Wygląda na to, że polscy fani Formuły 1 i Roberta Kubicy wreszcie się doczekają. Po tygodniach spekulacji i medialnych doniesień, kierowca z Krakowa ma zostać nowym członkiem Williamsa.

Zdaniem dziennikarzy Auto Motor und Sport, transfer Kubicy do Williamsa jest już przesądzony, a całość może zostać sfinalizowana jeszcze w tym tygodniu. Do ustalenia pozostało jedynie kilka szczegółów, które nie mają prawa niczego zepsuć.

Dziennikarze twierdzą, że Kubica na ponad 90% jeszcze w tym tygodniu zostanie oficjalnie ogłoszony jako nowy kierowca Williamsa. Musi jeszcze tylko dogadać się z nowym pracodawcą między innymi w sprawie piątkowych treningów – Williams chce, żeby Kubica zwolnił miejsce w kilku sesjach weekendu, z kolei Polak chciałby jeździć jak najczęściej.

Miejsce w bolidzie Williamsa ma więc stracić w takim scenariuszu Sergiej Sirotkin, a Estaban Ocon zostanie trzecim kierowcą. Partnerem Kubicy jako drugi kierowca wyścigowy tego zespołu będzie George Russell.

Dla Kubicy, który debiutował w F1 w 2006 roku, byłby to powrót po wielu latach przerwy od startów. Polski kierowca w 2011 roku uległ wypadkowi podczas rajdów poza F1 i nabawił się koszmarnej kontuzji ręki. Nie wiadomo było wówczas, czy w ogóle kiedykolwiek będzie w stanie wrócić do pełnej sprawności fizycznej.