Zakłady bukmacherskie i piłka nożna to nierozłączna para od dziesiątek lat. Problem mają piłkarze, którzy – choćby bardzo chcieli i lubili grać – to nie mogą tego robić, a gdy ich nazwisko pojawi się w okolicach tematyki bukmachrskiej, od razu mają spore kłopoty.

Tym razem napastnik Liverpoolu, Daniel Sturridge jest oskarżony o złamanie przepisów dotyczących zakładów bukmacherskich. Poinformowała o tym angielska federacja piłkarska, a wiadomo tyle, że chodzi o wydarzenia ze stycznia tego roku.

Wtedy Sturridge miał dostarczyć osobom trzecim informacji na temat piłkarzy i menedżerów danego zespołu, choć więcej konkretów nie zostało podanych przez FA. Fakty te w tamtym czasie nie były znane opinii publicznej.

Napastnik musi odpowiedzieć na te zarzuty do 20 listopada, a rzecznik prasowy Liverpoolu zapewnił, że piłkarz sam nigdy nie uczestniczył w zakładach bukmacherskich piłki nożnej. – Daniel w pełni współpracował w śledztwie i dalej będzie to robił – stwierdził.

26-krotny reprezentant Anglii w ostatnim czasie wrócił do świata żywych po serii kontuzji, które tak naprawdę od lat nie dawały mu spokoju. W tym sezonie w barwach Liverpoolu rozegrał 12 meczów, w których strzelił cztery gole. Zwykle jednak wchodzi jako zmiennik, dzięki czemu notuje trafienie średnio co 89 minut.

Wcześniej lewonożny zawodnik grał między innymi w Manchesterze City czy Chelsea. Jego kontrakt wygasa w czerwcu przyszłego roku, więc w najbliższych tygodniach czeka go walka o albo nową umowę z The Reds, albo wypracowanie sobie ciekawego kontraktu u nowego pracodawcy.