O tym, że polscy trenerzy są świetnymi specjalistami w szkoleniu bramkarzy chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Wygląda na to, że już niedługo kolejny z młodych polskich golkiperów wyjedzie z kraju do jednego z czołowych europejskich klubów.

Jak informuje bowiem portal legia.net, Liverpool jest bardzo zainteresowany pozyskaniem młodego bramkarza stołecznego klubu, Jakuba Ojrzyńskiego. 15-latek jest synem byłego trenera Korony Kielce czy Arki Gdynia, Leszka Ojrzyńskiego.

Nastolatek ma za sobą testy między innymi w Manchesterze United, a w czerwcu tego roku podpisał trzyletni kontrakt z Wojskowymi. To jednak nie odstrasza potencjalnych nabywców – oprócz Liverpoolu mają być nim zainteresowani między innymi wysłannicy hiszpańskiej Valencii.

Do transferu młodego piłkarza może dojść w lutym 2019 – wtedy bowiem Ojrzyński będzie świętował 16. urodziny. Niezwykle utalentowany bramkarz mimo młodego wieku występuje już nawet w drużynie Legii do lat 18, a także jest etatowym reprezentantem Polski w juniorskich kadrach.

Co ciekawe w kadrze Liverpoolu jest już jeden polski bramkarz – od kilku lat w młodzieżowych zespołach The Reds gra Kamil Grabara, którego Anglicy kupili z Ruchu Chorzów za ponad milion złotych.