Sampdoria – Torino
Godzina: 18:00


O Sampdorii piszemy na naszej stronie często, ale to nie dlatego, że to najbardziej polski klub ze wszystkich w Serie A, ale dlatego, że ten zespół jest rewelacją obecnego sezonu włoskiej ligi. Otwarty, ofensywny styl gry sprawia, że mecze Sampy ogląda się świetnie.
Blucerchiati mają za sobą słabszy okres, ale po ostatnich meczach z Romą trzeba przyznać, że po kryzysie nie widać śladu. Zasłużony remis u siebie i wygrana na wyjeździe z rzymskim klubem to wynik raczej ponad przedmeczowo zakładaną normę.
Dzisiaj podopieczni Marco Giampaolo zmierzą się z Torino czyli z klubem, który wciąż walczy o możliwość gry w eliminacjach do Ligi Europy, z klubem który prezentuje dość podobny styl gry, ale który różni się od Sampdorii przede wszystkim jakością w ofensywie. Belotti, czyli najlepszy strzelec zeszłego sezonu w turyńskim klubie jest nieco pod formą, a w tym sezonie łapał już dwukrotnie kontuzje.W dzisiejszym spotkaniu spodziewamy się, że pierwszy raz po ostatniej dłuższej absencji wystąpi od pierwszej minuty. Do gry wróci także najprawdopodobniej inne ważne ogniwo gości – Adem Ljalić. Z kolei po stronie gospodarzy spodziewamy się powrótu ich najlepszego strzelca czyli Fabio Quagliarelli.
Oba zespoły zdecydowanie lepiej radzą sobie w meczach domowych, a Sampdoria jest nawet drugim zespołem ligi włoskiej w klasyfikacji liczby bramek strzelonych u siebie.

ABSENCJE:
Sampdoria – Praet (pomocnik, 20/0)
Torino – Lyanco (obrońca, 4/0)

NASZE PRZEWIDYWANIA:
Sampdoria jest na ten moment zespołem lepszym od Torino, a biorąc dodatkowo pod uwagę fakt gry na własnym stadionie miano faworyta przypisujemy więc ekipie z Genui. Spodziewamy się otwartego spotkania, dużej ilości akcji bramkowych z obu stron i pierwszym typem, który w tym spotkaniu przychodzi nam na myśl jest over bramkowy w całym meczu. Jednak forma bramkarza Sampy jest niesamowita, w meczach z Romą dokonywał on bowiem cudów, Wybieramy, więc opcję z pozoru bezpieczniejszą czyli zdobycz bramkową po stronie gospodarzy, którą dodatkowo motywuje powrót najlepszego strzelca. Widzimy w tym kursie spore value i uważamy, że warto spróbować.

NASZA LUŹNA PROPOZYCJA: Sampdoria powyżej 1.5 gola @1.97 (Lvbet)