosili, że zmieniają politykę transferową. Stwierdzili, że zamierzają postawić na piłkarzy, którym zależy na grze w klubie, a nie na psujących atmosferę gwiazdach… więc sprowadzili Icardiego ?

 Zawód: Typer | #CiekawoZTka