Czyżby Śląsk Wrocław za główny priorytet tego sezonu postawił sobie widowiskowość podczas swoich spotkań? Zdecydowanie za wcześnie na to, aby na tego typu pytanie móc odpowiedzieć, jednak ostatnie mecze ekipy Jacka Magiery pozwalają taki scenariusz nieśmiało przypuszczać. Po zwycięstwie 4:2 w pierwszym starciu z FC Ararat, mogliśmy spodziewać się oszczędzania sił i nieco ostrożniejszej gry na początek zmagań ligowych. Jednak wynik 2:2 po ciekawym spotkaniu z Wartą Poznań zadał temu kłam. Jaki Śląsk zatem, ujrzymy w rewanżowym spotkaniu eliminacji do Ligi Konferencji Europy?

Śląsk Wrocław – FC Ararat: Mecz w Europejskich Pucharach

Wynik z pierwszego spotkania daje Magierze i jego chłopakom względny spokój. Zwycięstwo 4:2 na wyjeździe to naprawdę dobra zaliczka i psychologiczna przewaga przed rewanżowym starciem z FC Ararat. Co więcej, powiedzmy sobie szczerze, awans polskiej ekipy w starciu z armeńską drużyną powinien być obligatoryjny. Poziom piłkarski obu lig i ich przedstawicieli w Europejskich Pucharach jest znacząco różny, co z resztą było widać w pierwszym spotkaniu między Wrocławiem, a Ararat. Szczególnie w grze ekipy z Armenii w oczy rzucała się ich postawa w linii defensywnej. Oczywiście nie mam zamiaru odbierać zasług Wrocławianom za te cztery zdobyte bramki. Należy jednak podkreślić niski poziom gry obronnej drużyny rywali, zarówno w kolektywie, ale także indywidualnie.

Śląsk Wrocław – FC Ararat: kursy

Najlepsi legalni bukmacherzy są zgodni co do upatrywania faworyta w zespole Śląska Wrocław. Drużyna Jacka Magiery zasłużyła na to wysokim, dobrym wynikiem z pierwszego meczu. Polska ekipa prezentowała również znacznie wyższy poziom piłkarski od swojego rywala. Wszystko to wpłynęło na uplasowanie się kursów za zwycięstwem Śląska Wrocław na poziomie 1.60. Wygrana FC Ararat według bukmacherów warte jest średnio 5.00. Remis, natomiast, to kurs w wysokości 3.90.

Śląsk Wrocław – FC Ararat: typy bukmacherskie

Podopieczni Jacka Magiery za sprawą gry w eliminacjach do Ligi Konferencji mają ostatnio dość napięty grafik. W niedzielę grali oni mecz z Wartą Poznań, a już w czwartek czeka ich starcie rewanżowe z FC Ararat. Jest to dopiero początek sezonu, więc o większym zmęczeniu nie powinno być mowy. Stąd też, myślę, że powinniśmy oczekiwać po Śląsku Wrocław nie tylko awansu, nie tylko zwycięstwa, ale wysokiego zwycięstwa w dobrym stylu. Wrocławianie dali sobie strzelić dwie bramki. Wiedzą więc, że lekceważyć rywala z pewnością nie mogą. Nie spodziewam się w takim razie odpuszczenia sobie tego meczu ze strony Wrocławia. Bramkostrzelny Śląsk w połączeniu ze słabą defensywą Araratu dać nam powinien w czwartkowy wieczór kilka bramek. Moim zdaniem, minimum trzy. Dlatego też, typem na ten mecz jest więcej niż 2.5 gola w meczu po kursie 1.78 na Fortunie. W grze Śląska w minionych meczach widoczny był również chwilowy brak koncentracji, co doprowadziło do strat bramkowych. Podobnie może być i tym razem, więc warto spróbować również typu: obie drużyny strzelą gola, po kursie 1.72. Kod promocyjny od Fortuny idealnie nadaje się do wykorzystania na nadchodzące mecze w Europejskich Pucharach.

Śląsk Wrocław – FC Ararat: gdzie oglądać?

Czwartkowe rewanżowe starcie pomiędzy Śląskiem i Araratem rozpocznie się o godzinie 20:00. Transmisję tego meczu śledzić będzie można za pośrednictwem kanału Polsat Sport. Czy polska ekipa awansuje do następnej fazy eliminacji do Europejskich Pucharów? W czwartkowy wieczór oglądaj i kibicuj, aby tak się stało.


Rewanżowe spotkanie między Śląskiem Wrocław, a FC Ararat poprowadzi sędzia Iwan Arwel Griffith.
W kolejnej fazie, w przypadku awansu, Wrocławianie zmierzą się ze zwycięzcą z pary Hapoel Beer Sheva/Arda.