Paulo Sousa nie miał dużo czasu, żeby poznać skład reprezentacji Polski. Udało mu się jednak w krótkim czasie wypracować pewien styl, czyli grę na trójkę obrońców, agresywny pressing, a także brak strachu przed grą nawet trzema napastnikami. Kadra reprezentacji Polski zagra na czwartych mistrzostwach Europy z rzędu.

Skład Polski na Euro 2021:

Bramkarze: Wojciech Szczęsny (Juventus), Łukasz Fabiański (West Ham), Łukasz Skorupski (Bologna)

Obrońcy: Kamil Glik (Benevento), Bartosz Bereszyński (Sampdoria), Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów), Jan Bednarek (Southampton), Paweł Dawidowicz (Hellas Werona), Michał Helik (Barnsley), Kamil Piątkowski (Raków Częstochowa), Tymoteusz Puchacz (Lech Poznań), Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa)

Pomocnicy: Przemysław Frankowski (Chicago Fire), Kamil Jóźwiak (Derby County), Karol Linetty (Torino), Grzegorz Krychowiak (Lokomotiw Moskwa), Mateusz Klich (Leeds), Piotr Zieliński (Napoli), Jakub Moder (Brighton), Kacper Kozłowski (Pogoń Szczecin), Przemysław Płacheta (Norwich)

Napastnicy: Robert Lewandowski (Bayern Monachium), Arkadiusz Milik (Olympique Marsylia), Jakub Świerczok (Piast Gliwice), Dawid Kownacki (Fortuna Duesseldorf), Karol Świderski (PAOK Saloniki)

Sprawdź typy bukmacherskie naszych użytkowników

Kadra Polski postraszy wahadłami?

Paulo Sousa pokazał, że konsekwentnie będzie stawiał na trójkę stoperów. Mimo gorszego sezonu, powołania do reprezentacji Polski na Euro 2021 nie mógł nie otrzymać Kamil Glik, który cały czas jest szefem naszej defensywy. Drugim defensorem powinien być Bednarek, a trzecim? No właśnie. W składzie Polski na Euro 2021 jest dwóch stoperów, których można typować jako tego „trzeciego” – Kamil Piątkowski albo Michał Helik. No i wreszcie wahadła, którymi próbowaliśmy grać w ostatnich spotkaniach. Dobrze na prawej stronie prezentował się Kamil Jóźwiak, a i debiutujący dopiero co z Rosją Tymoteusz Puchacz mógłby się sprawdzić na lewej stronie. Powołanie do Polski na Euro dostali też inni lewi obrońcy, czyli Maciej Rybus, może tam też grać Bartosz Bereszyński. Tak naprawdę nie wiemy kto wyjdzie na popularnych „wahadełkach”.

Skorzystaj z bonusów bukmacherskich 

Lewandowskiemu trzeba pomóc

Wśród powołanych na Euro do reprezentacji Polski jest kilku graczy, którzy powinni mu pomóc w budowaniu akcji ofensywnych. W kadrze Polski to on jest największą gwiazdą i to na nim skupi się uwaga obrońców, ale po to właśnie gramy wahadłami, żeby była dodatkowa opcja w ofensywie do gry. Świetny sezon w Napoli miał też Piotr Zieliński, Mateusz Klich chyba nigdy nie zagrał w kadrze reprezentacji Polski tak dobrze, jak w sparingu z Rosją, jest także młody Kacper Kozłowski, który powołanie do reprezentacji Polski na Euro 2021 otrzymał trochę sensacyjnie. Jeśli wejdzie, to stanie się najmłodszym graczem na Euro w historii tego turnieju!

Zerknij też na ranking legalnych bukmacherów


Niektórzy eksperci domagali się biletu dla Kamila Grosickiego, który w WBA grał nawet mniej niż ogony. W powołaniach Polski na Euro nie znajdziemy także kontuzjowanych – Krzysztofa Piątka, Arkadiusza Recy, czy Krystiana Bielika.