17. kolejka La Liga rozgrywana jest wyjątkowo w środku tygodnia. To jedna z ciekawszych kolejek w sezonie! W ciągu 4 dni zobaczymy El Clasico, Derby Galicji, Valencia vs Villarreal oraz Real Sociedad vs Sevilla.

Real Sociedad vs Sevilla – jeszcze kilka kolejek wstecz to spotkanie można by nazywać hitem. Teraz do hitu może jednak brakować. Real Sociedad nie wygrał meczu od 23 listopada, co oznacza brak victorii od sześciu spotkań! W spotkaniu z Realem Madryt, przegranym 0-5, dostali czkawki. Po najgorszym meczu w sezonie, rozegrali kolejny jeden ze słabszych, remisują 0-0 z Levante. Gdyby taki wynik padł na Ciudad de Valencia niewielu by to szczególnie zaskoczyło, bo wiemy, że Sevilla na wyjazdach często daje plamę. Ale remis na Ramon Sanchez Pizjuan?! Na swoim stadionie nie przegrali od ponad roku a i zaliczyli również niewiele remisów. Zdecydowana większość spotkań domowych kończyła się wygraną. Niestety z Levante się to nie stało. Drużyna Eduardo Berizzo zawiodła kibiców.

ABSENCJE :

Eusebio Sacristan być może ponownie nie będzie mógł skorzystać z Kevina Rodriguesa. Jego występ stoi pod znakiem zapytania.

Większe absencje, ale również lepszą kadrę ma Sevilli. Znów zabraknie N’Zonziego (ŚP z predyspozycjami defensywnymi) oraz dwóch podstawowych obrońców: Mercado – boczny, Lenglet – środkowy. Brak N’Zonziego to pestka. W środku pola Berizzo ma 3 zawodników na jedną pozycję. Gorzej jest w defensywie, bo już na początku sezonu wypadło dwóch obrońców. Teraz zabraknie kolejnych dwóch.

NASZE PRZEWIDYWANIA :

Oba zespoły mają dobrych zmienników w ofensywie. Oba zespoły mogą zdominować rywala gdy mają negatywny wynik. Mecz będzie TRWAŁ 90 minut! Do końca będzie walka o każdy punkt. I co najważniejsze – oba zespoły mają predyspozycje aby atakować.
Problem jest jednak ze skutecznością. Tak u jednych, jak i u drugich.

Lekkim faworytem wydaje się być Real Sociedad jako że gra u siebie. Nie jest to jednak nasz typ. To będzie taki mecz, jak ja to mówię: wygra go nie ten, kto będzie lepszy, tylko ten, kto nie będzie słabszy. Dwie dobre drużyny, szczególnie w ofensywie, bo to ich wyróżniało. Ale bez formy strzeleckiej. To często przekłada się na niewykorzystane sytuacje a to jest następstwem interwencji bramkarzy.
Szczególnie Real Sociedad lubi wrzucać piłki odchodzące, czyli zejście do linii końcowej i z prawej strony wrzuca prawonożny, z lewej – lewonożny. W przypadku Sevilli na lewej stronie często jest inaczej, szczególnie gdy gra Nolito, który raczej schodzi do prawej nogi, ale to również daje okazje do rzutów rożnych – strzały z dystansu.
Liczę na szybki mecz, ale niekoniecznie na bramki. W ostatnich 5 bezpośrednich meczach linia rożnych 9,5 była pokrywana za każdym razem.

Over 9,5 rzutów rożnych @ 1,70 Totolotek
Edit: 9 rożnych 🙁