Po wielkim sukcesie reprezentacji Polski na siatkarskich Mistrzostwach Świata w polskich mediach od razu zaczęło się porównywanie ich do piłkarzy. Że mniej zarabiają, że są niedoceniani i że ogólnie piłka nożna niesłusznie jest sportem narodowym. A co na ten temat sądzi kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski, Robert Lewandowski?

Napastnik Bayernu Monachium udzielił właśnie dużego wywiadu portalowi sportowefakty.wp.pl, w którym poruszono między innymi temat siatkarzy. Złoty medal na mundialu to duża sprawa, ale – jak przyznał Lewandowski – w Niemczech przeszło to bez echa. – Wyznacznikiem rangi finansowej sportu jest jego popularność. Sponsorzy garną się do tych dyscyplin, przy których są już kibice. Kiedy w poniedziałek po finale mistrzostw świata w siatkówce wszedłem do szatni, nikt nie wiedział nawet, że taki mecz się odbył. Z jednej strony mnie to zabolało, bo Polska wygrała z Brazylią, z drugiej – pokazało, że u nas może być szał, a w Niemczech nie ma nawet wzmianki w prasie. A kiedy reprezentacja Niemiec w piłce nożnej nie wyszła z grupy na mundialu, mówiło się o tym na całym świecie – stwierdził 99-krotny reprezentant kraju.

Nie oznacza to jednak, że Lewandowski nie docenia sukcesu siatkarzy prowadzonych przez Vitala Heynena. – Chcę podkreślić, że szanuję wszystkich sportowców, zawsze ich wspieram i chciałbym, żeby zarabiali jak najwięcej. Nigdy nie będę im zazdrościł, a jeśli ktoś uważa, że ma za mało, to życzę mu, aby miał więcej. Ale nie w ten sposób, że zabierze się komuś, kto ma, i podzieli po równo, bo to nie jest komuna – dodał popularny „Lewy”.

W sieci po finałowym meczu głośno było o sympatycznej prowokacji Lewandowskiego względem brazylijskiego piłkarza Bayernu, Rafinhy. Były napastnik Borussii Dortmund dzień po finale przypomniał koledze z drużyny o tym, jaki był wynik. – Byłem bardzo dumny z naszych siatkarzy. Rafinha śmiał się, sam nagrał filmik, jak mocuję kartkę i wrzucił na Instagrama, powiedział po polsku: „Gratulacje”. Wiedział, że go żartobliwie prowokuję, nikt się za takie rzeczy nie obraża. Poza tym oczywiście zaraz usłyszałem, że porażka się po prostu przytrafiła, a Brazylia zaraz wróci na szczyt – skomentował tę sytuację kapitan polskiej kadry.

Cały wywiad z Robertem Lewandowskim można przeczytać na portalu sportowefakty.wp.pl pod tym linkiem.