Spotkanie Polski z Islandią będzie dla biało-czerwonych ostatnim sprawdzianem przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy. Sześć dni później zawodnicy Paulo Sousy wybiegną na murawę w Petersburgu walczyć o tytuł najlepszej drużyny na Starym Kontynencie. Mecz na Stadionie Miejskim w Poznaniu powinien odpowiedzieć na pytanie z jakimi szansami na sukces przystąpimy do tegorocznego Euro.

Sprawdź ranking legalnych bukmacherów

Islandia ostatnim testem przed Euro

Zespół Islandii przez ostatnie lata pokazał, że nie należy go lekceważyć. Najboleśniej przekonała się o tym reprezentacja Anglii, która na Euro 2016 już w 1/8 finału musiała uznać wyższość drużyny prowadzonej wtedy przez Larsa Lagerbäcka i Heimira Hallgrimssona. Islandia do ostatniej chwili walczyła o awans na tegoroczne mistrzostwa Europy jednak w decydującym spotkaniu przegrała z reprezentacją Węgier 2-1. Co istotniejsze Islandczycy zdają się być w głębokim kryzysie. Na ostatnie 9 spotkań aż 8 przegrali. Zdołali pokonać jedynie reprezentację Liechtensteinu.

Dla Paulo Sousy mecz w Poznaniu będzie dopiero piątym w roli szkoleniowca reprezentacji Polski. Do tej pory bilans Portugalczyka nie zachwyca (wygrana, 2 remisy, porażka) jednak towarzyskie spotkanie z Rosją pokazało, że reprezentacja powoli zaczyna wypracowywać swój styl, w którym będzie chciała prowadzić grę.

Skorzystaj z bonusów bukmacherskich 

Kursy bukmacherskie na mecz Polska – Islandia

Bukmacherzy nie mają wątpliwości kto jest faworytem w tym spotkaniu. Polacy, którzy są tuż przed mistrzostwami Europy, z pewnością będą chcieli zakończyć swoje przygotowania zwycięstwem. Trzeba jednak mieć na uwadze, że mecze towarzyskie rządzą się swoimi prawami. Nie wiadomo jakim składem zdecyduje się zagrać przeciwko Islandii Paulo Sousa. Jako że będzie to ostatni test dla reprezentacji przed arcyważnym spotkaniem ze Słowacją, warto byłoby sprawdzić jak spisuje się zespół będąc w najmocniejszym składzie. Z drugiej strony, Portugalczyk na pewno nie będzie chciał ryzykować potencjalnymi kontuzjami czołowych zawodników. Według bukmacherów najbardziej prawdopodobna jest wygrana Polaków. Na taki rezultat ustalono kurs w wysokości 1,65, na remis 3,75 zaś na zwycięstwo Islandii aż 6,20.

Sprawdź gdzie kupić bilety na EURO

Typy na mecz Polska – Islandia

Wynik spotkania – POLSKA

Polacy, po niezłym spotkaniu z Rosją, tym razem na pewno nie zadowolą się remisem. Każdy zdaje sobie sprawę, że wygrana z Islandią będzie istotna, aby móc rozpocząć mistrzostwa Europy w pozytywnym nastrojach. Na boisku powinien pojawić się także mocniejszy skład w porównaniu do tego, który można było obejrzeć przeciwko drużynie Stanisława Czerczesowa. Dodatkowo każdy z zawodników, który nie jest pewny miejsca w podstawowej jedenastce będzie chciał udowodnić, że to właśnie na niego powinien postawić portugalski szkoleniowiec.

Kurs: 1,65

Liczba bramek – PONIŻEJ 2,5

Mimo tego, że Polacy są faworytem w tym spotkaniu, nie należy nastawiać się na łatwy mecz. Reprezentacja Islandii należy do charakternych zespołów, które nigdy nie odpuszczają. Obie ekipy preferują agresywny styl i walkę w środku pola. Taka gra nie sprzyja dużej ilości goli. Dodatkowo Islandczycy nie należą do bramkostrzelnych drużyn, a w składzie reprezentacji Polski wątpliwy jest występ Roberta Lewandowskiego w pełnych wymiarze czasowym co także mocno ograniczy potencjał ofensywny zespołu Paulo Sousy.

Kurs: 1,95

Gdzie obejrzeć mecz Polska – Islandia w TV

Mecz Polski z Islandią będzie można obejrzeć w TVP 1, TVP Sport, a także w Polsacie Sport. Piłkarze obydwu ekip powinni wybiec na murawę o godzinie 18:00. Najbardziej spragnieni kibice będą mieli możliwość obejrzeć przedmeczowe studia, które najwcześniej rozpocznie się na Polsacie Sport bo już o godzinie 17:00. Piętnaście minut później analiz ekspertów będziemy mogli posłuchać w TVP Sport zaś TVP 1 swoją transmisję rozpocznie o 17:50.

Mecz Polska – Islandia można również zobaczyć w internecie. Bezpłatny stream online znajdziemy na stronie TVPSPORT.pl, a także w mobilnej aplikacji TVP Sport. Za opłatą, spotkanie będzie też dostępne w serwisie Ipla.