Trener Ricardo Sa Pinto na dzisiejszej konferencji prasowej przed meczem Legii Warszawa z Koroną Kielce zdenerwował się na dziennikarza Piotra Wesołowicza z Gazety Wyborczej. Wszystko przez jego pytania o sytuację w klubie przesuniętego do rezerw Krzysztofa Mączyńskiego.

Wesołowicz był ciekawy, czy Sa Pinto planuje dać drugą szansę byłemu piłkarzowi Wisły Kraków. – Nic się nie zmieniło w jego sytuacji. Jest takie samo prawdopodobieństwo, że zagra z Koroną, jak w przypadku innych zawodników – stwierdził portugalski trener.

Dziennikarz ciągnął jednak temat, czym na dobre rozzłościł szkoleniowca stołecznej drużyny. To nie jest konferencja o Mączyńskim. Przyszedł pan pytać tylko o jednego zawodnika? Rozmawiamy o meczu z Koroną, nie o Mączyńskim. Nie zachowuje się pan profesjonalnie – dodał Sa Pinto.

Co ciekawe w podobnym czasie na Twitterze wpis zamieściła dziennikarka Przeglądu Sportowego, Iza Koprowiak, która pochwaliła się otrzymaniem… zakazu rozmów z zawodnikami Legii. Choć nie podała konkretnego powodu, domyśla się że chodzi również o temat Krzysztofa Mączyńskiego.

Krzysztof Mączyński został przesunięty do drugiej drużyny Wojskowych zaraz po przyjściu do klubu Ricardo Sa Pinto. Od tamtego czasu kadrowicz Adama Nawałki występował tylko w rezerwach Legii Warszawa.