CZYM JEST PUCHAR TYPERA?

Puchar Typera to projekt, który powstał z wewnętrznej potrzeby niesienia wsparcia i pomocy potrzebującym przy jednoczesnej dawce rozrywki. Pierwszą edycję turnieju zorganizowaliśmy na przełomie czerwca i lipca 2019 roku i zebraliśmy w niej wspólnie ponad tysiąc złotych. Kolejne edycje przyniosły jeszcze lepsze wyniki! Wśród naszych beneficjentów znaleźli się m.in. chłopcy z Domu Dziecka w Kłobucku, Fundacja Mateusza Prusa, chłopcy z programu Akademia Przyszłości, a także Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Chełmku. Wiemy, że w naszej społeczności tkwi ogromny potencjał, który możemy wykorzystać do wsparcia tych, którzy najbardziej potrzebują pomocy. Nie zatrzymujemy się i chcemy realizować kolejne cele!

JAKIE SĄ ZASADY TURNIEJU?

Puchar Typera – jak sama nazwa wskazuje – odbywa się na zasadach pucharowych, a więc na rywalizacji par i awansach do coraz to kolejnych faz turnieju. Każda runda trwa kilka dni. Przez ten czas gracz ma za zadanie podać 3 typy (regulamin typowania opisany w dalszej części wpisu) i osiągnąć lepszą skuteczność od swojego bezpośredniego rywala w parze. Lepszy przechodzi do kolejnego etapu, a przegrany wciąż ma szansę grać dalej, jeśli dopisze mu szczęście i zostanie lucky loserem (w sytuacji, kiedy np. inni uczestnicy turnieju zapomną podać typy). W kolejnej rundzie to samo… i tak aż do finału 🙂

KIEDY START?

Trwają zapisy do turnieju, które zakończą się 12 lutego 2020 o godzinie 18:00. Pierwsza runda Pucharu Typera rozpocznie się dwie godziny po zakończeniu zapisów, a więc 12 lutego o godzinie 20:00 – wtedy zostanie opublikowany nowy wpis na stronie głównej naszej www (oraz w menu Puchar 1vs1), w którym przedstawimy wylosowane pary, a gracze w komentarzach będą publikować swoje typy. Każda kolejna runda pucharu będzie mieć swój oddzielny wpis na naszej stronie.

NAGRODY

Zwycięzca – 200 PLN we freebetach + Statuetka imienna + unikatowa bluza Zawód Typer
Finalista – 100 PLN we freebetach
3. miejsce – 50 PLN we freebetach
Wszyscy ćwierćfinaliści otrzymają nagrody rzeczowe od Zawód: Typer (notatniki, długopisy i vlepki)

JAK SIĘ ZAPISAĆ?

[ZAPISY ZAKOŃCZONE!]

1. Aby dokonać zapisu do turnieju, dokonaj wpłaty 10 PLN (lub więcej), która w całości trafi na cele dobroczynne. Link do zbiórki – w polu „Wpłacający” podpisz się imieniem i nazwiskiem, którym posługujesz się na Facebooku lub naszej stronie www. Konkretny cel zbiórki zostanie ustalony – podobnie jak w poprzedniej edycji – w trakcie trwania turnieju.

2. Teraz zjedź w dół i w miejscu nad komentarzami kliknij ikonkę Facebooka, co spowoduje automatyczne połączenie konta FB z naszą stroną. W komentarzu napisz: Zapisuję się. Wpłacone.

TERMINARZ

I runda: 12 lutego 20:00 – 14 lutego 23:59 (piątek – niedziela)
20 godzin przerwy
II runda: 15 lutego 20:00 – 18 lutego 23:59 (poniedziałek – czwartek)
20 godzin przerwy
III runda: 19 lutego 20:00 – 21 lutego 23:59 (piątek – niedziela)
20 godzin przerwy
IV runda: 21 lutego 20:00 – 25 lutego 23:59 (poniedziałek – czwartek)
20 godzin przerwy
V runda: 26 lutego 20:00 – 28 lutego 23:59 (piątek – niedziela)
20 godzin przerwy
VI runda: 1 marca 20:00 – 4 marca 23:59 (poniedziałek – czwartek)
20 godzin przerwy
VII runda: 5 marca 20:00 – 7 marca 23:59 (piątek – niedziela)
20 godzin przerwy
VIII runda: 8 marca – 11 marca (poniedziałek – czwartek)
20 godzin przerwy
IX runda: 12 marca – 14 marca (piątek – niedziela)

Dalszy terminarz zostanie zaprezentowany w trakcie rozgrywek, w zależności od liczby uczestników.
22-godzinne przerwy między rozgrywkami (między niedzielą a poniedziałkiem oraz czwartkiem a piątkiem) są przerwami dla organizatorów na zliczenie wszystkich wyników oraz wylosowanie par do kolejnych faz rozgrywek.

LUCKY LOSER

W konkursie obowiązuje zasada Lucky Loser. Uczestnik ma szansę przejść dalej nawet, jeśli przegrał swój bezpośredni pojedynek (np w przypadku gdy obaj gracze z innej pary nie podadzą żadnego typu i nie będzie możliwe wyłonienie zwycięzcy)

ZWYCIĘZCY POPRZEDNICH EDYCJI

IV edycja: Kamil Satława
III edycja: Sylwia Adamczyk
II edycja: Michał Rempel
I edycja: Paweł Fokus

REGULAMIN TYPOWANIA:

 1. Uczestnicy mają określoną liczbę godzin w każdej rundzie rozgrywek na podanie dokładnie 3 typów (bez analiz pisemnych).
 2. Typy są publikowane w komentarzach, bez konieczności grania ich za pieniądze.
 3. Kurs minimalny zakładu to 1,50 (bez zaokrąglania). Brak maksymalnego kursu.
 4. Komentarz z typem/typami dodajemy najpóźniej 30 minut przed rozpoczęciem meczów. Podajemy tylko typy prematch.
 5. Każdy uczestnik podaje maksymalnie jeden typ na dany mecz/pojedynek (czyli konieczne jest podanie 3 typów na 3 różne wydarzenia).
 6. Komentarze można dodawać oddzielnie (każdy typ jako nowy komentarz), a można też podać od razu 3 typy w jednym komentarzu.
 7. Kursy i typy podajemy z oferty wymienionych legalnych bukmacherów: Fortuna, Totolotek, ForBET, LVBET, Etoto, STS, Superbet, Totalbet, PZBUK, Betclic, eWinner, Betfan.
 8. O przejściu do kolejnej rundy decyduje: 1. Skuteczność, 2. Wyższy trafiony kurs, a jeśli będzie on identyczny: 3. Czas dodania typu (kto pierwszy podał trafiony typ, ten przechodzi dalej).
 9. W razie jeśli obaj bezpośredni rywale trafią 0/3, o wyniku zdecyduje najwyższy podany kurs.
 10. W konkursie obowiązuje opisana powyżej zasada Lucky Loser. Uczestnik ma szansę przejść dalej nawet, jeśli przegrał swój bezpośredni pojedynek.
 11. Jeśli typ zostanie rozliczony jako ZWROT (np w przypadku zakładów „bez remisu” lub z powodu przełożenia meczu), gracz musi podać kolejny typ, który zastąpi zwrot lub b) zostawić typ rozliczony po kursie 1,00 (który spełni podanie wymaganych 3 typów, natomiast nie będzie liczony ani na plus, ani na minus; w takim przypadku skuteczność będzie liczona z pozostałych 2 typów (0, 50 lub 100%).
 12. Jeśli gracz A poda typ z kursem 1,55 i jego bezpośredni rywal poda identyczny typ, ale po kursie 1,60, obu graczom rozliczymy go po kursie 1,55, aby żaden z nich nie otrzymał przewagi wynikającej z podania typu w innym terminie, zawyżenia kursu lub skorzystania z innego bukmachera. Ta zasada działa tylko w przypadku bezpośrednich rywali.
 13. Organizator zastrzega możliwość zmiany regulaminu w trakcie trwania turnieju, informując o tym uczestników w nowym wpisie.
 14. W kwestiach spornych ostateczną decyzję ma Organizator.