A więc stało się! Długo wyczekiwana, pełna emocji, dla niektórych najukochańsza liga, w końcu powróciła. Ekstraklasa na dobre zadomowi się u nas już w najbliższy piątek, kiedy to Bruk-Bet Termalica podejmie Stal Mielec. Nieco później będzie okazja przyjrzeć się formie beniaminka, gdyż Radomiak Radom na wyjeździe zmierzy się z poznańskim Lechem. Niemniej jednak – przejdźmy do rzeczy! Na tapet weźmiemy starcie Pogoni Szczecin, która kontynuuje przygodę w europejskich pucharach, z doskonale wszystkim znaną drużyną ze Śląska, Górnikiem Zabrze. Z pewnością będzie to jedno z najciekawszych starć pierwszej kolejki Ekstraklasy. Kto tym razem będzie górą? Mecze tych drużyn zazwyczaj są bardzo wyrównane i zacięte, tym samym dostarczając nam, kibicom, wielu emocji.

Pogoń Szczecin vs Górnik Zabrze – mecz w Ekstraklasie

Stadion Miejski w Szczecinie był świadkiem wielu spotkań pomiędzy tymi drużynami. Przede wszystkim Górnik to ekipa z bogatą historią piłkarską, Pogoń zaś w ciągu kilku ostatnich lat poczyniła spore postępy – sportowo i organizacyjnie. Drużyna ze Szczecina walczy o awans i prestiż w europejskich pucharach, a zaledwie po trzech dniach przerwy będzie musiała zmierzyć się z drużyną ze Śląska. Początek sezonu jest zazwyczaj bardzo ważny, ponieważ świadczy o odpowiedniej formie, a dobre wejście w sezon jest gwarantem dodatkowej motywacji i zastrzyku energii. Ostatni raz Pogoń Szczecin z Górnikiem Zabrze mierzyła się w kwietniu 2021 roku, a wówczas górą była ekipa z północy Polski, pokonując rywali 1:0. Najlepsi legalni bukmacherzy przygotowali na to widowisko naprawdę szeroką ofertę.

Pogoń Szczecin vs Górnik Zabrze – typy bukmacherskie 

Oferta bukmacherska na to spotkanie jest uzupełniana na bieżąco, a najwięcej propozycji będzie można znaleźć w dzień meczowy. Jednak już teraz możemy zauważyć, że lekkim faworytem w tym spotkaniu jest drużyna ze Szczecina. Pogoń to klub, który naprawdę awansował sportowo – posiada szeroką, młodą kadrę, zdolną do nawiązania walki z topowymi klubami w Polsce. Pokazali to już w zeszłym sezonie plasując się na 3 pozycji w lidze, tuż za Rakowem Częstochowa i Legią Warszawa. Póki co raporty kontuzji nie wspominają żadnych istotnych nazwisk, ale trzeba wziąć pod uwagę, że w czwartek, kilka dni przed niedzielnym starciem, Pogoń rozegra mecz z NK Osijkiem w kwalifikacjach do Ligi Konferencji Europy. Zawodnicy tym samym nie będą mieli zbyt wiele czasu na odpoczynek. Jak widzicie wynik tego meczu? Warto podzielić się swoimi przemyśleniami w typach na dziś.

Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze – kursy 

Kurs na faworytów, a więc na Pogoń Szczecin, to średnio 1.95. Zaś kurs na gości wynosi około 4.30. W ostatnich 5 meczach pomiędzy tymi ekipami obie drużyny strzelały przynajmniej jedną bramkę aż czterokrotnie! Kurs na to, że obie strzelą wynosi 1.75! Dla kibiców, głęboko wierzących w zwycięstwo Pogonii niezłą propozycją może być handicap 0:1 – jeżeli Pogoń Szczecin wygra minimum dwoma golami, zdarzenie będzie trafione. Kurs to około 3.35. Zawodnicy mogą nie być jeszcze w odpowiedniej dyspozycji meczowej, co niechronnie wiążę się z pomyłkami w polu karnym – kurs na to, że w meczu będzie “jedenastka”, czyli rzut karny, to 2.70! Nie założyłeś jeszcze konta u bukmachera? Rozważ tę propozycję i już teraz odbierz darmowe bonusy bukmacherskie.

Pogoń Szczecin vs Górnik Zabrze – transmisja – gdzie obejrzeć?

Oczywiście istnieje możliwość obejrzenia spotkania w TV. Mecz, który odbędzie się w dniu 25.07.2021 o godzinie 20:00 transmitowany będzie na kanałach Canal + Sport, Canal + Sport 3, Canal + Sport 4. Już teraz zarezerwuj sobie trochę czasu w weekend i wyczekuj na początek Ekstraklasy! 

 


Mecz odbędzie się na Stadionie Miejskim w Szczecinie.
Sędzią będzie Jarosław Przybył.