Witajcie w Dzień Dziecka! Jest to specjalny dzień dla naszych pociech – naszych dzieci, chrześniaków czy też dzieci naszych znajomych. Niestety nie wszystkie dzieciaki otrzymały od losu taką samą ilość szczęścia. Niektóre z nich już na starcie zostały pokrzywdzone przez los.

Ponad tydzień temu ogłosiliśmy na grupie pomysł stworzenia turnieju typerskiego 1vs1, w którym swoją chęć zgłosiło ponad półtora tysiąca typerów! Kilka dni wcześniej jeden z grupowiczów zainspirował nas pomysłem zbiórki środków na cel charytatywny, który także odbił się dosyć szerokim echem.

Chcąc wykorzystać te inspiracje, oba pomysły połączyliśmy w jedną całość. Przy zapisach do turnieju 1vs1 będzie obowiązywać składka w postaci symbolicznych 5 PLN, a całość zebranych środków zostanie przekazana na cele charytatywne. Składka ma też na celu zredukowania „pustych zapisów”. Dzięki wpłacie nawet symbolicznej kwoty istnieje większe prawdopodobieństwo, że gracze będą pamiętać o swoim zapisie do turnieju.

 

Wszystkiego dowiesz się poniżej. Po kolei:

 

O CO CHODZI W TYM TURNIEJU?

Odbędzie się on na zasadach fazy pucharowej. Gracze podają po 3 typy w  każdej fazie rozgrywek (1/126 finału, 1/68, 1/32, 1/16, 1/8 i tak dalej), na co mają wyznaczony czas (48 albo 72 godziny, co zostanie ostatecznie ustalone na koniec zapisów) i ten, który osiągnie lepszy wynik typerski, przechodzi do kolejnej fazy. Proste! 🙂 Typy z kursem minimalnym 1,40 podajemy bez analiz/opisów tekstowych.

KIEDY STARTUJE TURNIEJ?

Oficjalny początek rozgrywek – Losowanie par i dokładny terminarz zostaną udostępnione 7 czerwca o godzinie 10:00, w dniu meczu reprezentacji Polski z Macedonią w ramach eliminacji do Euro 2020. W ciągu 4 dni rozegranie zostanie 50 meczów eliminacyjnych, więc będzie z czego wybierać typy już na starcie 🙂

JAK SIĘ ZAPISAĆ?

Przed dokonaniem zapisu zapoznaj się z pełnym regulaminem, czyli prześledź wszystkie punkty w tym poście

1. Na początku konieczne jest opłacenie składki, która w całości trafi na cele charytatywne. Kliknij link do składki – dokonaj wpłaty 5 PLN, koniecznie  w polu „Wpłacający” podpisując się imieniem i nazwiskiem, którym posługujesz się na Facebooku (jeśli jest to jakiś nick albo np „Damian Damian”, podpisz się właśnie w ten sposób), abyśmy mogli połączyć osobę wpłacającą z osobą zapisującą się do turnieju.

2. Zjedź w dół i w miejscu na dodawanie komentarzy kliknij malutkę ikonkę Facebooka („F” na niebieskim tle; obok „connect with”). Spowoduje to automatyczne połączenie Twojego konta FB z naszą stroną. Po czym wpisz w komentarzu w tym poście: „Zapisuję się. Wpłacone”. 7 czerwca o 10:00 dowiesz się kto jest Twoim przeciwnikiem w pierwszej fazie rozgrywek 🙂

W razie gdyby pojawił się jakiś problem z połączeniem z naszą stroną, koniecznie zgłoś się do nas na Messengerze, a prędko rozwiążemy problem.

[cresta-facebook-messenger text=”MESSENGER – klik”]

OTRZYMAJ „DZIKĄ KARTĘ”

Pierwsze kilkanaście/kilkadziesiąt zapisanych osób otrzyma tzw. „dziką kartę” i zostanie na starcie przetransportowana do kolejne fazy, zwiększając minimalnie szanse na ostateczny sukces w turnieju. W turnieju na zasadach pucharowych konieczne jest, aby ilość uczestników wynosiła dokładnie 16/32/64/128/256 (itd)… osób. Dlatego w przypadku, gdy na przykład zapisze się 296 osób, pierwsze 40 zapisanych osób otrzyma „dziką kartę” i automatycznie przejdzie do kolejnej fazy, a cała reszta – czyli pozostałe 256 osób – rozpocznie rywalizację od 1/128 finału (przypomnienie: 1/128 oznacza 128 par, czyli 256 uczestników). Ilość osób z dziką kartą będzie zależeć od nadwyżki uczestników (od liczb 16/32/64/128/256 albo 512). Zawsze jednak będą to osoby, które dokonały zapisu jako pierwsze.

OSTATECZNY TERMIN NA ZAPISY

Czas na zapisy jest od 1 czerwca (sobota) godzina 10:00 do 6 czerwca (czwartek) godzina 10:00. Typy będzie można dodawać od 7 czerwca godzina 10:00.

NAGRODY

Co prawda 100% składki zostanie przekazane na cele charytatywne, ale nie oznacza to, że nie będzie nagród. Przygotowaliśmy dla Was freebety do legalnego bukmachera eToto w łącznej kwocie 300 PLN. Większość zgarnie zwycięzca!
Nie chcemy nakładać na siebie dodatkowej presji, chcąc w pierwszej edycji tego typu turniej poznać i wyeliminować na przyszłość wszystkie błędy, które mogą się pojawić w czasie rozgrywek, stąd też nagrody nie będą najważniejszym punktem tej inaugurującej zabawy. W zależności od zainteresowania, kolejne edycje mogą być ciekawsze pod względem finansowym.

 • 4. miejsce otrzyma – 20 PLN
 • Zwycięzca meczu o 3. miejsce – 30 PLN
 • Finalista – 50 PLN
 • Zwycięzca – 200 PLN

LUCKY LOSERS

Przegrałeś pojedynek w swojej parze, mimo że osiągnąłeś dobry wynik? Masz szansę przejść dalej! Z pewnością większość z Was zna podobną regułę ze skoków narciarskich podczas Turnieju Czterech Skoczni. W naszym turnieju nie będziemy ograniczali się do 5 najlepszych Lucky Loosers, ale też nie zawsze zostanie on wybrany. Będzie to zależne od „zapominalskich typerów”. 
U nas system Lucky Loosers zostanie aktywowany wtedy, gdy obaj zawodnicy z tej samej pary nie wezmą udziału w danej edycji konkursu, nie podając żadnego typu. Jako że w takiej sytuacji nie da się wybrać zwycięzcy, miejsce w kolejnej fazie zajmie najlepszy wśród przegranych.

Na przykład:
Jeśli w 1/64 finału nie będziemy mogli rozstrzygnąć rywalizacji w dwóch spośród 64 par, ich miejsce w kolejnej fazie zajmie dwóch najlepszych wśród przegranych, aby liczba uczestników w 1/32 finału się zgadzała

Jeśli natomiast – przykładowo – w 1/16 finału w każdej parze będziemy mogli wyłonić zwycięzcę (tj. co najmniej jeden uczestnik z każdej pary poda typy), wtedy nie wybierzemy „Lucky Losers”. Będą oni po prostu uzależnieni od uczestników, którzy przeszli dalej, ale zapomnieli o udziale w konkursie i nie podali typu.

REGULAMIN PODAWANIA TYPÓW

 1. Terminarz powstanie 7 czerwca o godzinie 10:00 (piątek)
 2. Uczestnik będzie miał określoną liczbę godzin w każdej fazie rozgrywek na podanie dokładnie 3 typów (48 godzin lub 72 godziny – zostanie ustalone 7 czerwca czerwca). Podanie innej liczby typów niż 3 oznacza odpadnięcie z turnieju (ani 2, ani 4, dokładnie 3 typy w każdej fazie rozgrywek)
 3. Wymagany kurs minimalny każdego typu to 1,40
 4. Typy podajemy w specjalnych postach konkursowych turnieju 1vs1, oznaczonych tym samym obrazkiem, który widzimy na samej górze tego posta.
 5. Typy podajemy maksymalnie 30 minut przed rozpoczęciem pojedynku/meczu.
 6. Każdy uczestnik może podać tylko jeden typ na dany mecz/pojedynek (konieczne jest podanie 3 typów na 3 różne mecze/pojedynki)
 7. Kursy i typy podajemy wyłącznie z oferty bukmachera eToto, który jest sponsorem turnieju
 8. O przejściu do kolejnej fazy decyduje – w tej kolejności: 1. skuteczność, 2. Wyższy trafiony kurs, a jeśli będzie on identyczny: 3. Czas dodania typu (kto pierwszy podał trafiony typ, ten przechodzi dalej)
 9. Typy podajemy jako “użytkownik”, nie jako „gość”, co równoznaczne jest z koniecznością połączenia swojego konta FB z naszą stroną (ten krok opisaliśmy w wyżej – podpunkcie z zapisami do turnieju)
 10. Typy rozliczone jako “zwrot” są oznaczane jako kurs 1,00 i nie są wliczane do skuteczności ani na plus, ani na minus. Jeśli gracz poda 3 typy, w tym jeden będzie rozliczony jako zwrot, jeden na plus i jeden na minus, będzie miał 50% skuteczności.
 11. W razie jeśli wszystkie 3 typy będą rozliczone jako zwrot (np przełożona cała kolejka ligowa lub mecze tenisa z powodu złej pogody), uczestnik będzie miał szansę przejść dalej tylko w sytuacji, gdy jego rywal poda wszystkie typy na minus, osiągając 0% skuteczności. Może nie jest to do końca sprawiedliwe, ale niestety trudno o lepsze rozwiązanie takich wyjątkowych sytuacji.
 12. Jeśli gracz A poda typ z kursem 1,55 i jego bezpośredni rywal poda identyczny typ, ale po kursie 1,60, obu graczom rozliczymy go po kursie 1,55, aby żaden z nich nie otrzymał przewagi wynikającej z podania typu w innym terminie (lub, co gorsza – z powodu świadomego zawyżenia kursu)
 13. W każdej sytuacji spornej ostateczną decyzję ma organizator. Prosimy pamiętać, że to ma być przede wszystkim dobra zabawa. Tworzymy turniej tego typu po raz pierwszy i możliwe, że pojawią się jakieś niedopracowania z naszej strony, dlatego prosimy o wyrozumiałość. Postaramy się maksymalnie ograniczyć niepoprawności a także dopracować wszystkie szczegóły na kolejne edycje turnieju.

 

[cresta-facebook-messenger text=” W RAZIE WSZELKICH PYTAŃ I NIEJASNOŚCI, NAPISZ DO NAS”]