Trener Marek Papszun, tak jak my, zapewne podświadomie spodziewał się nieco lepszego wyniku w meczu wyjazdowym na wschodzie Europy. Niemniej jednak perspektywa dalszej gry w pucharach w kontekście Rakowa Częstochowa jest nadal naprawdę dobra. W najbliższy czwartek, 29 lipca, trzykrotny mistrz Litwy podejmie na meczu wyjazdowym drużynę z Częstochowy. Obiektem, na którym zostanie rozegrane spotkanie rewanżowe będzie, rzecz jasna, Miejski Stadion Piłkarski Raków. Bezbramkowy remis drużyny ze Śląska z pewnością nie był wynikiem zadowalającym, ale tak zwany “plan minimum” bez wątpienia został wykonany. Piłkarzom Rakowa pozostało rozegrać dobre spotkanie w domu – co jednak przyniesie najbliższy mecz?

Raków Częstochowa vs FK Suduva – mecz w europejskich pucharach

W tej parze to Raków jest nowicjuszem w europejskich pucharach. Suduva bowiem, jak wspomniano, to trzykrotny zwycięzca litewskiej ekstraklasy, a ponadto trzykrotny triumfator w krajowym pucharze. Niemniej jednak nie osiągnęli żadnego znaczącego sukcesu w Europie. Raków w poprzednim sezonie zdobył Puchar Polski, a w lidze uplasował się na 2 pozycji, za warszawską Legią. Mimo to wśród bukmacherów panował ogólny trend traktowania drużyny Marka Papszuna jako zdecydowanego faworyta. Liga litewska to z pewnością poziom niżej od Ekstraklasy, sportowo, ale przede wszystkim finansowo. Drużyna ze Śląska pozostaje faworytem w tym starciu, co odzwierciedlają kursy najlepszych legalnych bukmacherów.

Raków Częstochowa vs FK Suduva – typy bukmacherskie 

Raporty kontuzji nie wspominają o absencji żadnego czołowego zawodnika z obu drużyn. Tym samym na boisku powinniśmy ujrzeć między innymi  doświadczonego Andrzeja Niewulisa, czy bramkostrzelnego napastnika rodem z Hiszpanii – mowa rzecz jasna o Ivim. Raków zapewne od początku będzie starało się grać ofensywnie i wysoko. Nieustanny pressing będzie konieczny, jeśli podopieczni Papszuna planują kontrolować całe spotkanie. Masz swój pomysł na mecz? Koniecznie podziel się swoimi przemyśleniami w typach na dziś. W kontekście awansu wystarczy jedna bramka, niemniej jednak zawodnicy ze Śląska z całą pewnością nie należą do minimalistów i pójdą za ciosem.

Raków Częstochowa vs FK Suduva – kursy

Jak już wspomniano, zdecydowany faworyt jest jeden – jest nim oczywiście drużyna Rakowa Częstochowa. Warto rozważyć założenie konta u bukmachera i odebranie darmowych bonusów bukmacherskich bez depozytu. Kurs na zwycięstwo podopiecznych Papszuna to około 1.30. Średni kurs na gości to aż 10.00! Bukmacherzy, jak widać, nie mają wątpliwości kto wyjdzie zwycięsko z tego starcia. Raków w najmocniejszym składzie być może będzie w stanie ustrzelić więcej niż jedną bramkę. Kurs na to, że ekipa ze Śląska wygra i zdobędzie minimum 2 gole to około 1.60. Dla entuzjastów ofensywnej piłki bukmacherzy przygotowali ciekawy, ale i ryzykowny typ. Obie drużyny strzelą, a łączna liczba goli wyniesie minimum 4 – wówczas kurs to aż 4.00!

Raków Częstochowa vs FK Suduva – transmisja – gdzie obejrzeć?

Mecz, który ma odbyć się w dniu 29.07.2021 o godzinie 19:00 będzie transmitowany w TV na kanale TVP Sport. Nie może zabraknąć Cię przed odbiornikiem! Zaplanuj trochę wolnego czasu i wspólnie wspierajmy polskie drużyny w europejskich pucharach, bez względu na sympatie klubowe.

 

Zwiń
1. Gdzie zostanie rozegrane spotkanie?  Mecz rozegra się na Miejskim Stadionie Piłkarskim Raków w Częstochowie. 2. Czy bukmacherzy przygotowali specjalną promocję na ten mecz? Wszystkie dostępne promocje można znaleźć w zakładce aktualności na stronie zawódtyper.pl.