Śląsk Wrocław – Lechia Gdańsk

Zarówno Śląsk Wrocław jak i Lechia Gdańsk walkę w grupie spadkowej rozpoczęły w dobrym stylu. Śląsk pokonał bezpośrednich kandydatów do spadku, Sandecję i Termalice, zaś Lechia Zremisowała z Cracovią u siebie oraz pokonała na wyjeździe Arkę Gdynia, i w perspektywie ma jeszcze mecze z wcześniej wspomnianymi ekipami z Nowego Sącza i Niecieczy.

Trener Tadeusz Pawłowski nie będzie w tym meczu mógł skorzystać z Djordje Cotry (14/0), zaś po stronie Lechii nie zobaczymy Romario Balde (10/1) oraz wątpliwy jest występ Błażeja Augustyna (15/2).
(Ilość meczów/liczba goli)

Okupujące 3 od końca miejsce w tabeli zawodnicy Lechii, aby oddalić od siebie widmo najczarniejszego ze scenariuszy, powinno w meczu ze Śląskiem wywalczyć przynajmniej remis. Nie będzie to jednak zadanie łatwe, ponieważ Śląsk z drużyn w grupie spadkowej w meczach domowych radzi sobie bardzo przyzwoicie, na 16 gier zaliczyli 8 zwycięstw, 6 remisów i tylko 2 porażki przy bilansie 22:14. Na ostatnie 10 meczów domowych zawodnicy z Wrocławia ulegli jedynie Arce Gdynia, notując przy okazji 4 wygrane i 5 remisów. Lechia Gdańsk na wyjeździe, do potentatów ligowych, mówiąc delikatnie nie należy. W 16 spotkaniach zanotowali 4 zwycięstwa, 5 remisów i 7 porażek, zaliczając bilans 16:22.

Symptomatyczna, przy okazji obu drużyn, jest statystyka dotycząca średniej ilości gola w meczu z ich udziałem. Średnia Śląska Wrocław w meczach u siebie wynosi 2,7, zaś w meczach Lechii na wyjeździe pada 2,9 bramki na spotkanie.

Warto zauważyć, że gracze Śląska są jedną z tych drużyn, które notują bardzo mało rzutów rożnych, z kolei pozwalają na nie przy własnym polu karnym. Średnia 4,22 daje 3 miejsce od końca pod względem zanotowanych cornerów. Lechia pod tym względem nie wyróżnia się w szczególny sposób. Niespełna 5,00 rożnego na mecz.

W rozgrywce o utrzymanie spotykają się drużyny niepokonane w swoich ostatnich trzech spotkaniach. Znacznie bliżej utrzymania jest Śląsk Wrocław, który dodatkowo bardzo dobrze grając u siebie z pewnością wysoko postawi poprzeczkę ekipie z Gdańska.