Już dzisiaj kolejne zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich!
Po raz pierwszy w tym sezonie na mamuciej skoczni Kulm położonej między Tauplitz a Bad Mitterndorf w Austrii, zmierzy się 40-tka najlepszych zawodników. Punkt konstrukcyjny na 200m i punkt HS na 235(druga największa skocznia pod tym względem) powinien zapewnić dalekie loty i dużo emocji. Zobaczcie typy jakie przygotowaliśmy na to spotkanie.

D. Prevc – N. Kasai  TYP: 1 @ 1.50 forBET

Pierwszym typem na dzisiejsze skoki będzie zwycięstwo w starciu H2H, młodego Domena nad doświadczonym Kasai. 
Ewidentnie widać, że młody poczuł się na mamucie w Austrii jak u siebie w Planicy. 
Wszystkie 3 próby w Kulm bardzo udane. Skoki odpowiednio na 233m, 226 i 203m.
Na dwóch treningach oddawał najdalsze skoki! Co więcej trzeba dodać, że skoczkowie skali z 17/18 belki. Z każdym kolejnym treningiem belka była podnoszona, by w ten sposób dobrać odpowiednią na konkurs.
Jutro znowu powinni ją podnieść, tym samym można się spodziewać że młody Słoweniec znowu odpali.
Wszyscy zapewne pamiętamy skoki słynnego norweskiego skoczka Romorena, Domen obecnie skacze podobnym stylem, dlatego nie widzimy może za wysokich not ale za to metry, które w 2 próbach dały mu miejsca w top3.
Noriaki z kolei przed swoim już 8 występem na IO, zaczyna łapać ,,formę”, jeśli można to tak nazwać. W Kulm najlepiej z ekipy Japońskiej, niemniej jednak nie na tyle by bić się o pierwsze lokaty z resztą skoczków.
Skoki odpowiednio na 211m, 217m oraz 195m dały mu w seriach próbnych miejsca w drugiej dziesiątce. 
Za każdym razem gorzej od Domena i naszym zdanie jutro się to nie zmieni.

J. Wolny pobije rekord życiowy (197 m) – seria próbna wlicza się TYP: NIE @ 1.50 forBET

Kolejna bardzo ciekawa propozycja od forBET na jutrzejszy konkurs.
Jakub debiutuje na mamucim obiekcie. Pierwszy skok na odległość 190 m, drugi już kompletnie zepsuty i tylko 160m. 
W kwalifikacjach poprawia swój rekord życiowy i skacze właśnie na odległość 197m!.
Tym samym, ten skok daje naszemu rodakowi 29 miejsce.
Bardzo przybliżone odległości uzyskiwali także Piotr Żyła czy Maciej Kot.
Ten pierwszy bardzo ceni mamuty, a jak widać jego wyniki nie wzbudzają szczególnego zachwytu. W kwalifikacjach zaledwie 3m dalej od Jakuba.
Biorąc pod uwagę wszystkie próby, Piotrek spisywał się lepiej od kolegi z drużyny ale skakał także bardzo nierówno.
Sądzimy że jutro, taki skok jak w piątek Wolnego nie będzie miał już miejsca i nie pobije kolejny już raz swojego rekordu życiowego.
Sam zawodnik przyznaje w wywiadzie, że obiekt mamuci to całkiem ,,inna bajka” . 
Każdy minimalny błąd na takiej skoczki sprawia że skacze się nie 5-10 m dalej, jak ma to miejsce na skoczni normalnej, a nawet te 20-30.
Tak jak wspominaliśmy we wcześniejszym typie, belka na konkurs indywidualny ma być podniesiona o te 2-3 w górę, to także może sprawić że Jakub nie wyczuje już tego odbicia i się w tym pogubi. 
Przypominamy, że będzie to jego dopiero czwarty skok na obiekcie mamucim.

Kamil Stoch – Daniel Andre Tande – TYP 2 @2.0 forBET

Ostatnim pojedynkiem będzie para Kamil Stoch – Daniel Andre Tande. Jest to dwójka budząca dużo emocji. Z jednej strony Kamil, po fenomenalnym występie w TCS – wygraniu 4 konkursów z rzędu, stoi przed szansą na wygranie piątego, co nie zdarzyło się jeszcze od 2009 roku kiedy to Gregor Schilrenzauer wygrał 5 konkursów PŚ pod rząd. Wszyscy pokładają duże nadzieje, chcą by Polak pokazał, że jest w świetnej formie i potrafi wygrywać konkurs za konkursem.. Jest tylko jedno „ale” – chcieć to nie znaczy móc. Nie ulega wątpliwości że forma Kamila jest bardzo wysoka, aczkolwiek nie można też nie zauważyć że Stoch nie jest fanem mamucich skoczni. Wystarczy przypomnieć sobie konkursy sprzed 2 lat gdzie właśnie na skoczni w Kulm przeżył swój sportowy dramat skacząc bardzo słabo. Również ten rok, serie treningowe i kwalifikacje pokazują, że Kamil w lotach radzi sobie słabiej. We wczorajszych kwalifikacjach zajął 16 miejsce skacząc na odległość 202m, 3m krócej od innego rodaka – Dawida Kubackiego. A jak w tym świetle wygląda Norweg? Ciężko to przyznać ale..niestety lepiej. Daniel Andre Tande pewnie czuje się na dużych skoczniach, lubi latać i osiąga dobre wyniki. Warto zauważyć że oprócz wygrania wczorajszych kwalifikacji (216.5m czyli ponad 14m dalej niż Stoch), Norweg spisywał się lepiej we wszystkich 3 seriach treningowych. Nie ulega wątpliwości że jest w formie, po końcówce TCS można było zauważyć że ta forma jakby coraz bardziej wraca a wczorajsze kwalifikacje i dzisiejsze loty były i są okazją do potwierdzenia. Tande będzie chciał pokazać zarówno trenerom jak i kibicom, że umie latać i jest w stanie walczyć o najwyższe stopnie podium. Jedyną obawą może być wiatr w plecy, którego Norwegowie nie lubią aczkolwiek patrząc po konkursach TCS ma to dla nich coraz mniejsze znaczenie. Pomimo tego że wszyscy chcielibyśmy żeby to Kamil tryumfował to jednak rozsądek i analiza każe nam postawić na Daniela. Nasz typ Kamil Stoch – Daniel Andre Tande – 2 @2.0 forBET uważamy za dobre value – kurs na Norwega może być zawyżony przez bukmacherów ze względu na niedawne sukcesy Polaka, jednak my uważamy że w tym starciu lepszy okaże się Andre Tande.

POWODZENIA!