Roma – Atalanta Godzina : 18:00
Transmisja : Eleven Sports 2

Jest to jedno z najbardziej wyczekiwanych spotkań w tej kolejce Serie A. Mecze Romy z Atalantą zawsze obfitują w mnóstwo emocji i dostarczają widzom oraz kibicom wiele pozytywnych wrażeń. W tym sezonie, spotkanie to będzie mieć jeszcze większe znaczenie, z racji tego, że Rzymianie walczą o “TOP3” w lidze, natomiast piłkarze z Bergamo celują w szóste miejsce w tabeli, które będzie premiować ich do gry w kwalifikacjach Ligi Europy.Zawodnicy Eusebio di Francesco nie grają zbyt dobrze w ostatnim czasie- remis z Sassuolo (1:1), remis z Chievo (0:0), minimalne zwycięstwo nad Cagliari (1:0). W ostatnim meczu gracze z Rzymu mieli postawione bardzo trudne warunki przez Sassuolo. W grze “Żółto-czerwonych” cieszyć może na pewno to, że bardzo dużo czasu spędzają na połowie przeciwnika konstruując atak pozycyjny. Niestety nie przekładało się to na bramki, gdyż ofensywni gracze mieli słabą skuteczność. Widać było, że główne atuty piłkarzy z Rzymu tego dnia nie funkcjonowały.
Podopieczni Piero Gasperiniego spisują się ostatnio naprawdę dobrze mimo, iż przegrali ostatni mecz z Cagliari (1:2). Główna przyczyną starty punktów w tym spotkaniu była nieskuteczność ofensywnych zawodników. W meczu z Milanem zawodnicy potrafili przełożyć wykreowane sytuacje na gole, co w efekcie dało zwycięstwo (0:2). Na duży plus tego zespołu zaliczymy na pewno łatwość dochodzenia do sytuacji bramkowych. Naszym zdaniem wynik spotkania  z zespołem Massimiliano Rastellego nie odzwierciedla tego, co działo się na boisku. Jeżeli Atalanta zagra na swoim optymalnym poziomie- ustrzeże się indywidualnych błędów oraz wykorzysta swoje sytuacje- to na pewno napsuje mnóstwo krwi Rzymianom.

ABSENCJE:
AS Roma:  Karsdorp (1/0 obrońca), De Rossi (13/0 pomocnik), Nainggolan (15/2 pomocnik), Defrel (7/0 napastnik)
Atalanta Bergamo: brak

NASZE PRZEWIDYWANIA :
Bardzo trudno jest w tym spotkaniu wskazać jednoznacznego faworyta. Oba zespoły mogą się zdecydować zarówno na piłkarskie szachy, jak i na wymianę ciosów. Naszym zdaniem jednak zobaczymy tutaj bardzo dużo gry bocznymi strefami boiska i mnóstwo dośrodkowań z obu stron.

Nasz luźny typ: powyżej 9.5 rzutów rożnych @1.45 STS