W regulaminowym czasie meczu ⅛ finału między Japonią i Chorwacją padł remis 1:1, dlatego do wyłonienia zwycięzcy potrzebna będzie dogrywka. Będzie to pierwsza dogrywka w trakcie Mistrzostw Świata w Katarze.

90 minut bez zwycięzcy

Po pierwszej połowie spotkania 1/8 finału to Chorwacja sprawiała lepsze wrażenie. Mimo to na przerwę schodziła, przegrywając 0:1. Japończycy na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy zdobyli bramkę, a szczęśliwcem okazał się Daizen Maeda. Napastnik wykorzystał zamieszanie w polu karnym po wrzutce i umieścił piłkę w siatce.

Po zmianie stron dość szybko Chorwatom udało się wyrównać. Dobrą wrzutką popisał się Lovren, a potężne uderzenie głową oddał Ivan Perisic. Do bramki dzieliło go jakieś 12 metrów, jednak strzał był na tyle precyzyjny, że pokonał Gondę. Ogniści wykreowali sobie więcej akcji bramkowych, jednak nie udało im się trafić po raz drugi.

Jako że w regulaminowym czasie padł remis 1:1, oba zespoły powalczą o awans do ćwierćfinału w dogrywce. Tym samym w poniedziałek będziemy świadkami pierwszej w trakcie Mistrzostw Świata w Katarze dogrywki. Legalni bukmacherzy większe szanse na zwycięstwo przyznają Chorwatom.

Japonia – Chorwacja 1:1 (1:0)