Rozgrywki Pucharu Typera (wcześniej “Turniej Typerski”) odbywają się na zasadach fazy pucharowej. Gracze podają 3 typy w każdej rundzie rozgrywek (1/64 finału, 1/32, 1/16, 1/8, i tak dalej). Gracz, który osiągnie lepszy wynik w swojej parze, przechodzi do kolejnej rundy.

CZYM JEST PUCHAR TYPERA?

Puchar Typera to projekt, który powstał z naszej wewnętrznej potrzeby. Potrzeby niesienia wsparcia i pomocy potrzebującym przy jednoczesnej dawce rozrywki. Uznaliśmy, że nasza społeczność jest na tyle duża i zorganizowana, że jesteśmy w stanie to zrobić. Pierwszą edycję turnieju zorganizowaliśmy na przełomie czerwca i lipca 2019 roku i zebraliśmy w niej wspólnie ponad tysiąc złotych. Kolejne dwie edycje przyniosły jeszcze lepsze wyniki! Wśród naszych beneficjentów znaleźli się m.in. chłopcy z Domu Dziecka w Kłobucku, którym zapewniliśmy sprzęt sportowy, Fundacja Mateusza Prusa oraz chłopcy z programu Akademia Przyszłości, którym postanowiliśmy pomóc w spełnieniu ich małych marzeń.

NAGRODY

Zwycięzca – elegancka, szklana statuetka imienna oraz 200 PLN Paysafecard
Finalista – 100 PLN LVBET
3. miejsce – 50 PLN LVBET
4. miejsce – 20 PLN LVBET
Wszyscy ćwierćfinaliści otrzymają także nagrody rzeczowe od Zawód: Typer

CEL CZWARTEJ EDYCJI

Fundacja na Rzecz Rozwoju Piłki Nożnej od lat zajmuje się wspieraniem młodych osób zafascynowanych futbolem, dla których status materialny jest przeszkodą w regularnym uprawianiu tej dyscypliny. Fundacja prowadzi drużynę Szansa Wrocław oraz regularnie organizuje turnieje dla dzieci z domów dziecka. Jeden z takich turniejów zostanie zorganizowany dzięki wsparciu społeczności Zawód: Typer.

AMBASADOR PUCHARU

Miło nam poinformować, że pierwszym Ambasadorem w historii Pucharu Typera został Adam Kotleszka, komentator TVP Sport, dziennikarz Weszło, ekspert od lig egzotycznych. Adam gra z nami, a Ty? 😉

KIEDY START TURNIEJU?

Zapisy potrwają do 16 lutego 23:59. Start zaplanowano na kolejny dzień – 17 lutego (poniedziałek) na godz 22:00 – wtedy na stronie głównej ZawodTyper.pl (oraz w menu „Puchar 1vs1”) pojawi się nowy post, w którym uczestnicy będą podawać swoje typy w komentarzach. Pierwsza faza potrwa od 17 lutego 22:00 do 20 lutego 23:59. Zakres kolejnych terminów będzie regularnie podawany w każdym kolejnym wpisie turniejowym. Na ogół będzie się odbywał w zakresie od poniedziałku godz 22:00 do końca czwartku oraz od piątku 22:00 do końca niedzieli, co jest podyktowane najszerszą ofertą meczów piłkarskich w tych dniach. W poniedziałki i piątki uczestnicy otrzymają wolne 22 godziny, które organizatorzy przeznaczą na rozliczanie typów i tworzenie nowej drabinki pucharu.

JAK SIĘ ZAPISAĆ?

1. Aby dokonać zapisu do turnieju, dokonaj wpłaty 5 PLN (lub więcej), która w całości trafi na organizację turnieju piłkarskiego dla dzieciaków z Fundacji na Rzecz Rozwoju Piłki Nożnej. Kliknij link do składki – w polu „Wpłacający” podpisz się imieniem i nazwiskiem, którym posługujesz się na Facebooku.

2. Zjedź w dół tego posta i w miejscu na dodawanie komentarzy kliknij ikonkę Facebooka (jak na poniższej instrukcji). Spowoduje to automatyczne połączenie konta z naszą stroną. W komentarzu napisz: Zapisuję się. Wpłacone.

W razie jakichkolwiek problemów z połączeniem konta, napisz na fanpage Zawód: Typer

[cresta-facebook-messenger text=”Messenger”]

REGULAMIN TYPOWANIA:

 1. Uczestnicy mają określoną liczbę godzin w każdej rundzie rozgrywek na podanie dokładnie 3 typów (bez analiz pisemnych).
 2. Typy są publikowane w komentarzach, bez konieczności grania ich za pieniądze.
 3. Kurs minimalny zakładu to 1,50 (bez zaokrąglania). Brak maksymalnego kursu.
 4. Komentarze z typem/typami dodajemy najpóźniej 30 minut przed rozpoczęciem meczu. Start turnieju 17 lutego o 22:00, wtedy też pojawi się pierwszy post do typowania. Kolejne daty będą odkrywane w kolejnych postach turniejowych.
 5. Każdy uczestnik podaje maksymalnie jeden typ na dany mecz/pojedynek (czyli konieczne jest podanie 3 typów na 3 różne wydarzenia).
 6. Komentarze można dodawać oddzielnie (każdy typ jako nowy komentarz), a można też podać od razu 3 typy w jednym komentarzu.
 7. Kursy i typy podajemy z oferty wymienionych legalnych bukmacherów: Fortuna, STS, Totolotek, ForBET, LVBET, E-Toto, Milenium, Superbet, Totalbet, PZBUK, Betclic, eWinner, Betfan.
 8. O przejściu do kolejnej rundy decyduje: 1. skuteczność, 2. Wyższy trafiony kurs, a jeśli będzie on identyczny: 3. Czas dodania typu (kto pierwszy podał trafiony typ, ten przechodzi dalej)
 9. W razie jeśli obaj bezpośredni rywale trafią 0/3, o wyniku zdecyduje najwyższy podany kurs.
 10. W konkursie obowiązuje zasada Lucky Loosers. Uczestnik ma szansę przejść dalej nawet, jeśli przegrał swój bezpośredni pojedynek.
 11. Typy podajemy jako “użytkownik”, nie jako gość.
 12. Jeśli typ zostanie rozliczony jako ZWROT (np w przypadku zakładów „bez remisu” lub z powodu przełożenia meczu), gracz ma dwie opcje: a) podać kolejny typ, który zastąpi zwrot lub b) zostawić typ rozliczony po kursie 1,00 (który spełni podanie wymaganych 3 typów, natomiast nie będzie liczony ani na plus, ani na minus; w takim przypadku skuteczność będzie liczona z pozostałych 2 typów (0, 50 lub 100%).
 13. Jeśli gracz A poda typ z kursem 1,55 i jego bezpośredni rywal poda identyczny typ, ale po kursie 1,60, obu graczom rozliczymy go po kursie 1,55, aby żaden z nich nie otrzymał przewagi wynikającej z podania typu w innym terminie, zawyżenia kursu lub skorzystania z innego bukmachera. Ta zasada działa tylko w przypadku bezpośrednich rywali.
 14. Organizator może wykluczyć z turnieju “subkonta” (tj udział jednej osoby na dwóch różnych kontach)
 15. Organizator zastrzega możliwość zmiany regulaminu w trakcie trwania turnieju, informując o tym uczestników w nowym wpisie.
 16. W kwestiach spornych ostateczną decyzję ma Organizator.